219 Shares 6066 views

Pierwsza pomoc dla krwawienia: nie panikuj

Wielu boi się krwi. Niektórzy boją się jakiejkolwiek krwi, niektóre – tylko jego. Jednak wszystkie mamy spotkać się z krwawieniem. Można żyć całe swoje życie i nie spotkać się z lub żylnej tętnicze krwawienia, ale nigdy nie widziałem kapilarnej krwawienie niemożliwe. Jaka powinna być pierwsza pomoc dla krwawienie?

Początkowo, zgadzamy się, że mówimy o krwawienie z ran, a nie wewnętrzne krwawienie. Oznacza to, że widzimy uszkodzoną skórę i krew płynącą z rany.

krwawienie intensywność nie jest zawsze związana ze stopniem nasilenia uszkodzenia. Zdarza się, że uszkodzenie nie jest ciężkie krwawienie ciężko, ale, na przykład, uszkodzenie głowy raczej krwawić dużo, nie jest bardzo niebezpieczne.

U niektórych pacjentów przyjmujących leki, które zmniejszają krzepliwość krwi, czy hemofilia. Jeśli ofiara jest przytomna, należy zapytać, czy należy do tej kategorii. Jeśli tak, należy natychmiast wezwać pogotowie, nawet jeśli nie poważnych obrażeń.

Spróbuj, jeśli to możliwe nosić rękawiczki. Uzupełnienie Twojego samochodu osobowego lub apteczka. Chodzi o to, że podczas pracy bez rękawiczek może złapać zapalenie wątroby czy HIV czy zainfekowane krew dostaje się do rany na rękach, więc starają się pomóc, nie zapominać o własnym bezpieczeństwie. Pierwsza pomoc dla krwawienia nie powinna obejmować działania ryzykowne. Jeśli nie ma rękawiczki, staraj się nie dotykać krwi, stosowanie bandaż lub gazę.

W niektórych przypadkach, mikro urazy są bardzo niebezpieczne, ponieważ istnieje możliwość zakażenia od tężcowi. Dlatego po pierwszej pomocy do krwawienia, konieczne jest, aby przypomnieć ofiarą konieczności wizyty u lekarza do podania z tężcowym.

Przede wszystkim konieczne jest, aby uspokoić poszkodowanego, twoje działania muszą być pewny i zdecydowany, nawet jeśli pierwsza pomoc dla krwawienie dla Ciebie – zupełnie nowe doświadczenie.

Odróżnić kapilarnej, żylnej i tętniczej krwawienie. Różnią się szybkość i charakter procesu wypływu krwi.

Kiedy krwi kapilarnej krwawienie płynie powoli, zazwyczaj powierzchowne uszkodzenia skóry. Jaka powinna być pierwsza pomoc dla krwawienia kapilarnego? Jest to konieczne, aby umyć ranę ciepłą wodą i mydłem antybakteryjnym, a następnie przymocować sterylne bandaże, watę lub gazy. Zazwyczaj krwawienie nie powoduje poważne problemy.

Krew żylna ciemne krwawienie, nie płynie bardzo szybko, ale to krwawienie jest zazwyczaj towarzyszy raczej głębokim uszkodzeniem. Dlatego powinien on być podejmowane ponad poważnie. Pierwsza pomoc dla tego rodzaju krwawienia wiąże nałożenie bandaża ciśnienia, ciśnienie powinno być na bocznej najdalej od serca. Oznacza to, że jeśli jest to noga, a następnie na części stawu skokowego, jeśli ręka – strona szczotek. W rzeczywistości, krew żylna idzie z peryferii do centrum. Gdy krwawienie żylne, trzeba wezwać karetkę.

Gdy krwawienie tętnicze krwi i szkarłat następujące szarpnięcia. To krwawienie jest bardzo niebezpieczne, ponieważ ludzie szybko stracić dużo krwi. Pierwszą rzeczą do zrobienia – wezwać karetkę. Pierwsza pomoc dla krwawienie, krew typ jest do mocowania boczne tętnicy bliżej serca, a następnie zastosować opaskę uciskową. Pamiętaj, aby zanotować czas opaski uciskowej, ponieważ jest to zbyt długo może powodować martwicę. Jeśli opieka nie jest przybył w sam raz na godzinę, konieczne jest, aby zacisnąć tętnicę, zdjąć opaskę na 10-15 minut, a następnie ponownie załączyć.

Jeśli nie wiesz, co rodzaj krwawienia, ale to jest poważna, nałożyć dwie wiązki, powyżej i poniżej rany.

Jeżeli krwawienie jest poważna, starają się zapewnić pozycji leżącej pacjenta. Uszkodzone części ciała, jak to możliwe trzeba podnieść wyżej.

Jeśli rana jest nóż lub inne czynniki uszkadzające nie postarać się go z rany, spowoduje to jeszcze większe szkody. Taka operacja może być powierzone wyłącznie do lekarza.

Jeśli bandaż jest przesiąknięta krwią, nie wyjmuj go i zastosować inny szczyt. Im mniej przeszkadza ranę, tym lepiej.

Główną rzeczą, w ekstremalnych sytuacjach – zachować spokój, aby nie przestraszyć ofiarę nawet więcej.