551 Shares 5810 views

Mnogiej w języku angielskim: Zasady Edukacji. Jak utworzyć liczbę mnogą rzeczowników w języku angielskim

Przedmiotem może być jeden lub może być wiele. W większości języków, oznacza to, że rzeczownik zmienia swój kształt, co najmniej lekko i angielskim – nie jest wyjątkiem.


Mnogiej i pojedynczej

Zasadą jest, że istnieje różnica w jaki sposób wymienić jeden lub więcej elementów. Ponadto, istnieje potrzeba, aby zrobić to tak często, że nie zawsze jest realizowane. Jednak w badaniu obcych języków jeden z pierwszych i fundamentalnej rzeczywistości jest tworzenie liczby mnogiej. W języku angielskim, to zazwyczaj nie jest zbyt trudne do zrobienia, ale istnieją różne niuanse, subtelności i wyjątki, które muszą zostać zapamiętane. Bez łatwo trafić.

numery formie, w języku angielskim nazywa się liczby pojedynczej i mnogiej. Niektóre rzeczowniki nie mają jeden z tych form w ogóle, podczas gdy inni po prostu tworzyć je w sposób szczególny. Tak, trzeba dowiedzieć się o wszelkich rzeczownika w pytaniu, jakie są ich cechy charakterystyczne.

Rzeczowniki: ogólna zasada

W celu utworzenia kształtu mnogiej, do pierwotnej formy wyrazu jest dodana końcówka -s. Jest to najbardziej ogólny i prosta zasada, na przykład:

 • ciężarówki – wózki (samochody ciężarowe);
 • szklanki – kubki (kubek);
 • Flaga – Flagi (flagi).

Należy pamiętać, że po dźwięki bezdźwięczne końcówka brzmi jak [s], podczas gdy w innych przypadkach – [z] lub [Iz].

Jednak nie zawsze tak jest. Jeśli rzeczownik kończy się na s, ch, x, sh, tch, z, wówczas końcowy będzie mieć -es, bo o wiele łatwiej jest powiedzieć:

 • skrzynki – skrzynki (pole);
 • szef – piaście (bossów).

Słowa, które kończą się o, liczba mnoga dodać również -es:

 • pomidor – pomidory (pomidory).

Te słowa w liczbie pojedynczej zawarte w F końcowego lub fe mnogiej zmian do v:

 • wilk – wilki (wilki);
 • liściu – liści (liście).

Należy zauważyć, że nie zawsze tak jest, ale w większości przypadków. Jeśli istnieją jakiekolwiek wątpliwości, to lepiej zwrócić się do słowników i książek referencyjnych.

Ponadto, istnieje specjalna reguła dla rzeczowników zakończonych przez y. Jeśli przedostatni list nie jest samogłoska a samo słowo jest nazwą własną, to y jest zmieniany na I:

 • pony – koniki (Kuc);
 • pani – damska (damskie).

ale:

 • małpa – małp (małp);
 • Mary – Marys (Mary, Mary).

Jest to najprostsze przykłady w jaki sposób tworzy się liczby mnogiej rzeczowników w języku angielskim. Poniższa dyskusja skupia się na bardziej skomplikowanych przykładów, które będą musiały uwzględniać różne próby.

rzeczowniki złożone

Innym rodzajem słów niezmiennie powoduje trudności. Mówimy o rzeczownikach złożonych, takich jak córka-in-law, dobre- do-niczego , i tak dalej .. Wielu po prostu dodać końcówki -s do całej konstrukcji, ale nie jest to prawdą. W tym przypadku należy wybrać główną słowo i pracować z nim. To jest poprawne opcje są córki-in-law (siostra), ale, na przykład, dobre-for-nothings (próżniaków), ponieważ nie jest częścią nominalna. Jak widać forma mnoga nie jest zbyt trudne, nawet dla złożonych słów. Najważniejsze – aby wiedzieć o tej polityki i umieć je stosować.

słowa zapożyczone

Przeszkodą w temacie liczbie mnogiej – Ten pomysł przyszedł
od łacińskiego, greckiego, i tak dalej. zm. Pamiętaj, im może być trudne, ale są one prawie wszystkie związane z fachowego słownictwa naukowego, tak aby spełnić je w postaci zwykłego tekstu, najprawdopodobniej, nie będzie działać. Przykładami mogą być:

 • Kryterium – kryteria (kryteria);
 • indeks – indeksami (indeksy).

Jak widać, w tym przypadku tworzenie liczby mnogiej rzeczowników w języku angielskim zbiega się z tym, jak pojawiła się ta forma pierwotnego źródła. W razie wątpliwości najlepiej jest skonsultować się ze słownika, tym bardziej, że te same słowa w różnych przedmiotów będą zachowywać się inaczej. Na przykład, elektroniczny rzeczownik antenowe anteny tworzy kształt i biologii – anteny.

wyjątki

Niestety, nie zawsze w liczbie mnogiej rzeczowników w języku angielskim podlega jednej z powyższych zasad. Są też wyjątki. Najbardziej znaną i najczęściej stosowane w ogólnym słownictwa są następujące:

 • ząb – zęby (zęby);
 • stopy – stopy (stóp);
 • dziecko – dzieci (child – dzieci);
 • a (wo) man – (wo) mężczyźni (kobiety / mężczyźni);
 • mysz – myszy (mysz);
 • grosz – penny (grosz);
 • owiec – owiec (owce);
 • gęsi – gęsi (gęsi);
 • świnia – świń (świnie);
 • jelenia – jelenie (jelenie);
 • wołu – woły (byki).

Jest jeszcze pewna ilość słów, które mają również specjalny kształt,
ale są one używane znacznie rzadziej. Ponieważ lista jest dość mała, łatwiej jest po prostu zapamiętać. I wtedy nie trzeba myśleć o tym, co tworzą mnogiej w języku angielskim w konkretnym przypadku.

W dodatku do tej samej kategorii zawierać nazwę krajowym skończywszy na -se lub -p. Przykładami mogą być:

 • japoński – japońskiego (japoński);
 • szwajcarski – Swiss (Swiss);
 • Portugalczyk – Portugalski (Portugalia);
 • chiński – chiński (chiński).

Cechy rzeczowników zbiorowych

Kolejna specjalna kategoria ma niuanse w tworzeniu formy samej liczbie mnogiej. Ale może to gramatycznie w różnych sytuacjach, w rozumieniu ustawy zarówno w liczbie pojedynczej, jak i mnogą. Nawiasem mówiąc, to nawet większy wpływ ma obywatelstwo głośnika.

Fakt, że w Wielkiej Brytanii i USA postrzeganie zbiorowych różnych rzeczowników poważnie: angielski, raczej indywidualistyczny, podczas gdy Amerykanie są bardziej podatne na kolektywizmu. Gramatyki wyrażane zgodnie z przedmiotem orzeczenia.

Zbierając kategoria obejmuje takie słowa, jak załogi, komisji, rodzinę, zespół, klasa, firma, korporacja, etc … W takim razie, jeśli oznacza to, że rzeczownik wyraża jednolitej polityki lub zespół akcja następnie wykorzystywane Singular. Jeśli mówimy o wielu ludzi tworzących zespół rodzinny, i tak dalej. E., że użył liczby mnogiej. W języku angielskim, jak zostało powiedziane, wiele niuansów i subtelności, które nie zawsze są łatwe do zapamiętania, aby nie popełniać błędów.

Jeśli nie chcemy się przyznać, błędy, łatwiej wymienić rzeczownik zbiorowy zamknąć w sensie projektowania. Zamiast uczniów klasy garnitur, a zespół może być przekształcony graczy. W innych przypadkach, odpowiednich członków lub uczestników. Czasownik umowa z tych słów powodować problemów nie powinno być.

tylko jeden

Często potknięcia są niepoliczalne i wszystkie pojęcia abstrakcyjne. Jeśli prawdziwa wszystkie mniej lub bardziej wyraźne, a następnie z drugiej – nie bardzo.

.. Do tego gatunku należą włosy (nie w sensie „pojedynczych włosów”), pieniądze, informacje, woda , postęp, relacji, porad, wiedzy , itd., Należy również powiedzieć o tych, które kończą się -s: aktualności, matematyka , fizyka, polityka, statystyka itp mnoga w języku angielskim, w tym przypadku w ogóle nie tworzą i nie jest pojedynczym koordynacja ..:

 • Ci informacji jest dość interesująca.
 • Fizyka jest ważną nauką.

Słowa takie jak owoce i ryby, które zostały wymienione powyżej, w wielu przypadkach, albo tworzą liczbę mnogą, lub nie, zależnie od semantyki. W znaczeniu „innego rodzaju” zostaną one dodane na końcu -s, a jeśli jest to tylko kwestia ilości większej niż jeden, to nie jest.

Jako przykłady, które podlegają tej regule, całkiem sporo, jeśli istnieje podejrzenie, że jeden lub inne słowo niekonwencjonalne formy liczby mnogiej w języku angielskim lub nie zrobić, to najlepiej, aby dokładnie sprawdzić samemu. Po tym wszystkim, nawet najbardziej doświadczeni tłumacze i media czasami popełniają błędy. Co możemy powiedzieć o tych, którzy dopiero zaczynają uczyć się języka, ale praktyka pomoże.

tylko w liczbie mnogiej

Kategoria ta obejmuje również sporo przykładów, w tym wśród rzeczowników zbiorowych: wojskowe, policja, ludzie, odzież, towarów, itd. Dodatkowo, zawiera elementy, które można nazwać parę .. nożyce (nożyczki), szelki (szelki), spodnie (spodnie) i kilka innych. Oczywiste jest, że rozmowa o tym, jak pluralize w języku angielskim w tych przykładach nie ma sensu, ponieważ są one już w nim. Ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z tych przykładów, i zgadzam się z nimi czasowniki poprawnie.

Język – to żywa istota, która ciągle się zmienia. Niektóre reguły znikają, ale zostały one zastąpione przez pojawiają się inni. Jest możliwe, że liczba mnoga rzeczowników w języku angielskim w ciągu kilku lat będzie zupełnie odmienne zasady.