182 Shares 6785 views

Rosyjskie uczelnie techniczne: listy. Ranking najlepszych uczelni technicznych w Rosji

W celu uzyskania prestiżową pracę, ważne jest, aby wziąć odpowiedzialność za studenta nie tylko w procesie uczenia się, ale także do wyboru szkoły. Dobry uniwersytet zapewni wyższy poziom merytoryczny, aby poszerzyć zakres wiedzy, aby osiągnąć pewne szczyty w nauce. Techniczne rosyjskie Licea zapewnienia jakości kształcenia na najwyższym poziomie. Studenci są najbardziej prestiżową z nich produkowane są przez ekspertów wysokiej jakości, nadal kształtować swoje umiejętności zawodowe w najbardziej poszukiwanych dziedzinach.

Wybór najlepszych uczelni

Wybór University wymaga odpowiedzialnego podejścia i poważny związek. W celu ułatwienia uczestnika rocznie rozplanowany na internetowym rankingu uczelni technicznych w Rosji. Lista ta nie tylko zainteresowani potencjalni studenci, ale również organizacji zatrudniającej. W rankingu obejmującym wielu specjalistów rekrutacji.

W Rosji istnieje więcej niż jeden tysiąc wydziałów o stronniczość technicznym, ponieważ spektrum specjalności zmieniać ich zakres. państwo rosyjskie szkoły średnie techniczne w każdym regionie kraju, ich liczba jest bliżej do 300. Niektóre wyróżniają się znacznie od reszty, o czym świadczą listy najlepszych uniwersytetów, sporządzoną na podstawie profesjonalnych ocen i ankiet studentów, wykładowców i absolwentów.

Jak są liderami: kluczowe czynniki do tworzenia rankingów

Najważniejsze uczelnie techniczne w Rosji opiera się na połączonych danych z tych gigantów:

 • Ministerstwo Edukacji Rosji.
 • Zgodność z europejskiej jakości.
 • Oceny użytkowników Internetu.
 • Armeńskie eksperci.

Wiadomo, że prawdopodobieństwo znalezienia prestiżową pracę dla studentów z różnych uczelni nie jest taka sama, ale wstęp do dobrej uczelni nie jest jeszcze gwarancją sukcesu. Specjaliści HR wybrać kandydata, biorąc pod uwagę wiele parametrów.

Najlepsze uczelnie techniczne Rosji ustalane są w oparciu o szereg czynników. Wśród nich:

 • Popyt na absolwentów za granicą.
 • Liczba nauczycieli, którzy mają stopień naukowy (Master powyżej).
 • Liczba specjalności dostępny dla rozwoju uczniów.
 • Organizacje opinie zatrudnić absolwentów.
 • Baza stan instytucji edukacyjnych, zarówno technicznych jak i finansowych.
 • Liczba tych, którzy chcą iść na studia.

Wszystkie powyższe zapewnia obiektywny pogląd na temat tego, co powinno nastąpić lub takiej instytucji na liście najlepszych w kraju. Należy wziąć pod uwagę, że masa niuansów każdego parametru do oszacowanie jest trudne, więc ocena rosyjskich uczelni technicznych można znaleźć w wielu różnych sposobów. Każdego roku lista jest aktualizowana, uniwersytety wzmocnić lub osłabić przez kilka jednostek pozycjach. Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie wykazy nie są bardzo różne od siebie i „pięć” najlepiej jest wszędzie taka sama.

5 najpopularniejszych uniwersytetów z błędu technicznego

Wszystkie rosyjskie uczelnie techniczne mają poważny konkurent, który zajmuje wiodącą pozycję na długi czas w rankingu. Ten MSU nazwany Łomonosowa. Reszta „pięć” – jest:

 • Uniwersytet Bauman Moskwa Badań Technicznych.
 • MISA – National University Research.
 • MEPI – Uniwersytet Badań Jądrowych.
 • Badania Politechniki w Petersburgu.

Wszystkie wyżej najlepszych rosyjskich uczelni technicznych dać studentom najbardziej aktualną wiedzę i przygotować się do dalszej pracy w danej dziedzinie na najwyższym poziomie.

Top 10

Wśród wielu wariantów ocen „pięć” uniwersytety przywódcy zawsze pozostaje taka sama, ale top 10 może być inna. Według ostatniego roku najlepszy „top ten” zamknąć następujące uczelnie techniczne Rosji:

 • ITF z jego silnej zasady fizycznej.
 • Petersburg State University (St. Petersburg) z wysokim poziomem kształcenia.
 • Badania Politechniki Tomsk miasta – lider wśród wszystkich uczelni poza Moskwie i Petersburgu.
 • Oil and Gas Uniwersytet w Tiumeń – lider w sondażach internautów.
 • Gubkin Państwowy Uniwersytet Nafty i Gazu.

regiony wiodące

Oprócz uniwersytetach w Moskwie i Sankt Petersburgu w najlepszym ocena zawiera inne uczelnie techniczne Rosji. Lista obejmuje zwykle obiekt, usytuowany w Federal District Volga (12), i Syberii (9 z nich). Renoma tych uczelni jest dość wysoki w kraju i szkolenie w nich jest za bardzo prestiżowy, więc kandydaci muszą zainwestować sporo czasu i wysiłku, aby przejść przez trudny konkurencji.

Wiele uniwersytetów i stronniczość techniczny znajduje się w Republice Tatarstanu, jak również w regionach Tomsk i Samara.

Przedstawiciele różnych regionach kraju

Centralnego Okręgu Federalnym w rankingu najlepszych uczelni technicznych w Rosji obejmuje Woroneżu State University i moc Uniwersytet Iwanowski Lenina państwo.

Większość instytucji liderów stanowiły Syberia. Trzy z nich są godni rywale uczelni stolicy, ujęte w „dziesiątce” najlepszych w kraju. Należą do nich:

 • State University of Tomsk miasta.
 • Politechnika Tomska.
 • State University of Nowosybirsku.

Prestiżowy "top" uniwersytet uważany Ural Federal University nazwany Borisa Nikolaevicha Eltsina, zawarte w 2014 roku w Top 10.

Przez prestiżowy instytucji znajdujących się w Południowym Okręgu Federalnym obejmować takie uniwersytety:

 • Uniwersytet Techniczny w stan Wołgograd (43 miejsce).
 • Southern Federal University, położony w mieście Rostów nad Donem (28 miejsce).
 • Polytechnic Institute w Novocherkassk (druga nazwa – Politechnika Południowej Rosyjska) odbyło się 48.

Osiągnięcia wielodyscyplinarnych uniwersytetów

Do tej pory bardzo konkurencyjne instytucje techniczne i ekonomiczne wyższe zawierają uczelniom szkolenia ogólnym. W „dwadzieścia” najlepszy z siedmiu uniwersytetów wielodyscyplinarnych zawarte na kierunku technicznym. Są to uczelnie państwowe następujących miastach:

 • Petersburg.
 • Moskwa.
 • Tomsk.
 • Nowosybirsk.

Co więcej, to było najlepsze przedstawiciele górnictwa i dzielnicach: Południowa, Ural, Syberia. Wiele kandydaci wydają się być wykształcony w Jekaterynburgu, Krasnojarsk i Rostów nad Donem. Te uczelnie techniczne Rosji wykazały zrównoważony rozwój szkoleń, a także wysoką renomą wśród sekcje uniwersytetach. Położenie geograficzne tych zakładów niszczy wszelkie stereotypy na temat idealnej edukacji, które mogą być uzyskane tylko w stolicy. Tomsk i Nowosybirsk State University z czasów radzieckich znanych jego stopniowego rozwoju systemu edukacji oraz wysoki poziom wyszkolenia.

Najlepszych uniwersytetów do kariery za granicą

Kiedy decyzja o budowie karierę poza granicami Rosji nie powinna polegać tylko na rankingach szkół wyższych. Zagraniczni pracodawcy zdają sobie sprawę z niewielu absolwentów krajowych uczelni. Bauman to uniwersytet badawczy narodowy położony w Moskwie, National University Research w Nowosybirsku, a także badania Polytechnic University, położony w północnej stolicy Rosji. Jeden z nich nawet nie obejmują „pięć” najlepsze uniwersytety.

Przede wszystkim, trzeba zdobyć prestiżową pracę za granicą – jak biegłość w języku obcym. Z tego względu szczególną uwagę należy zrobić w szkołach o wysokim poziomie nauczania języka angielskiego. Ideal – grant poza granicami kraju. Jest całkiem możliwe, jeśli uniwersytet rosyjski, który kształci studentów i współpracuje z zagranicznymi organizacjami naukowymi.