282 Shares 8640 views

Kwiat łóżko z bylinami – ozdobą każdej krajobrazu

Piękny kwietnik z ozdobą wszelkich bylin będzie bramkowe. Pomysł na lokalizację takich roślin w ogrodzie przyciąga ogrodnicy okazję podziwiać kwitnące ulubiony gatunek przez wiele lat. Piwonie, gospodarze, skalnica i delphiniums mogą dorastać do dwudziestu lat w jednym miejscu. Wśród niedociągnięć można wpisać krótki okres kwitnienia w większości bylin.

Kiedy kwietniki z języczkiem rośliny kilku prostych zasad należy przestrzegać. Każdy kwiat zajmuje pewien obszar, którego powierzchnia jest określona przez tempo wzrostu roślin, lądowiska i pobliskich sąsiadów. Gęstość byliny lądowania zależy od każdego indywidualnego rozmiaru kwiatowego. Wysoki i rozszerzać silnie obsadzone przy gęstości 1-2 próbki na metr kwadratowy. Niskie kwiaty – do 4-6 jednostek. za m2, a niewymiarowych – do 8 sztuk. Rośliny pnące sadzi do 10 kopii na m2. Jeżeli sadzonki są zbyt ciasne, mogą one wkrótce przeplatają się ze sobą, łamiąc paletę kolorów.

Czynnikami, które zadecydowały o wybór

Odpowiednio dobrane rośliny pozwalają Ensemble cieszyć kwiaty przez cały sezon wegetacyjny, od wczesnej wiosny do późnej jesieni kwietnik bylin ucieszą oczy. Głównym odbiór w projektowaniu – połączenie kształtach, kolorach i rozmiarach. Jak niewymiarowe i okrywowa rośliny zaleca różne gatunki Sedum, goździki i skalnica, tymianek, floks. Z dużych i wysokie byliny oznaczone delphiniums, astry, buzilnik, piwonie, Heliopsis, lilia. W projektowaniu ogrodów są one wykorzystywane, aby krajobraz większą objętość. Średnie byliny wysokość, lub, jak się je nazywa, przewodników, wykorzystywane do tworzenia przejścia od wysokich do krótkich ludzi. Powinny one być w harmonii z głównych roślin kolorach i kształtach, przyczyniając się do mycia twarzy. Jak rozprzestrzenianie bylin łóżku zajmuje jedną z części środkowej w krajobrazie.

Kalendarz kwitnienia

Byliny, kwitnące przez całe lato (Clematis Antemis, krwawnik i Rudbekia, Dicentra, Corydalis uzwojenia), będzie prawdziwą ozdobą klombów. Większość roślin kwitną w ściśle określonym czasie. Przydatne jest zastosowanie kalendarz kwitnienia, aby wybrać określony typ rozważa i dekoracyjnych efektów-liściastych roślin. Kwiat łóżko z bylinami ze względu na fale kwiatowych zmienić kolory, tworząc przepływ krajobrazu.

byliny cienią

Oprócz słońcem ziemi zawsze jest miejsce w ogrodzie, gdzie można posadzić byliny cieniolubne :. Woroncowa i zhivuchka, skalnica, dziki imbir, mankietów, zawilce, kupenu, itd. Z reguły są wszyscy mieszkańcy lasów, preferując wilgotnych glebach. W pierwszej kolejności, te rośliny nie są w wielkości ich kwiatów i kolorowe liści. Z ich pomocą można stworzyć piękny zacieniony obszar na wakacjach. Wprowadzając byliny trzeba wziąć pod uwagę pochodzenie cieniu. Liści pewnych gatunkach drzew toksyczne (brązowy) na opadanie i rozkładu w glebie przydzielone substancję hamowanie wzrostu innych roślin. Dlatego też, gdy sadzenie bylin należy brać pod uwagę czynnik sąsiedztwa.

Właściwy dobór gatunków roślin – jest ona gwarantowana doskonałą widoczność swojej strony!