447 Shares 1834 views

Jakie dobre mieszanki dla noworodków polecają specjaliści?

Cokolwiek to było, najlepszą formułą mleczną dla noworodków jest mleko matki. Jednak u niektórych dzieci nietolerancję mleka matki pojawia się z różnych powodów: zwiększona zawartość tłuszczu lub, odwrotnie, zmniejszona reakcja alergiczna z powodu niedożywienia matki. I czasami kobieta musi po prostu iść do pracy i przestać karmiąc piersią. W takich przypadkach sztuczne odżywianie (mieszanki, mleko) pomoże.


Jak zwykle mama decyduje o tym, jaki dobry preparat dla niemowląt?

 1. Kup mieszankę marki, która jest podawana w szpitalu. Częściej Nutrilon, Nan, Nestozhen, Nutrilak, ale w każdej instytucji jest to jego wariant. Ta metoda nie jest odpowiednia dla wszystkich dzieci.
 2. Kup mieszankę marki, która jest zalecana przez inne matki. Proces ten odbywa się w formie licznych eksperymentów, gdzie matka monitoruje stan zdrowia dziecka i czystość skóry podczas wprowadzania nowej mieszanki. Ta metoda może zaszkodzić zdrowiu dziecka, jeśli matka ściga oszczędności budżetowe.
 3. Zakup mieszaniny w aptece lub sklepie dla dzieci pod radą doradcy. Ta opcja nie jest bezpieczna dla dziecka. Po pierwsze, "specjalista" będzie sprzedawać produkt bardziej kosztowne, a po drugie, ten konsultant może dobrze zrozumieć markę produktu, ale nie znają cech noworodka.
 4. Kup mieszankę marki, którą zaleca pediatra. Ta metoda jest optymalna. Po pierwsze, lekarz obserwuje dziecko od pierwszych dni, znany jest z "ranami". Po drugie, przy wyborze mieszaniny lekarz bierze pod uwagę wiek, wagę dziecka. No cóż, na trzecim miejscu, pediatra podaje kilka wariantów mieszanin, ujawniając ich zalety i wady.

Rodzaje mieszanek mlecznych

Jakie są dobre mieszanki dla noworodków do wyboru, jeśli jest ich znaczna liczba w sklepach i różnią się treścią i spójnością. Można wyróżnić następujące typy mleka :

 • Sucha w proszku, rozcieńczona wodą lub mlekiem;
 • Płynny, gotowy do użycia;
 • Mieszanina z dodatkami do obróbki;
 • Świeże;
 • Mleczarnia.

Mieszanki proszków są wygodne w kategoriach trwałości, a ciecz po otwarciu są odpowiednie tylko przez kilka godzin. Dla dzieci z gazikami, diathesis lub innych chorób, można wybrać kompozycję "leczniczą", to jest w zawartości mieszaniny będą wykluczone substancje, które powodują nieprzyjemne objawy. Najczęściej do sześciu miesięcy podaje się świeże mieszanki dla niemowląt.

Uwagi Mama potwierdzają to tylko dlatego, że w takich przypadkach ryzyko wystąpienia objawów alergicznych zmniejsza się, a mniej bakterii rozwija się w jamie ustnej. Ale fermentowane mleko jest najlepsze dla starszych dzieci, ponieważ nie wszystkie żołądki mogą strawić to jedzenie.

Podobieństwo do mleka matki, mieszaniny są dostosowywane, częściowo podobne i nieadaptowane. Dostosowane mieszaniny są ponumerowane przez jeden, są one odpowiednie dla noworodka od pierwszych dni. Częściowo podobny w składzie z mlekiem matki, mieszanki nadają się dla niemowląt, którzy przemieniają się między piersi a sztuczną żywnością. Niedopasowane mieszanki są odpowiednie dla pół-latków, gdy przynęta jest przynęta.

Przy wyborze należy zauważyć, że niektóre mieszaniny są wytwarzane z mleka krowiego (Nan Gold Premium, Nutrilon, Hipp), a inne z kozła ("Kabrita", "Nanni", "Nutricia"). Każde dziecko może indywidualnie reagować na tę lub tę mieszankę.

Jak ustalić, że mieszanka zbliżyła się do dziecka?

Wiele matek nie potrafi wytłumaczyć profesjonalnie, jakie dobre mieszanki dla noworodków, a które nie, ale znają kilka zasad, które potwierdzają harmonię mieszaniny z brzuchem dziecka:

 1. W dniu wprowadzenia nowego produktu nie podawać mleka.
 2. Śledź reakcję dziecka na nowe jedzenie przez 1 dzień.
 3. Prowadzić dziennik obserwacji dziecka przez 2 tygodnie.

Zwykle noworodki mają wysypkę, zaczerwienienie, nawracanie objawy manifestują się kilka minut po karmieniu, a problemy z taboretami są widoczne po kilku godzinach lub dniach.

Czasami zdarza się, że od początku dojścia do mieszaniny dziecko czuje się dobrze, a reakcje alergiczne pojawiają się za kilka tygodni. Ponadto, o indywidualnej nietolerancji dziecko może "powiedzieć" zachowanie: płacz, lęk, szycie nogami. Dlatego przy zakupie mieszanki należy stosować zalecenia lekarza pediatry i monitorować stan zdrowia dziecka. Dzieci czują, jakie dobre mieszanki dla noworodków, a co nie.