576 Shares 1730 views

Która jest przydatna dla wątroby?

Każdy człowiek w życiu przychodzi taki moment, kiedy myśli się o jego zdrowie. I dobrze, jeśli zdarza się tak szybko, jak to możliwe. Starsze mamy, tym bardziej staje się przewlekła choroba, a ilość toksyn w organizmie zaczyna iść poza skalą. Wszystko to wpływa na komfort naszego życia.


Dlatego też, gdy brak równowagi w organizmie, należy zwrócić uwagę na ciele, takich jak wątroba. Że jest to filtr, przez który cała żywność, napoje, leki, które używamy. Do poprawy zdrowia, trzeba wiedzieć, co jest dobre dla wątroby.

Na pierwszym miejscu jest czysta woda. Ten, który biegnie z kranu, woda można nazwać stretch, i bardzo czyste – nigdy. Dlatego też zakup filtra do wody jakości i uzyskać użyteczny dla napoju wątroby.

Która jest przydatna dla wątroby napojów? Dobrej herbaty, soku jagody, soków naturalnych, jogurt, napoje mleczne o ułamek zawartości tłuszczu jak woda mineralna. Dzięki centralnemu położeniu Yessentuki, monter i Slavyanovskaya. Przełożonego mineralną woda jest dozowana Kaukazu.

Dzieła napój ziołowy, co jest pożądane, aby chlać dwa razy w roku przez miesiąc. Składa się on z bioder róży, korzeń lukrecji, kwiat nagietka, glistnika, korzeń rabarbaru, mięty pieprzowej i kwiatów Helichrysum, pobranych w równych częściach. Cztery łyżki otrzymanej mieszaniny muszą być parzona w litrze wrzącej wody, i nie mniej niż 6 godzin. Weź małymi łykami szklankę pół godziny przed posiłkiem. Ta herbata pomoże oczyścić wątrobę i zarobić na pełnych obrotach, co od razu mieć pozytywny wpływ na zdrowie.

Przydatne żywność dla wątroby, nie oznacza bez smaku. Przy wyborze mięsa jest wart patrząc cielęciny, kurczaka lub indyka. To oni są diety i zawierają minimalną ilość tłuszczu. Ograniczyć spożycie baraniny i wieprzowiny tłuszczu. gęś lub kaczka mięso jest pożądane, aby mieć bardzo rzadko, i to tylko w święta. Która jest przydatna dla wątroby ryb? Wszystkie niskotłuszczowe odmiany, które zawierają morszczuk, karp, dorsz, karp, okoń i pstrąg.

Twoja wątroba będzie dziękuję za dużo warzyw, ziół i owoców bez azotanów i innych substancji chemicznych. Dlatego też, jeśli nie masz pole bramkowe, to może nadszedł czas, aby go uruchomić? Jedyny sposób będziesz mieć pewność, w przypadku braku dużych ilości nawozu, gdy rośnie. Skupić się na wykorzystaniu kapusty i marchwi, ogórków i pomidorów, buraków i dyni, cukinia, koper i pietruszka. To jest dokładnie to, co jest dobre dla wątroby.

Owoc dać pierwszeństwo słodkich odmian suszonych owoców w okresie letnim i zimowym. Figi, śliwki, morele, banany, rodzynki i fig przedstawi leczenia wątroby. Ze wszystkich słodyczy powinny zdecydować się na miodzie jakiegokolwiek rodzaju.

Staramy się przygotować szereg zup warzywnych, gulasze i, oczywiście, nie zapomnij o sałatki i vinaigrettes. I jako nadzienie, użyć dowolnego oleju roślinnego. Uwielbiam chleb i masło? W porządku. Ale jeśli dbać o wątrobę, a potem stopniowo zastąpić masła z margaryną, która nie zawiera szkodliwego cholesterolu, a to powiedzieć dziękuję, a kanapka jest nie mniej smaczne.

Jedz więcej ser, twaróg i wszystkie produkty mleczne. wybrać tylko te odmiany i gatunki, w którym zawartość tłuszczu jest minimalna. Jajka są także przydatne, ale tylko 2-3 razy w tygodniu.

Należy zminimalizować spożycie pikle i marynaty, a także pikantne przekąski w postaci chrzan, ocet i musztarda. Miłośnicy kawy należy pić go ze śmietaną lub mlekiem. Liquor całkowicie przeciwwskazane. Oleje fuzlowego, które znajdują się w nich – to prawdziwa trucizna dla wątroby niszczy go, tak samo jak różne leki. Myśląc, co by pić, pamiętaj, że masz wątrobę. I pomóc sobie odzyskać zdrowie, można tylko sobie.