318 Shares 8658 views

Nawozy dla ogrodu: na rzecz rolnictwa ekologicznego

Terminowe nawożenie w ogrodzie i ogrodzie będzie nagradzać was z obfitych plonów warzyw, owoców i jagód. Ale trzeba nawozić ogród mądrze. nawozy mineralne dla ogrodu jest nadal bardzo powszechne doktryna Mitlaydera pozostawił swój ślad. Ale dla tych, którzy chcą jeść warzyw, bez obawy o swoje zdrowie, to lepiej się kłaniać do nawożenia organicznego w glebie.


nawozy organiczne powinny być stosowane do gleby, ubogich w próchnicę. W bardzo lekkiej piaszczystej glebie należy dodać małą sproszkowaną glinę. Ciężkich glebach gliniastych można poprawić poprzez piasek i wapno.

Uniwersalny nawóz do ogrodu – obornik, humus, pomiotu kurzego i torfu. Nawóz, gleby, wzbogacając go drobnoustrojami, które są niezbędne do obróbki materii organicznej. W wyniku jej wejścia gleba jest żywa – ciepły, luźny i płodne. Na przykład, krowy nawozu może dostarczyć roślinom koniecznych składników odżywczych wszystkich takich jak azot, fosfor, wapń, magnez i różnych pierwiastków śladowych.

Nie wszystkie Nawozy dla ogrodu mogą być stosowane do gleby w stanie czystym. Niektóre z nich, takie jak ptasie odchody muszą być wstępnie kompostowania. Z tego miotu zmieszanej z torfem umieścić w pryzmach kompostu. Dobre wyniki uzyskuje się nawożenie roślin wodnym roztworem odchodów.

Aby rozluźnić glebach trzeba dokonać mieszaniną torfu lub trocin sparzyć je. Poprawia strukturę gleby, co czyni go bardziej proste i luźne.

Ash doskonale zastępuje jakiś nawóz do ogrodu. Zawiera on wystarczającą ilość potasu, wapnia i fosforu oraz małe ilości pierwiastków śladowych. Zwłaszcza, że jak rośliny, które odpowiadają zawartości chloru w nawozach bolesne, gdyż popiół drewno nie zawiera chloru. Jest on używany nie tylko wzbogacić glebę w składniki odżywcze, ale również jako doskonały sposób zwalczania szkodników. Upuszczenie kapusta i cebula łóżka drobny popiół chroni rośliny z cebuli i kapusty locie. popiół po ziemniaki do sadzenia są również stosowane w celu ochrony przed drutowce i stonka ziemniaczana z jagód i prysznica, ze wszystkimi jej ochrona crucifer krzyżowych pcheł.

Wszystko dla ogrodu

ogrodnicy organiczne starannie zbierane przez cały rok. Na przykład, takie odpady jak skórki cebuli, łuski nasion słonecznika i skorupki jaj – doskonały nawóz do ogrodu. Napar z cebuli skórki został z powodzeniem stosowany jako doskonały nawóz do dolistnego żółknięcia cukinii i ogórków. Wysuszoną i zgnieciony skorupki jaja, zawierające około 94% węglanu wapnia i magnezu – bit doskonałych środków do wapnowania i ich wzbogacenia wapnia. Szczególnie cieszyć podejmowania warzyw korzeniowych skorupka jaja, kapusta, cebula, wiśnie, śliwki i owoce tarniny, dla których będą one dziękuję wielkie żniwo.

Wymiana nawozów organicznych, nie tylko zwiększyć wydajność swojego ogrodu, ale także, aby uzyskać przyjazne dla środowiska produktów zawierających żadnych szkodliwych składników mineralnych, co jest szczególnie ważne na działce.