498 Shares 7453 views

Jak zrobić masaż prostaty

Zanim odpowiesz na pytanie „Jak zrobić masaż prostaty” – zobaczmy, co to jest. Prostaty – jest jednym z głównych gruczołów płciowych męskich, który jest odpowiedzialny za wytwarzanie śluzu, część ejakulatu i zawierający wiele witamin, białek i enzymów. Dość często prostaty cierpi z powodu różnych chorób, zwłaszcza gruczołu krokowego i gruczolaka. W leczeniu wielu chorób prostaty oraz zastosowanie tej procedury jak masaż, ma dobry efekt terapeutyczny.

Jak zrobić masaż prostaty? Tylko lekarz z odpowiednim doświadczeniem i wiedzą, w stanie ocenić stan ciała i wykonać niezbędne manipulacje. Technika masażu zależy od stanu danego pacjenta, to bierze pod uwagę cechy.

Wskazania do masażu prostaty:

 • przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego;
 • naruszenia aktywności;
 • atonia prostaty;
 • bezpłodność z powodu zapalenia gruczołu krokowego.

Pomimo oczywistych korzyści płynących z masażem prostaty, istnieją kraje, w których niemożliwe jest je stosować. Należą do nich:

 • ostre zapalenie gruczołu krokowego ;
 • nowotwory prostaty;
 • gruczolak;
 • gruźlica gruczołu krokowego;
 • odbytnicy;
 • zatrzymanie moczu;
 • hemoroidy.

Jak masować prostatę sam? Jeśli nie chcą szkodzić swoje ciało i doprowadzić do choroby, a następnie wykonać masaż prostaty sam nie mogę. Po prawidłowo ocenić stan ciała może być tylko doświadczony lekarz w trakcie kontroli, jak również wykonać żądaną masażu i przepisać odpowiednie leczenie.

Oczywiście, zdarza się, że jest to niemożliwe, aby uzyskać profesjonalną pomoc. Następnie można wykonać procedury, których wpływ przypomina masaż i nie wymaga wykwalifikowanego lekarza, i że można zrobić samemu. Obejmują one masażu i fizjoterapii.

Whirlpool prostaty powinny być wykonane w ciągu kilku godzin przed pójściem do łóżka po lewatywy, oczyszczanie jelita grubego. Następnie, za pomocą wentylatora, aby wejść w bulionie odbytu temperaturze pokojowej rumianku, w przybliżeniu 400 ml. Wykonuje się to w ciągu piętnastu minut po opróżnieniu jelita. Jeśli naprawdę chcesz, aby skorzystać z toalety, ilość bulionu powinno być mniej, ale jeśli nie chcesz, trzeba dodać. Ciecz ta musi posiadać co najmniej pół godziny. konieczne jest, aby takie procedury dwanaście.

Jest to bardzo przydatne chodzić po schodach, depcząc po kilku krokach. To zwiększa ton gruczołu krokowego, usprawnia odpływ wydzieliny, poprawia krążenie i reguluje krzesło.

Jak zrobić masaż prostaty?

U urologa. Pacjent musi przyjąć pozycję kolano-łokieć lub leżącej na prawym boku z ugiętymi kolanami, sprasowane w brzuchu. Wymóg obowiązkowy – pełny pęcherz, co zapewnia bliższy kontakt palca z gruczołu krokowego. Lekarz stawia na rękawice gumowe i wkłada na palec wskazujący wazeliny, kremu lub żelu znieczulającego. Następnie włóż ją do odbytu, uczucie ciała. Jak zrobić masaż prostaty? Zazwyczaj zaczyna się od właściwej proporcji, ponieważ jest uważany za mniej czułe. Masować każdej z posiadanych akcji oddzielnie od krawędzi i w kierunku centrum. Po pierwsze, tylko skok, a następnie dokonać pierwszej ósemce, a następnie naciśnij przycisk na środkowej bruzdy od góry do dołu. Zatem wybór stymulowane wydzielanie prostaty. Intensywność naświetlania zależy konsystencji prostaty i reakcji pacjenta. Nie powinno być żadnego bólu. Czas manipulacji jest nie więcej niż minutę. Wskazanie poprawności masażu jest pojawienie się wydzieliny z cewki moczowej. Masaże dziennie, liczba koniecznych procedur jest 12-15. Aby określić częstotliwość sesji masażu powinny uwzględniać aktywność seksualną pacjenta.

Jak zrobić masaż prostaty? Regularnie, aby osiągnąć pozytywny efekt.