574 Shares 7266 views

stek wieprzowy


Trudno sobie wyobrazić, że danie będzie tak kochany przez niemal wszystkich i aby zmieścić wszystkie rodzaje dań. stek wieprzowy – to naprawdę smaczne i aromatnoelakomstvo. Istnieje wiele przepisów na gotowanie to danie. Oto dwa proste przepisy, które nawet niedoświadczony początkujący mogą gotować wieprzowina stek. Aby przygotować to danie mięso nie powinny być cięte zbyt cienka, dlatego więc nie dostać tyle soczysty. Steki bardzo smaczne, najlepiej dostosowane do ich przygotowania świeżego wieprzowego, który nie został poddany długotrwałego przechowywania, a jeszcze bardziej zera.

Stek z cytryną.

Do przygotowania trzeba będzie te składniki:

– wieprzowe – 800 g;

– średnie pomidory; – 4 szt.

– jeden z cytryny;

– 2 ząbki czosnku;

– oliwa z oliwek – 25 ml;

. – suchy oregano – 1 łyżeczka;

– soli, mielony pieprz.

stek wieprzowy najlepiej jest wykonywać z lędźwi lub szyi, zadzie. Takie mięso uzyskuje najbardziej przetargu i bardzo soczyste. Oczywiście, można kupić już w plasterkach steki w sklepie, ale można zrobić je samodzielnie ze świeżych produktów. Podczas cięcia kawałków porcji, spróbuj cięcia mięso w poprzek włókien mięśniowych. Średnia grubość dodatkami – 3-4 cm.

Proces gotowania rozpoczyna się marynaty. Przetarł startej skórki z cytryny, ale także od siebie wyciska sok. W misce szkliwa miesza się sok, skórki, oregano, siekany czosnek, oliwa z oliwek, pieprz, sól. Plasterkach stek wieprzowy kilka minut umieścić przygotowaną marynatę, zamieniając je kilka razy, aby upewnić się, że są one równomiernie nasyca się nimi. Garmażeryjnych rozprzestrzeniać się na ruszcie, znajduje się na patelni do smażenia, która umieszczona jest na działanie wysokiej temperatury i smażonych produktów z obu stron przez 12 minut. Po pierwsze Odwracanie smarowanie powierzchni traktuje pozostałe marynaty.

Pieczone mięso jest doprowadzany gotowości do 150 ° C w piecu. Gotowe steki rozpylane na dużym talerza, a następnie daje im osadu przez 10 minut.

Na tłuszczu, który pozostał po brązowienia mięso, krojone pomidory smażone na pół. Przed złożeniem przysmak do stołu, jego pre cienkie plasterki. Najlepsza potrawa pojone sok pozostawić w garnku i kształcie zielonych i pieczonymi pomidorami.

Steki z piwem

Niezbędne składniki:

– wieprzowa – 2 szt. (200 g);

– cebula – 1 szt;.

– w puszkach lub gotowane marchew – 100 g;

– świeży tymianek – 2 kołków;

– masło – 50 g;

– gotowanych ziemniaków ( "płaszcz") – 4 szt.;

– cukru – 25 g;

– bulion – 100 ml;

– suchego gorczyca – 0,5 łyżeczki ;.

– piwo – 100 ml;

– pieprz czarny i czerwony, sól;

– olej roślinny.

Przygotowanie:

1. przemyto i obsushennoe mięso lekko pokonał (pod folią). Steki przetarł solą i pieprzem.

2. Przygotowanie sosu:

Kotlety cebula i smażyć na średnim ogniu przez 5-6 minuty. (Do miękkim stanie). Jest posypane cukrem i, stale mieszając, aż do złotego koloru dozharivayut. Na patelnię wlać piwo i bulion, doprawić wszystko pieprzem, musztardą i solą. Sos powinien sprowadzać się dokładnie w połowie. Konieczne jest, aby stale mieszać, więc to nie jest spalony.

3. smażyć stek wieprzowy w oleju roślinnym w ciągu 2 minut po obu stronach. spread mięso w postaci wstępnie nasmarowane i pojone ich gorący sos. W ogrzewano w temperaturze 180 ° C w piecu, aż gotowy wyrób doprowadza się (15 minut).

4. Gotowane ziemniaki pokroić w kostkę i smażone w oleju, aż stanie złotym. Przez pociętych ziemniaków dodaje puszkach gotowane lub smażone marchew i wszystkich 3 minut, a następnie wylewa się sos i utrzymać ją na ciepło przez 2 minuty.

5. Na a la carte naczyniu ułożyć potrawę boczną oraz TOP – stek wieprzowy. Danie jest posypane sosem przygotowanym wcześniej i udekorować gałązkami tymianku.

Bon appetit!