808 Shares 8668 views

El promienie, Dzhek Traut "Marketing Warfare": treść, opinie

Uważa, że nie można budować swój własny biznes bez odpowiedniej motywacji. W tym przypadku, często jest to rola jest nie tylko przysłowiowy sen z bogacenia się, lub dochodzić do siebie, ale także konkretne przykłady ludzi sukcesu. To właśnie te obywateli i opisuje książkę „Marketing Warfare”, która przez ponad 20 lat nie traci popularność wśród przedstawicieli biznesu. Co jest specjalnego w tym wydaniu? Co to znaczy? A co myślą o niej czytelnicy?


Ogólne informacje o książce

Książka z piękną nazwą mówienia po raz pierwszy napisany w 1986 roku, opublikowane pod autorstwem Ela Raysa i Jack Trout (widać na zdjęciu poniżej). Warto zauważyć, że obaj autorzy byli prawdziwymi sprzedawców, którym udało się odnieść sukces w swojej działalności.

Podstawą do jej przyszłych bestsellerowych autorów mają teorię, która kiedyś wyrażone w jego pismach naukowych „O wojnie” oficera pruskiego i pisarz wojskowy Carl von Clausewitz. Według tej teorii, w swoim dziele „Marketing Warfare” pisarzy zwrócił analogię między rzeczywistym i wyimaginowanym walcząc konkurencji finansowej wśród dużych korporacji. Ich zdaniem, związek ten jest oczywisty, a autor teorii nazywają największym strategii marketingowej w historii.

Co jest głównym celem tej książki?

Celem piśmie „Marketing Warfare”, łącznie ze wskazaniem przyczyn, autorzy opisują szczegółowo we wstępie. W nim mówią o gotowości dużych korporacji do walki o przywództwo, nie gardząc nawet najbrudniejsze metody walki.

Według nich, w książce „Marketing Warfare” jest swego rodzaju narzędziem dla dużych i małych przedsiębiorców, którzy chcą budować swój własny biznes i nie boją się konkurencji, a po prostu „chce przetrwać.”

Publikacja zawiera konkretne przykłady działalności gospodarczej ze wszystkimi konsekwencjami wynikającymi.

E. Rice i J. Trout "Marketing Warfare": podsumowanie

Sensacyjna publikacja mówimy o nowoczesnym marketingu. Ponadto czytelnicy są zaproszeni, aby spojrzeć na walce między korporacjami w zupełnie innym kątem.

Książka odnosi się do istoty marketingu, który, według autorów, nie ogranicza się do obsługi klienta, a także wykorzystywać różne sztuczki i szczypie, które pomagają poruszać się i wyprzedzać konkurentów spółki. I w tym przypadku, marketing jest reklamowany jako zachowaniu pewnej walki między przedstawicielami wielkiego biznesu na terytorium, którego rola jest cała publiczność klient.

Co marketing strategie proponowane przez autorów?

W uzupełnieniu do pomocnych wskazówek, E. Rice i J. Trout ( „Marketing Warfare” – jeden z najbardziej znanych autorów książek) mówią o istniejących strategiach marketingowych. Według ich hipotezy, że są z następujących typów:

  • obraźliwy;
  • obronny;
  • partyzant;
  • flanka.

Wychodząc z powyższych marketingowej książka ofensywnej strategii w poszukiwaniu utalentowanych generałów dla dwóch lub kilku dużych firm konkurencyjnych. W tym przypadku, główne zadania zespół znalazł się poszukiwanie i umiejętne wykorzystanie słabej stronie wroga.

Defensywne taktyki gry obejmuje dużą lidera obrotu. Warto zauważyć, że strategia opiera się na ataku nie wybrano przeciwnika (zawodnika) i ja. Ponadto, zgodnie z takiej taktyki, silna korporacja ujrzy w odpowiednim czasie i zapobiec ataku konkurenta i zrobić wszystko, co nie zdało egzaminu.

Partyzancka taktyka i towarzyszącymi

O taktyki partyzanckie Dzhek Traut i jego współautorem pisał: prawie wszyscy gracze w wojnie obrotu są zobowiązani do prowadzenia tajnych operacji. Fakt, że wiele firm, które do liderów w poważnym wyścigu finansowego bardzo daleko można tylko mieć nadzieję na sukces, jeśli nie zacznie walczyć otwarcie. Według autorów, uda im się znacznie, prowadząc wojnę partyzancką.

Flankujące taktyki, jak się okazuje, to zależy od powodzenia wybranego punktu. Co więcej, musi nie tylko zidentyfikować, ale również tworzyć własne ustawienia. Innymi słowy, jeśli analiza segmentu rynku jednego podmiotu są luki, wymagały one korporację swojego konkurenta. I oczywiście, tutaj, jak w prawdziwej wojnie, to wszystko zależy od elementu zaskoczenia.

Co wielki firm zostały wymienione w książce?

Głównymi graczami El Rays i pstrąg D. wspominając przywódców napojów gazowanych, fast food, produkcji i sprzedaży piwa, IT-technologii i wielu innych. Na przykład w pracach autorów mówimy o prawdziwej wojny między takich gigantów jak Coca-Cola i Pepsi. Rywalizacja między tymi dwoma firmami jest tak wielka, że pociąga za sobą świeckiej opozycji.

W swojej książce na temat „Marketing Warfare” te marki są najpierw porównywane, a następnie opisuje metody walki ze sobą. Tak więc, według autorów, smak prawie taka sama dla obu napojów. Oto tylko część firmy Coca-Cola prowadzi tajne i Pepsi, wręcz przeciwnie, pisze na każdej etykiecie. Ale to nie o to chodzi.

Obie firmy wolą walki w dziedzinie reklamy, za pomocą mediów, billboardy, znaki i inne atrybuty. I ich walka jak Dzhek Traut mówi bardzo poważnie. Jeden ma tylko jeden uczestnik wojny do filmu, częściowo wyśmiewając rywala, drugi tworzy film w odpowiedzi.

Cóż, po dwóch liderów zaczynają rywalizować, tworząc nową butelkę, pracujemy nad ulepszeniem formuły, a także wymyślanie różnych promocjach z nagrodami i loterii.

Co ciekawe, walka jest po prostu obraźliwe Pepsi. Coca-Cola jest często ignorowana takich ataków, wybierając czekać. Ale jeśli firma jest odpowiedzialna, to robi to na wielką skalę.

Konfrontacja pomiędzy liderami fast-food

Innym uderzającym przykładem działań wojskowych wymienionego w książce „Marketing Warfare” to wieloletnia konfrontacja fast food restauracji McDonalda i Burger King.

W tym przypadku, konkurencja między organizacjami odbywają się także kosztem reklamy. Na przykład, w przypadku, gdy restauracja Burger King pisał transparent pobliżu wejścia do McDonalda. I to jest wielki burger z napisem „czuć smak, nie smakują” został pokazany i uczestniczyli strzałki wskaźnika w kierunku restauracji Burger King. W ten sposób firma była w stanie wyśmiać zawodnika i przyciągnąć uwagę klientów.

Gdzieś w latach 80-tych latach między przywódcami wojny obrotu osiągnął swój punkt kulminacyjny. W tym czasie, Burger King uczynił prawdziwy cios w brzuch jego odwiecznego rywala, usuwając dość prowokacyjny film. W nim, młoda aktorka Sarah Michelle Gellar jadł hamburgera i powiedział, że na produktach Burger King na 20% więcej mięsa niż w McDonaldzie.

W odpowiedzi na taki śmiały ruch konkurenta przedstawicieli pozwany nie tylko samej firmy, ale także aktorką i agencję reklamową opracować scenariusz do filmu.

Wojna między Apple i Samsung

Podane przykłady książek marketingowych, nie wspominając o takich dużych graczy IT-technologie, takie jak Samsung i Apple. Obie firmy wybrały flankujące taktyki. Na przykład, po wydaniu Apple iPhone 4 zaczęły napływać sporo krytyki i zaburzeń związanych z awariami łączności.

Dowiedziawszy się o tym niepowodzeniu odwiecznego rywala, Samsung natychmiast stworzył całą linię Galaxy S. W tym przypadku, nowością jest wolny wysłany najbardziej znanych blogerów w języku angielskim, które w rzeczywistości pisał o niedociągnięć Apple.

Jednocześnie Samsung uruchomił obsługę reklamową dla Galaxy S, zamiast używać liter w słowie LL Witam ikon komunikacji. W ten sposób firma promuje swoje produkty i dokuczał szyderczo konkurencyjnych firm.

Walka pomiędzy liderami samochodu

Książka „Marketing Warfare” opisuje również gigantów motoryzacyjnych, które często konkurują ze sobą. Znamiennym przykładem jest uważany impas między Audi, Porshe i Nissan.

W tych producentów broni, podobnie jak poprzednia konkurenci wykorzystywać reklamy. Na przykład, jest on uważany za najbardziej udany chwyt marketingowy Nissan która to strategia, aby wybrać alternatywną porównania z konkurencją. W tym celu podjęła miast Anglii i Audi, Porshe towarzyszy ich napisami: „Droższe, wolniejsze i nie tak potężny jak Nissan 370Z» i «Chcę być jak najszybciej Nissan 370Z».

Jaka była reakcja na ten reklamowych wyczyn w Audi i Porshe, w bestsellerowej książce „Marketing Warfare” (Opinie i omówienie tej pracy i do tej pory nie znikną) nie mówią. Ale przede wszystkim, firmy nie są pozostawione bez uwagi ten ruch.

Ten furor dokonał spektakularnego firmę reklamową BMW w 2003 roku. Zgodnie z ideą marketingu, została wykonana jasną sesję zdjęciową, podczas której BMW X5 w postaci drapieżnych jaguar ścigany Mercedes ML w obrazie stąpający zebry.

przykłady życiowe krajowych marek

Patrząc na głównych przedstawicieli obcych, rozwija się stopniowo i obrotu krajowego (obecnie trenuje tę prostą naukę jest bardzo popularny wśród studentów z różnych krajów). Na tych samych pracowników czasowych rosyjskich firm i ich przedstawiciel nie pozostają w tyle za swoimi zagranicznymi odpowiednikami. Na przykład ostatnio osiągnąłem walkę pomiędzy firmą „Unilever Rus” i Nestle. I to było naprawdę kulinarny pojedynek. Tak więc pierwszy z graczy wydał handlowej Rosół TM „Knorr”, który został wymieniony dwukrotnie, że trzeba gotować bez magii. Aw końcu filmu brzmiał slogan: „Ta zupa. Nie magia. "

Jakie są poglądy użytkowników o książce?

Pomimo faktu, że od czasu publikacji książki i tłumaczenie na język rosyjski był długi czas dla niej jeszcze mówić. Na przykład, jeden z pracowników działu marketingu mówi, że był pod wrażeniem publikacji. Według niego, książka odnosi się do rzeczywistych praktyk roboczych, które dziś są wykorzystywane przez wielu dużych i małych firm. Ponadto, użytkownik wyraża swój żal na nie czytać wcześniejszą edycję.

Inny użytkownik opisuje także swoje pierwsze spotkanie z książką. Z jego słów jasno wynika, że publikacja umieszczona go jako rodzaj podręcznika, na podstawie którego był w stanie uzyskać pełne szkolenie marketingowe.

Trzecia twierdzi, że książka jest napisana prostym językiem i zawiera szereg konkretnych przykładów z kolorowymi ilustracjami. Po czwarte jak niezwykłych autorów podejście z wykorzystaniem porównanie rzeczywistej walki i ożywionej konkurencji między firmami. Niektórzy z czytelników, którzy badali tę książkę od deski do deski, uważają nieodpowiednich technik marketingowych stosowanych przez autorów.

Krótko mówiąc, książka jest o „Marketing Warfare” kimś wrażenie, a kto nie. Ktoś znalazł go w wiele przydatnych wskazówek i czasami uważa za nieodpowiednie i przestarzałe. Bądź co bądź, kwestia zasługuje na uwagę. Po przestudiowaniu go, znajdziesz w nim, czym jesteś zainteresowany.