721 Shares 4636 views

Co to znaczy „położyć czarną tryb Sky”?

Kiedy mieszkańcy miasta Krasnojarsk zagrożony niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi (NMU), miasto ogłosiło szczególną pozycję. Z reguły trwa do czterech dni. Władze dać mieszkańcom tego okresu standardowe zalecenia. Inne, bardziej konwencjonalnych mądrości nazwa takiej sytuacji – „black sky”. Tego rodzaju reżimu i jak się zachować w takim przypadku zostaną omówione w artykule.


Czynniki powodujące specjalnego traktowania

Jeżeli nad miastem przemysłowym zamieszkali razem, oba te czynniki – bezwietrznej pogodzie i wilgotność, więc powietrze będzie zbierać wszystkie emisje z produkcji. Zostaną one połączone z pyłu i dymu spalin samochodowych. Władze ogłaszają NMU lub „tryb czarnego nieba” – z drugiej, bardziej znaną nazwę niekorzystnych warunkach pogodowych na miasto.

Władze w takich sytuacjach dać ludziom standardowe zalecenia:

  • opuszczać granic miasta (jeśli to możliwe);
  • w przypadku braku możliwości wyjścia nie starają się wychodzić;
  • nie można wietrzyć pomieszczenie;
  • do mycia nosowych i gardła użycia soli fizjologicznej.

Zgodnie z ogólną zasadą, „czarny tryb niebo” może pomieścić do czterech dni. Ale istnieją szczególne przypadki, w których deklarowana NMU trzeba odnowić.

nie częściej niż z reżimem czynienia mieszkańcy Krasnojarska. Kiedy miasto powstaje dało, można zauważyć gołym okiem. Dlatego była taka nazwa – „black sky”. Chociaż jego kolor nie jest czarny, ale szare i brązowe odcienie.

Dlaczego ogłosić trybu czarne niebo w mieście?

Czasami można usłyszeć wspaniałe pytanie: Czy to jest niebezpieczne dla ludzkiego NMU może nie trzeba przesadzać? W rzeczywistości istnieją trzy poziomy zanieczyszczenia powietrza, który jest trzecim najbardziej niebezpieczne. Ale nie można powiedzieć, że nie ma niebezpieczeństwa dla zdrowia ludzkiego najwcześniej. Na tej podstawie rząd wprowadził „tryb czarne niebo”, aby ostrzec mieszkańców przed niebezpieczeństwem. W ten sposób nakładać ograniczenia dla roślin, powodując ich zmniejszenie emisji do powietrza.

ograniczenia

Przy podawaniu NMU, przedsiębiorstwa przemysłowe są wymagane w celu zmniejszenia zanieczyszczenia:

  • Stopień 1 niekorzystnych warunków atmosferycznych, – od 15% do 20%;
  • 2-gi stopień – od 20% do 40%;
  • 3. stopnia – od 40% do 60% (w szczególnych przypadkach nawet do 100%, czyli całkowicie ..).

Kiedy ogłosił tryb czarno niebo, każdy powinien przestrzegać zasad. W przeciwnym razie cel nie zostanie osiągnięty i wadą może być opóźnione. Jednak, jak gdyby władze nie śledzić realizację warunków ustrojowych, są tacy, którzy go ignorują, za wprowadzenie zysk powyżej zdrowia ludzi, a jego zbyt. Każdy powinien ograniczyć swoje emisje, nawet zwykłych obywateli z ich samochodów. Człowiek powinien mieć świadomość znaczenia pozycji. Łamanie zasad, to boli, zwłaszcza samemu!

Kontrolować i wdrożenia zaleceń

Jeśli deklarowanej trybie „czarnego nieba” w Krasnojarsku, emisje Kontrola Wykonawczego z dnia 28 roślin. Rośliny są zobowiązane do redukcji emisji. Nie można budować pożar. komunalnych przedsiębiorcy są zobowiązani do mycia jezdni chodnik i drogowych. Mieszkańcy nie powinni podróżować samochodem.

Wszyscy mieszkańcy muszą zrozumieć, co to znaczy „trybie czarne niebo”, ogłoszonego w mieście, a co stopień NMU. Wyższych władz zalecenia zostały podane do mieszkańców dotyczących niekorzystnego okresu. Te można dodać, że w drugim i trzecim stopniu zagrożenia, pozostawiając na ulicę, to lepiej nosić respiratory (TAB). W tym czasie, zaleca się, aby nie pić alkoholu i nie palić, ponieważ obciążenie na układ sercowo-naczyniowy jest już bardzo silna.

Niebezpieczeństwo, że nosi „Tryb czarne niebo”, efekty zdrowotne

NMU jest bardzo szkodliwe dla zdrowia. Mieszkańcy miasta mogłyby ulec zaostrzeniu lub przejawia płuc, chorób układu krążenia i innych, szczególnie przewlekłych. Oczywiście, lepiej jest dla tego okresu do opuszczenia miasta. Jeżeli urlopu nie może tego zrobić, to upewnić się przestrzegać wszystkich zaleceń. W obecności przewlekłych problemów zdrowotnych, należy udać się do lekarza, aby monitorować ciśnienie krwi i inne wskaźniki stanu fizjologicznego organizmu. Nie można ignorować zdrowia nie mają żadnych poważnych problemów, aż do śmierci. Zaleca się, aby przepłukać usta z 2% roztworem sody, a na pierwsze oznaki zatrucia się węgiel aktywowany i natychmiast szukać pomocy medycznej.

Ci ludzie, którzy mają choroby przewlekłe, nie może wychodzić z domu bez leków, które mogą łagodzić stan w przypadku pogorszenia stanu zdrowia. Na pierwszym niebezpieczeństwie znaki trzeba wezwać lekarza. Aby przewietrzyć pomieszczenie niezbędne do korzystania oczyszczacze powietrza i klimatyzatory.

Pije ciecz: woda mineralna, kawa z mlekiem, a sam samo mleko. pokarmy słone i tłuste trudnousvoyaemuyu lepiej wyeliminować z diety.

Zestaw środków i oznacza „czarny tryb niebo” (NMU)

Ze względu na nagromadzenie zanieczyszczeń, dymu, różnych substancji chemicznych, różnych toksycznych oparów i dymów wprowadzonych na tryb rozliczenia niekorzystnych warunkach pogodowych. Ważnym aspektem sposobu podawania jest brak odprowadzanie zgromadzonego smogu. Zewnątrz bezwietrzny. Stężenie szkodliwych zanieczyszczeń osiągnie limit.

Jeśli synoptyków pogoda ogłosił „tryb czarnego nieba” – mówi o rzeczywistej katastrofy ekologicznej. Duże miasta przemysłowe są świadomi problemu NMU pierwszej ręki. Na przykład 24/04/2017 w Krasnoyarka wprowadził (po raz pierwszy), specjalny status ekologiczny ze względu na „czarnym niebie”. Reżim trwał do siódmej wieczorem 04.26.2017 roku. Krasnojarsku regionu często ogłasza takiej sytuacji, nawet raz w roku. W tym regionie, ten tryb deklarują częściej. Ponadto, oprócz pracowników przedsiębiorstw przemysłowych w mieście zapalić trawę. To było i jest to, że miasto było w dymie przez trzy tygodnie z rzędu.

Kto jest odpowiedzialny za niebo nad miastem?

Korpus główny, obdarzony autorytetem w środowisku systemowym i monitorowania regionie Krasnojarska – to Central Siberian Departament Hydrometeorologii i Monitoringu Środowiska. Struktura ta ma prawo federalne i możliwość śledzenia zmian warunków pogodowych sprzyjających gromadzeniu się zanieczyszczeń w atmosferze, i inicjuje podawanie Tryb NMU.

W niekorzystnych warunkach w atmosferze, bezwietrznej pogodzie, z powodu nagromadzonych trudności smog oddychanie. Dlatego też, jeżeli „Tryb czarnego nieba” wszedł w Krasnojarsku, wszystkie przedsiębiorstwa są zobowiązane do przestrzegania warunków pracy przy odpowiednim poziomie ryzyka. Oprócz emisji redukujących ograniczają one przebudowę i zakurzony filtr przerwać pracę oczyszczania gazu i węgla rozładunek. To działanie wiążące się z trybu wprowadzania drugiego i trzeciego stopnia. Pierwszy – są one zobowiązane do redukcji emisji i ograniczyć pracę, jak to możliwe.

ocena

Lekarze wiedzą, że jak tylko Krasnojarsk ogłoszony „tryb czarne niebo”, liczba chorych gwałtownie rośnie. A nawet wręcz przeciwnie: jeśli liczba wizyt opieki zdrowotnej gwałtownie wzrasta – czekać niejawne NMU.

W rankingu All-rosyjskich organizacji ekologicznych zawartych w Krasnojarsku 12 Rosji najbardziej zanieczyszczonych miast na wielkość emisji. Terytorium katastrofy ekologicznej – tzw miasto. Nie jest to zaskakujące! W mieście działa największy na świecie huty aluminium. Istnieje wiele dużych zakładów metalurgicznych.

Ponadto, cementownia współistnieć z nich trzy główne elektrownia cieplna oraz liczne kotły. Elektrociepłownia całe miasto zostało zbudowane na węglach. Oraz system transportowy jest słaba. Ogólnie rzecz biorąc, jest coś palić i zanieczyszczają atmosferę. Letnie mieszkańcy nie często otwarte okna. Jeśli zdecydujesz się przewietrzyć, a następnie w mieszkaniu zamiast świeżego powietrza ostrym zapachu pojawi się natychmiast. Wtedy będzie można oddychać w ogóle! To nie jest przesada.

Zdarza się, że miasto Krasnojarsk przejść krótkie kreski. W przeciwnym razie ryzykują oddychać żadnych syf a nawet trucizny. Z górnych pięter domów granicznego smogu jest wyraźnie widoczne i stosunkowo czyste niebo.

petycje

Niedawno mieszkańcy Krasnojarska stale wprowadzać różnego rodzaju petycje środowiska i apeluje do władz. Nawet napisałem do prezydenta Putina. Petycja uzyskała 80.000 głosów, podczas gdy autorzy administracji prezydenckiej otrzymał odpowiedzi do rozwiązania problemu z ufnością. Ale tak długo, jak kwestia pozostaje otwarta. Oczywiście, aby rozwiązać taką skalę bardzo trudny problem. Nie można zamknąć wszystkie spółki z głównym ośrodkiem przemysłowym. Tak, i szybko retool rośliny nie mogą być – to dużo pieniędzy.

Rzeczywistość i perspektywy

Dlatego, dopóki będzie na mieście może zanieczyszczeń fenolowych, benzopiren, etylobenzen, formaldehydem, dwutlenkiem zawieszonych ciał stałych i tlenku azotu. Zanieczyszczenie bardzo wysokie standardy. Dane o ilości zanieczyszczeń jest w odpowiednich dokumentach, ale uważa się, że nawet oni lekceważyć. Ponadto, nie wszystkie źródła emisji są rejestrowane oficjalnie.

Zasadą jest, że statystyki mówią o dużych przedsiębiorstw, a także w wielu małych kotłów, mini roślin asfaltu, dym, z którego jest filarem. W uzupełnieniu do tych firm, a także wystarczającą liczbę drobnych, ale mogą zanieczyszczać atmosferę. Nie jest to odzwierciedlenie gdzieś.

adresowanie

Co zaskakujące, rząd wydaje się mieć niewiele do podjęcia wielu przymknąć oko. Być może mają dobre powody bierności? W każdym razie, to oddychać smog nie tylko zwykłych obywateli, lecz również kierownictwo miasta. Naprawdę nie jest zainteresowany w odbudowie obiektów oczyszczalni? Trzeba bić wszystkie dzwony i zmienić system. Jest to nieodwracalne szkody dla środowiska i ludności. Oczywiście, mówimy o drogich innowacyjnych technologii, które prawdopodobnie nie da się szybko opanować.

Chociaż, w celu umożliwienia obywatelom uzyskanie informacji na temat źródeł zanieczyszczenia w mieście i ogólnej sytuacji środowiska, Ministerstwo Regionalnej natura stworzyła specjalną stronę internetową. Dostarcza informacji na temat aktualnego stanu powietrza w atmosferze nad miastem.

Ministerstwo adresem można często usłyszeć krytyki zbyt dużo informacji. Wszystkie komentarze administratorzy witryny uwzględniać i działa od dostępności materiału złożonego. Dla zapytań w wyszukiwarkach witryna pojawia się w pierwszej linii.

Ponadto, jeśli ktoś ma stałe źródło zanieczyszczenia, może poinformować infolinii Ministerstwa. To działa przez całą dobę.

Działać na rzecz poprawy ekologii miasta Krasnojarsk jest prowadzona. Tylko tak długo, jak nie jest to wyraźnie widoczne.

Innym ciekawym faktem jest to, że nie tylko przedsiębiorstwa są odpowiedzialne, ale także mieszkańcy miasta. Na przykład, jeśli palą śmieci w stoczni, osoba lub grupa osób przed wymiarem sprawiedliwości.

Oczywiście, aby zacząć radzić sobie z tym, co było problemem poważnie. Ale nie można zatrzymać! Konieczne zaufanie, nawet małymi krokami, ale do przodu na zmiany warunków środowiska. Tylko czasami wydaje się, że reakcja władz wynosi zero. Przede wszystkim – jest to błędne, i mogą one pracować w dziedzinie ochrony środowiska. Pozwól nam wierzyć, że zdrowy rozsądek ludzi, od których zależy od sytuacji zanieczyszczenia powietrza w atmosferze, będą przeważać nad chęcią uzyskania zysku kosztem zdrowia ludzi iw rezultacie – do następnego pokolenia. Pozwól nam wierzyć w zwycięstwo rozumu!