376 Shares 5738 views

Spermicide Popularne leki, ich skutków i skuteczności. antykoncepcyjne

Współczesne życie jest bardzo trudne. Zajmuje to idealne miejsce do pracy. Ponieważ przypadków jest niewiele wolnego czasu. Pomaga to zapewnić, że ludzie, którzy przychodzą do relacji międzyludzkich wydają się szybko rozwijać je. Jeśli chodzi o intymności, czasami ludzie zapominają o najważniejszym – o antykoncepcji. Należy jednak zawsze pamiętać, w rzeczywistości na celu zapobieganie ludzi nie tylko zabezpieczyć się przed niepożądanymi skutkami, ale także dbać o ukochanej, przyszłych dzieci.

Nowoczesne środki antykoncepcyjne są zróżnicowane. Są one podzielone na kilka grup (hormonalne, hormonalne, zagrożeń, itp. D). Jednym ze środków antykoncepcyjnych – środek plemnikobójczy. Co to jest, jak to działa i jak bardzo jest skuteczny? Postaramy się znaleźć odpowiedzi na te ważne pytania.

Jakie są plemnikobójczych?

Plemnikobójczych – antykoncepcja, odnoszące się do metod chemicznych ochrony. Są to substancje, które mają negatywny wpływ na spadek w pochwie nasienia, zniszczyć je, zapobiec ich infiltracji do macicy. Efekt ten można wytłumaczyć obecnością w składzie środków plemnikobójczych szczególnie aktywne chemicznie komponentów.

Wszelkie plemnikobójczy w czasach starożytnych. Kobiety użyty do douching nadmanganianem potasu, soda, została wprowadzona do pochwy plasterki cytryny, aspiryną. Nowoczesne środki plemnikobójcze są przedstawione w różnych formach. Są to tabletki, czopki, pianki, gąbki. Jednym ze sposobów – plemnikobójcze żelu (krem). Rozważ swoje zalety i wady.

Korzyści z plemnikobójcze śmietany

Jedną z głównych zalet tego środka antykoncepcji jest jego dostępność. Lek w postaci kremu można łatwo kupić w każdej aptece bez recepty. Forma jest stosunkowo tani, to jest uważany za zdecydowany plus. Zalety plemnikobójcze śmietany można przypisać bezpieczeństwa. Produkt nie zawiera hormonów. Może być używany jako porodzie lub nieródkami kobiet.

Kremy plemnikobójcze są łatwe do zastosowania. Są one wprowadzone do pochwy na 20-30 minut przed stosunkiem seksualnym i są zazwyczaj w ciągu 1 godziny. Skuteczność tych środków antykoncepcyjnych nie jest wystarczająco wysoka. Według statystyk, na 100 kobiet w ciążę w 25-30.

Wady plemnikobójcze śmietany

Braki istniejące w nowoczesnych kremy plemnikobójcze, ze względu na obecność objawów ubocznych. Partnerzy po stosunku może wystąpić pieczenie i świąd w zewnętrznych narządach płciowych, czoła objawów alergii. Inną wadą jest to, że środki plemnikobójcze, gdy są one wykorzystywane nie jest wykluczone prawdopodobieństwo zarażenia się chorobami partnerów, choroby przenoszone drogą płciową.

Inną wadą antykoncepcji – niemożność często lub ciągłym użyciu środka plemnikobójczego. Lek ten należy do antykoncepcji chemicznej. W celu przedłużonego lub ciągłego użytkowania mogą powodować podrażnienia błony śluzowej pochwy lub uszkodzone. To z kolei może prowadzić do zakażenia HIV.

Skład kremy plemnikobójcze i lista wspólnych funduszy

W ramach środków plemnikobójczych zawiera pewne składniki aktywne:

 1. Surfankty. Do substancji tych należą chlorek benzalkoniowy, menfegol, oktoksynol nonoksynol-9. Pierwszym z nich jest najbardziej skuteczna. Badania wykazały, że chlorek benzalkonium 20 sekund niszczy plemników spada do pochwy. Korzyści obejmują nie tylko wysoką wydajność, ale także zdolność do zabijania bakterii i wirusów.
 2. Inhibitory aktywności enzymatycznej. W tej grupie substancji obejmują gen A-53 (A-53 gen), Shin-a-gen (SIN-A-gen).

W produkcji kremów plemnikobójcze substancji aktywnych (chlorek benzalkoniowy lub niektóre inne) jest realizowane w czasie jego nośnik – środek ułatwiający rozprowadzanie składnika w pochwie i zapewnia efekt okrywającą.

Zdając sobie sprawę z istnienia różnych kremy plemnikobójcze. Oto lista:

 • "Pharmatex";
 • „Delfin”;
 • "Kontseptrol";
 • "Koromeks";
 • „Orto”;
 • "Orto-Ginol";
 • „Ramzes”;
 • "Randall";
 • "Alpagel".

„Pharmatex”: opis leku

Skuteczne dopochwowy środek plemnikobójcze jest „Pharmatex” o zapachu lawendy. Kompozycja zawiera 50% wodny roztwór chlorku benzalkoniowego. Środków pomocniczych wystają kwas cytrynowy, olejek lawendowy. Plemnikobójczy szybko niszczy błony spermy. Ponadto chroni przed niektórymi chorobami infekcji gonokoków, Trichomonas, zakażenia chlamydią.

Pochwy krem „Pharmatex” wygodny w użyciu. Producent stworzył specjalny dozownik, dzięki któremu z rury może podjąć odpowiednią ilość pieniędzy i wejść do pochwy. Powyższe że środki plemnikobójcze działać przez 1 godzinę. Innym efektem ma Spermicydy „Pharmatex”. Instrukcja wskazuje, że jest on ważny przez 10 godziny.

inne leki

Środek plemnikobójcze „Delfin” i „Kontseptrole” jest nonoksynol 9 w „Alpagele” – chlorek benzalkonium, w pozostałych preparatów – oktoksynol. Wiadomym jest, że „Alpagel”, jak również „Farmateks” jest na okres 10 godzin, i inne środki plemnikobójcze – przez 1 godzinę.

Te składniki aktywne dokonać skutecznej antykoncepcji krem. Ceny leków nie można nazwać, ponieważ brakuje w nowoczesnych aptekach. Wyjątkiem jest „Pharmatex”. Można je kupić w każdej aptece, zamów World Wide Web. Jego cena – około 400 rubli za małą rurkę. „Pharmatex” była dostępna nie tylko w postaci kremu. Każdy użytkownik może nabyć tego leku w innych formach dawkowania, które są najbardziej dogodne do nich (na przykład w postaci tabletki lub kapsułki dopochwowe).

Wskazówki dotyczące stosowania kremy plemnikobójcze

Podczas korzystania z pochwy krem należy przestrzegać pewnych zasad, aby zachować swoją skuteczność:

 • przez 2 godziny, płci i w ciągu 2 godzin, po bliskości nie używać mydła do mycia narządów płciowych, ponieważ ma on niszczący wpływ na plemnikobójczy;
 • Przed każdym powtarzane stosunek wprowadza nową dawkę leku;
 • po stosunku dozwolone tylko do wykonywania zewnętrznej narządów płciowych toalety czystą wodę;
 • po zastosowaniu kremu plemnikobójcze nie można kąpać się, pływać w basenie i morzu.

Jeżeli istnieje jakakolwiek choroba lub ostra choroba przewlekła, a następnie przez stosowanie środków antykoncepcyjnych plemnikobójcze w momencie odmówić. Re początek używać kremy dopochwowe są skuteczne dopiero po zakończeniu wyznaczonego przebiegu leczenia.

O antykoncepcyjne

Tak więc, badaliśmy kremy plemnikobójcze. Wspomnieliśmy wcześniej, że leki te są antykoncepcji chemicznej. To z kolei jest częścią większej grupy sposobów ochrony bariery. Ich zasada działania jest prosta i może być widziana z tytułem. Najważniejsze jest to, aby tworzyć przeszkody na drodze plemnika do komórki jajowej.

antykoncepcja barierą jest nie tylko metody chemiczne zabezpieczenie przed niechcianą ciążą. Obejmuje ona również elementy mechaniczne, które są wdrażane poprzez zastosowanie:

 • prezerwatywy;
 • membrany;
 • Nakrętka szyjki macicy;
 • femidonov (samice) prezerwatywy.

Stosowanie prezerwatyw

Najbardziej znane i popularne sposoby, obejmujące środki antykoncepcyjne są prezerwatywy. Są one używane przez ludzkość dawno temu. Ich historia sięga czasów rzymskich. W tym stanie, ludzie używali pęcherza zwierząt aby zapobiec chorobom przenoszonym drogą płciową i ciąży.

Dzisiaj, prezerwatywy są wykonane z cienkiego lateksu. Są one wykonane z innego terenu, traktowany ze specjalnymi smarami. Prezerwatywy są najbardziej powszechne, ponieważ mają one wiele zalet:

 • są one łatwe w użyciu i są dostępne;
 • chronić przed zakażeniami przenoszonymi drogą płciową, w tym HIV;
 • wyeliminować nieprzyjemne objawy, które występują u kobiet w obecności alergii na nasienie.

Co jest lepsze: plemnikobójcze kremy lub prezerwatywy?

Ludzie, którzy myślą o stosowaniu antykoncepcji, stoją przed trudnym wyborem. Oni nie wiedzą, na co metoda ochrony, aby zatrzymać jego uwagę – wybierz prezerwatywy plemnikobójcze lub kremu. W skład tej ostatniej może niekorzystnie wpływać na partnerów seksualnych narządów, jeżeli są stosowane konsekwentnie, dlatego zaleca się stosowanie środka tylko te osoby, które uprawiają seks są rzadkie. Również kremy służy do wskazania przerwy przy stosowaniu złożonych doustnych środków antykoncepcyjnych (środki hormonalne).

O prezerwatyw warto zauważyć, że chronią przed chorobami przenoszonymi drogą płciową przez większość. Jest to ważna zaleta tych funduszy do plemnikobójczy. Jednak efekt antykoncepcyjny prezerwatyw jest bardzo niska. Cienka lateks może ulec rozerwaniu. Aby zmniejszyć ryzyko niepożądanej ciąży zaleca się użycie prezerwatywy w połączeniu z innymi środkami antykoncepcyjnymi – z połączonych leków doustnych.

Tak więc, nie można dać konkretnej odpowiedzi na pytanie o to, co jest najlepszą metodą antykoncepcji. I plemnikobójcze narkotyki i prezerwatywy mają specyficzne zalety i wady. Aby wybrać środki konieczne, biorąc pod uwagę ich stylu życia, wieku i osobistych preferencji.