330 Shares 9511 views

Magiczna i tajemnicza liczba Fibonacciego

Liczby świata i numery duże i zróżnicowane. On jest pełen wszelkiego rodzaju ciekawych faktów. Bez liczb i obliczeń dla wielu stuleci, nie robić żadnych ludzkiego społeczeństwa. Istnieje wiele wybitnych i utalentowanych matematyków, który włożył serce i duszę do ich otwarcia. Jest takich naukowców leczonych Leonardo Fibonacciego. Młody matematyk z małej miejscowości Pisa poczyniła wielki wkład do nauki. Jego nazwisko jest ciągiem wartości matematycznych nazwano „Liczby Fibonacciego”. Teraz wiemy, że wszystko na tym świecie jest naturalna i ma swoją własną sekwencję.

W czasie Leonardo napisał „Księgę Abacus”, który opisuje szczegółowo wszystkich swoich odkryć. Ponieważ świat stał się dobrze znany problem o królikach. W swej istocie są dwie pary zwierząt, a jeden z nich może dać urodzenia, a drugi – nie. Więc w końcu, począwszy od trzeciej generacji, następująca liczba królików będzie równa sumie wszystkich członków dwóch poprzednich. Więc następnym został zidentyfikowany sekwencja (liczba Fibonacciego):

1, 1, 2, 3, 5, 8, … 610, 987, 1597, 2584 … 39088169, 63245986, 102334155

Nie mniej niż ekscytujące doświadczenie staje i rozważeniu różnych cewek, że spotka się z nami wszędzie, huragany i tornada, słoneczniki nasiona, szyszki, liście na drzewach itp Okazuje się, że tu czai liczby Fibonacciego. Jeśli budować spiralę i podzielić ją na kilka prostokątów o bokach 144, 89, 55, staje się jasne, że każda ze stron następuje rysunku równej poprzedniej stronie. Sekwencja liczb jest opisany przez liczbę. Ale jeśli mamy narysować łuk, po czym razem tworzą spiralę w każdym kwadracie. To po raz kolejny dowodzi, że liczba Fibonacciego jest po prostu magiczne.

Jednak okazało się, że ta sekwencja ludzi są już zaznajomieni z czasów starożytnych. Oczywiście, możemy założyć, że to był przypadek czy zbieg okoliczności. Ale pozostaje faktem: piramidy w Gizie zostały zbudowane na zasadzie Fibonacciego. Tak więc, obszar każdej powierzchni ostrosłupa jest równa jego wysokość do kwadratu. A jeśli długość krawędzi podzielona przez wysokość tej niesamowitej konstrukcji, liczba zwojów równy 1,618. Jest to wartość uzyskuje się, gdy każdy z kolejnych wartości sekwencji podzieloną przez poprzedni.

Znaczący wkład w odkrycie dokonane przez Leonarda w gospodarce. Z pomocą sekwencji liczb dzisiaj wielu ekonomistów można przewidzieć losy giełdzie. Aby to zrobić, poziomy Fibonacciego zostały zidentyfikowane. Teraz jest to możliwe, aby prawidłowo określić poziomy wsparcia i oporu lub wielkość korekty ruchu towarów. Czyli liczby Fibonacciego pomaga określić, w którą stronę się odwrócić trendu, lub obliczeń poziomów retracement. Ciąg dalszy ruch pierwszego i okres kończy się, gdy te ostatnie są obliczane zgodnie ze znaną sekwencją.

Zatem liczby Fibonacciego można znaleźć na każdym kroku. Po tym wszystkim, jesteśmy otoczeni przez rośliny, spirale i ciekawych budynków. Sekwencja ta może również pomóc w gospodarce pod kontrolą rozwoju i budowy trendu. Liczby te pomagają nam zrozumieć, że wszystko na tym świecie ma swoją konsystencję i prawidłowości.