485 Shares 9386 views

Kto jest dziwka? Znaczenie i pochodzenie tego słowa

Słownik rosyjski jest stale aktualizowana o nowe i nowe słowa. Profesjonalizm, slang, slang internetowy, neologizmy – prawie codziennie słownictwa języka rosyjskiego jest coraz grubszy. Oczywiście, dopasowanie wszystkich tych nowych słów w jego dość mocno w głowę. W tym artykule będziemy mówić o słowa „dziwka”. Kto to dziwka, gdzie to słowo? Na te i wiele innych pytań postaramy się odpowiedzieć.


Gdzie pojawiają się nowe słowa w języku rosyjskim?

Słownictwo języka rosyjskiego przeszedł długą drogę formacji. Przez wiele stuleci nasz język poprawie, uzupełniane. Jak działa nasz język pojawił się nowych słów? Język rosyjski jest wzbogacony wyrazów obcych ze starych słów tworzyć nowe. Tak więc, w języku rosyjskim, ogromna liczba słów, aby wyjaśnić znaczenie, które będzie trudne nawet dla językoznawców. Jeden z tych słów – „slut” Kto jest dziwka? Dowiedz się odpowiedź na to pytanie będzie można w tym artykule.

Dziwka: Znaczenie

Dziwka – dość powszechne słowo rosyjski, który jest często używany jako obraza. Co to znaczy, kto ona jest dziwka? Odpowiedź tkwi w tym artykule.

Kto jest dziwka? Dziwka (w języku ukraińskim – shlondra) – jest to rzeczownik rodzaju żeńskiego. Co oznacza słowo dziwka? Z reguły oznacza to, frywolne, rozwiązły i rozwiązłe kobiety. Często słowo to jest używane jako obraza lub winy. Na przykład, jeśli kobieta ubrana zbyt otwarcie, czy też zachowuje się niewłaściwie, może być nazywany dziwka. W żargonie deklasovyh elementów (tak zwany „język złodziei”) słowo może odnosić się do dziewczyny, która zarabia na życie przez «handlowego» swojego ciała. Jeśli wierzyć słownika złodziei przechyłki DS Badmaeva, dziwka może również odnosić się do złodzieja, który wybuchł z dala od życia przestępczej lub opuszczonej, pijanym kobiety. Są synonimami słowa takie jak dziwka kurwa Putanę, śmieci, Mara, dziwka, lyavra, shabolda, profura, trepushka, beshava i t. D.

Pochodzenie słowa

Istnieje wiele opcji do pochodzenia tego słowa w bezmiarze World Wide Web. W tym artykule przyjrzymy się najciekawszym z nich.

Niektórzy uważają, że dziwka słowo używane od czasów starożytnych, gdy świat rządził romansu i piękna. Tak więc, za panowania króla Artura, Rycerze elegancko nazywa się pani Shalashova Virgo (niestety, nie zachowały się historia jej prawdziwe imię). Kobieta otrzymał ten przydomek w zwyczaju łączenia w coital postawy nigdzie i nikomu. Od tego czasu wiele wody upłynęło, a Słowo było zredukowane do „Shalashovka”, a następnie całkowicie do „dziwka”.

Istnieje również pogląd, że dziwka słowo maszeruje. Według niektórych językoznawców, że pochodzi od słowiańskiej „niegrzeczny”, „Mad”.

Słynny niemiecki językoznawca i leksykograf Maks Fasmer uważa, że słowo „dziwka” był nieco inny sposób. Uważa on, że weszła na rosyjski Leksykon Tereku, permu lub południowym dialekcie.

Dodatkowe znaczenia słowa

Dziwka – to mała wioska, która znajduje się na terytorium Federacji Rosyjskiej w regionie jarosławskim (Gavrilov-Yamsky District). W tej chwili, wieś na skraju upadku. Spis ludności przeprowadzone w 2007 roku wykazały, że we wsi znajduje się zaledwie 79 osób.

Ponadto Shalava – to płaszcz staropolskiego szlachcica broni. Wiadomym jest, że został zatwierdzony w 1354 roku i jest używany około 40 rodzajów. płaszcz z ramion sama wygląda całkiem całkiem i pretensjonalne. Pole niebieski pokazuje złotą okręgu, w którym znajdują się trzy złote krzyż. Na niebieskim polu widać hełm, z którego widać rękę miecza.