772 Shares 4457 views

Przykłady sarkazmu w pracy iw relacjach rodzinnych

„Nieskończoność jest tylko ludzka głupota i wszechświat. Chociaż o drugie, nie jestem pewien „- ta fraza Einsteina jest jednym z najbardziej znanych przykładów ukrytego sarkazmu. Co to jest? Sarkastyczność, przykłady których są obecne w nadmiarze w globalnej sieci określa się jako kolczaste rzucać, otwierane pozytywnego rozstrzygnięcia, ale zawierające ujemny konotację w ogóle. Jako przedmiot bezwzględnych i ostre oświadczenia aktów, co do zasady, zjawiska lub osoby. I przykłady sarkazmu dowolny powszechnie wyrazić swój gniew i nienawiść. Osoby używające takich oświadczeń, uczynić go lub wpływać na innych, albo walczą z niektórych sytuacjach bezkompromisowej dla nich. Neurolog z University of California w imieniu Katrin Renkin udowodnił, że jeśli sarkazm jest zabawne i sarkastyczny ujemny, odgrywa ważną rolę w interakcji społecznej. Według jej badań, sarkazm nie może być rozumiane przez osoby z uszkodzonym zakrętu zakrętem. Ponadto trudno jest dostrzec osoby z urazami głowy i demencji, powodując ich reakcji może być zupełnie niewłaściwe.


Przykłady sarkazmu w pracy

Starszy menedżer lub kierownik działu używa ostrych stwierdzeń w celu manipulowania ich podwładnych. Naukowcy odkryli, że złośliwy uwaga od zarządzania aktywuje pracownika i pozwala mu spojrzeć na problem z różnych punktów widzenia. Na przykład: „Czy naprawdę sądzisz, że ten projekt wygra przetarg? Nie rozumiem w czym problem? Byłem bardzo zaskoczony, że człowiek otrzymał dwa wyższe wykształcenie, licząc na docenienia jego gryzmoły potencjalnych klientów „Albo:” Kochanie, widzę, że połysk włosów, a oczy leniwie gorąco, ale to jest praca, a nie miejsce na spotkania! A jeśli nie chcesz zarabiać kosmetyki, w tym mózgu, a następnie rozprasza swoje odbicie w lustrze, bo wygląd nie ma nic! „Tylko nie używać w pracy Zabawna sarkazmem. Patrząc na komentarze, które mogłyby spowodować, że pracownikom poczucie niższości i niepewności, co skłoniło ich do podniesienia jakości ich pracy.

Przykłady sarkazmu w stosunkach rodzinnych

W stosunkach rodzinnych żrące wypowiedzi jest, gdzie hulanki. Ale manipulowanie dziećmi sarkazmu nie powinny być stosowane, ponieważ może pochłaniać zbyt poważnie, aż do urazu. Rozważmy przykłady, które mają zastosowanie w stosunkach między płciami:

„Och, nie, moja droga! Nie wydaje mi się to trochę głupie! Ledwo umnovataya! "

Ona: „Mój drogi, to prawda, moja nowa sukienka ładnie podkreśla piersi? Powiedział: „Mój drogi, widzę tylko zdolność do światła!”

Powiedział: „Jaki jest Twój znak zodiaku? Ona: „Logowanie vospreschon”

„Trzeba wszystkie te miejsca lub po prostu owłosioną nos?”

Przykłady sarkazmu może być długi czas w produkcji, ponieważ Internet i literatura mają dużo. Można tworzyć własną listę i używać go w zależności od sytuacji, w razie potrzeby. Im lepsza sarkazm, tym szybciej można doprowadzić przeciwnika do absolutnej nieadekwatności stanie, gdy on boi się nowych żartów, nawet nie oprzeć. To obniża poziom samooceny i poczucie znikomości, co z kolei prowadzi do podporządkowania manipulatora.