459 Shares 1289 views

„Stary ptak”: phraseologism wartość, znaczenie, synonimy i przykłady użycia

Tzw zwykły fachowiec – „stary ptak”. Znaczenie phraseologism będziemy rozważać w artykule na temat dostępnych i zrozumiałych przykładach z życia codziennego i kina.


pochodzenie

To niesamowite, bardzo niewiele osób pamięta stare powiedzenie „ptak złapany z plew nie do tabaki.” Jego znaczenie jest następujące: doświadczony wróbel zrozumieć, co jest jadalne, a co nie. Jeśli prognozowanych wartości ludzkiego społeczeństwa, fachowiec rozumie, gdy próbuje oszukać.

W trakcie historycznego rozwoju języka przysłowie podzielone na oddzielne nawet stwierdzeń i zwrotów. Takie na przykład jak „stary ptak” (czyli phraseologism patrzymy przez pryzmat historii) i „nie złapany z plew”. I jak się okazuje, był pierwotnie dwa obecnie niezależny, niegdyś jeden zwroty. Zwracamy się do przykładów.

nauczyciel

Doświadczenie, z jednej strony – coś pospolitego i zrozumiały dla wszystkich, a z drugiej – zupełnie magicznego. Ponieważ chemia procesu całkowicie ukryte przed innymi, to jest widoczne tylko wynik: osoba umie.

Na przykład, zasłużony nauczyciel ołów i student poproszony o zdanie, ale nie jest negatywna, jak zwykle, to znaczy, jako pozytywne. Po prostu, ludzie są proszeni, aby uczyć dziecko. Nauczyciel nie spieszy się do wyrażenia zgody, prosi o jedną lub dwie sesje, aby zapewnić możliwość oceny studenta, by tak rzec, jakość materiału, z którego można pracować.

Minęło żądany czas, a nauczyciel wyrazi zgodę lub odwrotnie, odmawia współpracy, jeśli rodzice lub krewni chcą się zbytnio od swojego dziecka. Jest wyjątkowo nadaje się wyrażenie „stary ptak” (znaczenie phraseologism badane przez nas): dobry i uczciwy nauczyciel nie goni duże pieniądze i pielęgnuje swoją reputację.

Jeszcze tylko trochę o doświadczeniu

Oczywiście, to jest bardzo ważne znaczenie językowej z frazeologicznych jednostki, ale co ważniejsze, co jest za rzeczywistością językową – mianowicie, intuicyjnej wiedzy. Zazwyczaj doświadczona osoba nawet nie trzeba patrzeć na osobę w wypadku. Nauczyciel z poprzedniego przykładu prostu musiał tłumaczyć jego poczucie nieprzytomny na poziomie świadomym. Jeśli student jest dobra, musimy go chwalić, a jednocześnie, aby powiedzieć rodzicom nie tylko silne, ale również słabości.

Ale tego rodzaju „test” i „eksperymentów” są potrzebne dla innych i mieć profesjonalną dobre oko, jak mówią. Jednak wszystkie są złe, i nikt nie jest wolny od samooszukiwania. Pod złudzenia tutaj odnosi się do zaufania do własnej wielkości i nieomylności. Główny morał tej sekcji jest to, że nawet jeśli ktoś czuje sverhopytnym osobę, czyli mowy „starego ptaka” (wartość nam phraseologism mniej lub bardziej jasne), że idealnie pasuje, to nadal nie powinny cieszyć się ich profesjonalizm i stale poprawiać.

wyrażenie ton

Możliwe są dwa punkty widzenia – sens z frazeologicznych jednostki, oczywiście, zachwycony.

Na przykład, Iwanow, Pietrow mówi:

– Od razu zrozumiał, że Sidorov chce mnie oszukać, to dlaczego nie dać mu kredyt!

– Jak rozumiesz?

– Bardzo prosto: był bardzo nerwowy i patrzył dookoła.

– No tak, jesteś w tym sensie wróbel pod ostrzałem. Po prostu nie wydawać – z podziwem zauważył Petrov.

Dialog doskonale ilustruje wyrażenie „stary ptak”. Phraseologism wartość propozycja pomoże sformułować. Znając znaczenie kolei mowy, nie jest tak trudno to zrobić. Na przykład: „Kapitan Larionov pracował w dochodzeniu karnym nie jest pierwszym roku. Był to stary ptak i od razu zrozumiał, że przed nim jest przestępcą! "

Kiedy przymiotnik „pod ostrzałem” nabiera dosłownego znaczenia

Nie będziemy opisywać sytuacje ekstremalne, lepiej zwrócić się do faktu, że wiele bliskie i zrozumiałe, a mianowicie do hollywoodzkiego hitu. Nie ma potrzeby, aby wywołać dowolną jeden film. Prawie bez wyjątku główny bohater – ten stary ptak (wartość frazeologicznych przykładów pomoże nam lepiej zrozumieć), obok rur ogień, woda i miedzi. Oczywiście, zwykle boli, a czasami nawet umiera w filmie głównego bohatera. Urazy i śmierć są niezbędne, aby uzyskać więcej dramatu. Ale wystarczająco dużo przykładów – przejdź do synonimy.

Synonimy phraseologism

Teraz, gdy mamy zdefiniowane znaczenie wyrażenia „stary ptak” (czyli phraseologism można krótko określić jako „wysoce doświadczonych ludzi”), to, biorąc pod uwagę to oświadczenie, synonimy mogą wybierać spośród jednostek frazeologicznych, a wśród zwykłych słów.

Na przykład, mniej więcej taka sama jak treść analizowanego idiomu, są słowa: inteligentny, kompetentny, mądry, doświadczony „starych” w sensie „doświadczony”.

Idiom: stary plik, beat-up, przez rury ogień, woda i miedzi. W tym ostatnim, nawiasem mówiąc, ognia i wody symbolizują prób, które miały miejsce tego lub tej osoby i rur miedzianych – chwałę. Jej coś otrzymał po przejściach. A nawiasem mówiąc, jest o wiele bardziej surowe testy sławy częściej niż grozy. Chwała zwykle zakończyć, że nie udało się utworzyć trudności – mimo wszystko zwycięża człowiek. I, niestety, przykłady takiej masie.

Jak czytelnik zrozumie którekolwiek ze słów i wyrażeń określonych w niniejszym dokumencie mogą być przydatne, gdy pojawia się pytanie „” stary ptak „- wartość frazeologicznych synonim go, co?”

Czy to dobrze być starym ptaka?

Jeśli myślisz o własnej wartości publicznej, oczywiście, dobrze. Ale można spojrzeć w inny sposób: do zapamiętania lekcje AS Puszkin i zrozumieć, co doświadczenie nie dostać w inny sposób niż przez ból i cierpienie.

Oczywiście, wiele osób chce szacunku innych. Ale niektórzy z naszych braci szczęśliwców z nauczycieli i doradców, dostarczyć cennych doświadczeń z przeszłości, a tym samym wyeliminować uczniów z cierpienia.

Ogólnie rzecz biorąc, „stary ptak” nie jest wyborem Hamleta: Być albo nie być. Są to ci, którzy nie doświadczyli i doświadczeni instruktorzy. Warunkowe „bezdomnych” w świecie musi się nauczyć, mówiąc w przenośni, na własnych siniaki, skaleczenia i urazy. Ale wiele z ich dzieci mogą one powiedzieć, co jest dobre a co złe.