610 Shares 8676 views

Biegunka podczas ząbkowania – normalne czy powód do paniki?

Pierwszy rok w życiu dziecka jest najtrudniejsze, bo musiał znosić wiele przykrych chwil związanych z wyglądem zębów. Okruchy spodziewa niespokojnego snu, nadmierne ślinienie, wysypka na brodzie, ale to nie wszystko. Najgorsze w tym czasie dla dziecka i dla rodziców jest występowanie biegunki, co daje większą wagę i niepokój. Biegunka podczas ząbkowania nie jest absolutnie obowiązkowy objawem, ale jeśli jest to przypadek, to nie szczególnie martwić i panika biec do lekarza. Zamiast tego, jest konieczne, aby monitorować stan dziecka i wiedzieć, dlaczego tam jest biegunka i jak możemy pomóc dziecku. I o tym dyskutować w tym artykule.

Biegunka podczas ząbkowania. Co jest tego powodem?

Jedną z możliwych przyczyn biegunki w tym okresie uważa się za nadmierne wydzielanie śliny, co prowadzi do osłabienia krześle. Ponadto, gdy zęby tnące występują zmiany w ruchliwości jelit, co prowadzi do przyspieszenia procesów przemiany materii w organizmie, a zatem pojawia się biegunka. To przykre zjawisko trwa około trzech dni, a żaden lek nie zwalnia dziecko z nim, aż cięć w zębie.

Biegunka ząbkowanie ból może być następstwem przykrych doznań w jamie ustnej, co prowadzi do przejściowego podrażnienia układu nerwowego. Ponieważ w tym czasie dziecko stale próbują coś do gryzienia lub żucia. Pojawienie się takich kłopotów, jak biegunka, mogą być uzależnione od innych czynników, takich jak dziedziczność, zwłaszcza rozwoju, obecność schorzeń somatycznych.

Jak pomóc dziecku?

Przede wszystkim powinien on osiąść przez rodziców, to będzie łatwiejsze i dziecko. Bądź cierpliwy i kochający z dzieckiem, dać mu dużo wody. Jeśli biegunka podczas ząbkowania jest bardzo powszechne i jest obfite, możliwe jest Popo dziecka lek „Regidron”. Nie zakłócają i leki, takie jak „Smecta” i „Imodium”, która jest również mniejsza ruchliwość jelit. Trzeba dbać o utrzymanie jego mikroflory, aw takich przypadkach lekarze zalecają biorąc te środki do „linex”. Tylko, ale najważniejszym warunkiem otrzymania wszystkich tych leków jest wstępna konsultacja z lekarzem rodzinnym lub pediatrą okręgowego.

Kiedy nadszedł czas na alarm

Układ odpornościowy dziecka ząbkowanie jest znacznie osłabiona, co mogłoby doprowadzić do przyłączenia wielu infekcji, ale jest poważnie pogorszyć ogólny stan dziecka. Jest to poważny powód dla rodziców ze szczególną starannością, aby monitorować stan dziecka w tym okresie, do poważnych objawów chorobowych przypisanych do problemów z zębami. W takim przypadku, jeśli dziecko obserwuje się częste biegunki wodnistej, z krwawym wyładowania lub wymiotował podczas ząbkowania, należy odwiedzić lekarza, aby uniknąć rozwoju infekcji jelit.

Nawet jeśli dziecko ma biegunkę nie trwało długo, a inne wyraźne objawy nie były w tym czasie lekarze doradcze wszystko jedno nie będzie zbędne. Lepiej odwiedzić klinikę i wiedzieć, że dziecko jest w porządku.