167 Shares 9281 views

Co z tworzyw sztucznych narty ski wosk jest lepszy? wosk narciarski dla drewnianych Narty opinii i zaleceń

Chodzenie na nartach może dostarczyć wiele zabawy i poprawić swoje zdrowie. Jednak dla osiągnięcia maksymalnego efektu w tym sporcie trzeba starannie dbać o zużytym sprzęcie. W szczególności, narty powinny być utrzymane w optymalnym stanie, poprawę ich wydajności. W dawnych czasach wykorzystywane do tego celu ludzi smarowania – na przykład smalec, różnych olejów zwierzęcych lub wosku pszczelego. Dziś takie narzędzia bardziej wydajny otrzymuje wosk narciarski co oszczędza materiał z obrzęk i zbrylania śniegu.

Podczas spacerów wynikają z zastosowania takiego środka smarnego zostanie zmieciony w dwóch specyfikacjach – poślizg i przyczepność. W zależności od zebranych funduszy będzie jedną z tych cech lub dwa na raz. Jednak, aby wybrać odpowiedni skład tych dni nie jest łatwe, gdyż rynek oferuje szeroką gamę maści.

Maści do poślizgu-parafin

Jak sama nazwa wskazuje, głównym celem takich środków jest zapewnienie wysokiej prędkości na nartach. Jakościowe maści może odbyć się na powierzchni w odległości do 20 km. Jednocześnie istnieją pewne niuanse wybór smar. Na przykład, należy wziąć pod uwagę warunki temperatury i warunków eksploatacji. Wilgotność może zrobić różnicę w przypadku drewnianych modeli nart. Jeśli wybrany maść poślizg narty do biegu klasycznego, proces nie musi cały obszar. Na przykład, taśma ma około 0,5 m długości, a nie są zamazane. Oznacza to, że należy stosować maści na przedniej i tylnej strefy.

Jeśli planujesz uruchomić grzbiet, po czym powinny być rozmieszczone na całej powierzchni. Ważne jest, aby pamiętać, że smar może być różnej konsystencji – płyn dostępne na rynku, twardych i miękkich związków. Najbardziej trwały efekt stanowi solidną wosk narciarski, ale w procesie konieczne jest użycie specjalnego utyuzhok aplikacji. Środki w postaci emulsji, zwykle stosowanych w postaci cienkich warstw, po czym podano sucha. Takie maści utrzymać narty wydajności do 10 km.

Maści do gospodarstwa

W biegu narciarskiego, oprócz sprzęgła poślizgowego jest wymagana i zapewnienie możliwości. Funkcja ta jest również zwany gospodarstwa i pozwala sportowców do wykonywania drżenie. Faktycznie, z tego powodu, aby zastosować maść z tej grupy powinny być w bloku, który jest jazdy manewrowej strefy. Na rynku wosku na narty trzymając go występuje w dwóch podstawowych wersjach – stałych i ciekłych. Kompozycje ciekłe kryształy typu zwykle do drzwi w warunkach lodowych mrozu. To Klister, wybierając, które należy pamiętać, że mogą one zepsuć i pozostawia plam.

Stałe maści sprzedawane w słoikach. Takie środki stosuje się pokrycie o dużej powierzchni, ponieważ efekt adhezji są niższe. Dla obu przykładów wykonania działa jeden główny reguła wyboru: optymalna „pracy” oznacza, że temperatura w dolnej granicy powinna wynosić 2-3 ° C wyższa niż w termometr zewnętrzny.

Smar do nart z tworzyw sztucznych

Smar w przypadku plastiku jest nieunikniona, więc wybór środków należy podchodzić odpowiedzialnie. Przede wszystkim w służbie być maść do bloku, który jest przetwarzany przesuwnych. Z reguły, jest to związki parafinowe. Ale nie mniej ważne, a funkcja utrzymywania smaru. Ostatecznie, wosk narciarski do nart plastikowych pozwala im przesuwać się do przodu, ale jednocześnie sprawia, że jest to możliwe, aby powrócić. Wiele zależy od konkretnego środka, ale w większości przypadków plastikowa powierzchnia wymaga szeregu działań ze smarowaniem. Nawet nieprofesjonalistów oprócz maści jest zalecana jako minimum zgarniaczy hodowli i mieszanin zalewania. Tylko z ich pomocą możliwe jest jakościowo na polski, czystej i pokrytej nart smarem plastycznym.

Smar do nart drewnianych

drewniane narty epoka dawno już nie ma, ale tech z tworzywa sztucznego i nie mógł całkowicie wypierają ich z rynku. Co więcej, jest w odniesieniu do smarowania takich modele bardziej opłacalne i praktyczne. W porównaniu z tworzywa sztucznego, można je stosować nawet bez specjalnej powłoki. Pytania dotyczące wyboru maści są zwykle ograniczone do środków gospodarstwa. Aby zapewnić wystarczającą przyczepność do powierzchni drewnianych wosk narty stosuje się na środkowej części narty pod buta. W tym przypadku, rodzaj powierzchni odchylania.

Przetwarzanie jest pierwiastek z tylnej części buta i do punktu, z którego jest 50 cm w kierunku do dołu. Istnieją również wady drewnianych nartach, w tym potrzeby ochrony przed wilgocią. Dlatego przed użyciem maści, powierzchnię należy prosmolit. Nawiasem mówiąc, wosk narciarski do narty z tworzywa sztucznego zapewnia również funkcję zabezpieczającą, rozciągającą się ich żywotność. Ale jest to wtórne wymogiem dla smarów i często są szczególnie kosztować maści mieć negatywny wpływ na strukturę powierzchni narty.

Recenzje maści „Łucz”

Oznacza to, ze firmy Jekaterynburg Ray, cieszył się w Rosji. Ogólnie rzecz biorąc, opinie podkreślić przyzwoitą jakość przedstawicieli linii „Ray”, ale tylko na zniżkę na podstawie danych budżetowych. Według użytkowników, woski i poślizgu sprzęgła kompozycje w idealnych warunkach przez same ujawniają się nie gorzej niż analogów drogich zagranicznych. Zasadniczo wosk narciarski „Ray” jest używany do szkolenia. Wynika to z faktu, że w ciepłe dni i mrozów takie urządzenia nie pozwalają na nartach cały swój potencjał. Optymalna temperatura przy użyciu maści „Wiązka” jest w zakresie od -5 do + 4 ° C. Jako doświadczeni narciarze są zachęcani do kontaktu kompozycji z włączeniem fluoru, ponieważ leży to w ich najlepszej jakości ostrości posiadanymi danymi maści.

Recenzje maści „VIST”

Kolejne krajowe marki smary narciarskie znane od połowy 20 wieku. Jednak dzisiaj otrzymuje seria przyszedł na nartach wosku na drewnianych nartach „Marathon”. Jest on stosowany jako środek sprzęgający, chociaż parafina smar do poślizgu można znaleźć pod tą marką. Wśród zalet takich kompozycjach użytkownicy zgłaszają, że są niedrogie (w porównaniu z analogami importowych), prezentowane są w szerokim zakresie dla każdego śniegu i temperatury, a także mało wymagające w obiegu.

Jeśli potrzebujesz wosk narciarski dla plastiku, to powinien być początkowo prowadzona wyłącznie przez funkcję HOLD. I dotyczy to wszystkich rosyjskich parafiny. Ich niska cena zniechęca specjalistów, wśród których znajdują się często opinie o tym, że taka maść może zaszkodzić nartach.

Recenzje maści Swix

Wśród importowanych maści pod marką Swix wychodzą najpopularniejsze narzędzia, które są wysokiej jakości, ale nie są one tanie. Przede wszystkim muszę powiedzieć, że wosk Swix narciarski obejmuje cały zakres zastosowań środków smarnych w każdych warunkach. Profesjonaliści w celu uzyskania jak najlepszego efektu ślizgania polecić to woski marki. Narciarstwo smarem przez długi czas zachowują wysoką wydajność, ułatwiając zadanie drugie miejsce.

Jednocześnie oznacza doskonałą pracę ze zmianami temperatury. Jeśli w przypadku parafin jest konieczne wybieranie niskich kosztów dla niektórych preparatów przedziałach temperatury oddzielnie, uniwersalny wosk narciarski Swix zapewnia schodzenia na szeroki zakres, a niezależnie od stanu śniegu.

wniosek

Ponadto, aby zapewnić przesuwne kluczowych zadań i środki zatrzymujące na narty może również działać rodzaj środka konserwującego i powłoką ochronną. Właściwość ta jest ważna z punktu widzenia utrzymania sprzętu długowieczność. Jednak nie każdy wosk narciarski jest zdolny do wykonywania takich funkcji. Ponownie, jest to głównie importowane narzędzia. Są drogie, ale wysokiej jakości składników są używane, nawet w preparatach generycznych. Nie powinniśmy dać się tanie rosyjskie smarów. Ci, którzy nie chcą przepłacać, takie kompozycje mogą być stosowane w szkoleniu i amatorskiego narciarstwa.