728 Shares 3505 views

Dyskietka nośników informacji. pojemność Informacja z dyskietki

Jest taki nośnik informacji – dyskietce. pojemność informacyjna przechowywania jest niewielka, a to doprowadziło do tego, że jest rzadko używany. Mimo, że istnieją szanse na ożywienie tej technologii w stosowaniu kilku innych zasad budowy nośnika danych. Teraz dowiedzieć się, co pojemność informacyjną w dyskietce, kiedy to zaczął być używany i jaki rozmiar jest.

taśma magnetyczna

Podstawą opisywanej technologii jest taśma magnetyczna. Jest to przenośny nośnik danych, które są zapisywane i przechowywane są dane. taśma magnetyczna znajduje się w bezpiecznej obudowie z tworzywa sztucznego, co dodatkowo pokrytej warstwą ferromagnetycznego. Aby odczytać dane zapisane na nim, używany jest napęd.

W literaturze krajowej skrót KMT stosuje się w odniesieniu do niego. Stoi on jako „dyskietki”. To, co jest w istocie dyskietek. Zdolność informacje przewoźnika zależy na stworzeniu technologii. Ale weźmy wszystko w porządku.

osiem cali

Tyle że miał średnicę pierwszej dyskietce. pojemność informacyjna była mniejsza niż 100 KB. Rozwój swojej firmy ІVM startowym po wprowadzony w 1960 roku, swój pierwszy dysk twardy. pierwszy model, z którym rozpoczął erę przenośnych urządzeń pamięci masowej został ustanowiony przez 1967.

Pierwszą próbkę użyto jako powłoka ochronna z okładziną tkaniny. Po dużej liczby badań, testów i uzupełnień w 1971 roku, że wynalazek został przedstawiony na rynku. Sprzedają wówczas dyskietek 8 cali zostały wykonane z prostej koła z tworzywa sztucznego, który został pokryty tlenkiem żelaza, i umieszczone w tulei kartonowych. Jego Istotną wadą było to, że istnieją poważne ograniczenia.

Wiązało się to z faktem, że pierwotnie taki magazyn danych utworzonym dla oprogramowania i oprogramowania niezbędnego do diagnozowania stanu dużych systemów komputerowych. Korzystanie z napędu pozwala operatorowi elektronicznych systemów komputerowych szybko produkować niezbędne działania. Należało tylko załadować odpowiedni zestaw instrukcji, który miał dyskietkę.

pojemność informacyjna w tym czasie sprawia, że dość skutecznie wchodzić w interakcje z komputerem. Miał on również potencjał do wzrostu, ze względu na fakt, że obszar danych był pierwotnie tylko na jednej stronie dyskietki.

Rozmiar w 5.25

Koła o rozmiarze wprowadzono Shugart Association w 1976 roku. Początkowo ich objętość wynosiła około 100 kilobajtów informacji. Ale z czasem, z pomocą korporacji i firm, nośniki zostały zwolnione, co było nagranie dwustronny. Ponadto, gęstość powierzchniowa została podwojona. Efektem tych manipulacji jest to, że ilość informacji wzrosła do 1,2 MB.

Rozwój ten jest aktywnie promowana IBM, która doprowadziła do ich powszechnego stosowania. Najbardziej popularne były trzy rodzaje dyskietek:

  • 160 kb;
  • 360 KB;
  • 12 MB.

Dyskietka 3,5 cala

Najbardziej zaawansowany w tej chwili próbki oferowanych przez Sony w 1980 roku. Oczywiście, istnieje sporo różne oferty konkurencyjne, ale IBM zatrzymany na próbie 3,5 cala. W 1984 roku została powołana dyskietki formatu, a także produkowane bardziej doskonałe i zmodyfikowany wynalazek.

Było kilka zasadniczych różnic. Wśród nich – obecność twardej walizce z tworzywa sztucznego, a następnie zamknij okno czytać heads ruchomy zawór metalu. Zmiany w tej generacji dyskietki zostały dokonane wobec dwóch dekad. Aw marcu 2011 roku przez Sony oficjalnie ogłosił, że będą one zatrzymać produkcję i sprzedaż tych napędów.

Przez bardzo długi czas służyć dyskietkę ludzie – pojemność informacyjną przechowywania chociaż to nie był duży, ale jest więcej niż wystarczające do przechowywania elektronicznych dokumentów tekstowych lub arkuszy kalkulacyjnych. Choć jest prawdopodobne, w niektórych miejscach są one nadal używane. Po tym wszystkim, jest to sprawiedliwe, by powiedzieć, że autor posiada dysk twardy komputera, a do osoby, która napisała te słowa, patrząc na opakowanie nie jest już wykorzystywana 3.5 dyuymovok. Ale nowoczesne próbki komputerów produkowanych w ciągu ostatnich kilku lat, nie mają już możliwości sprzętowych czytania z tych nośników.

Dlaczego zatrzymać za pomocą nośnika pamięci

Głównym tego powodem – mała objętość przechowywanych informacji (pojemność 1,44 MB informacji jest dyskietka). Zagrał rolę i dość niską wiarygodność. Tak, dość często to się stało raz spadać – a dyskietka może być wyrzucone (ale nie jest to regułą, tylko część wzoru).

Ponadto, prawdopodobnie istnieje wiele różnych przyczyn jego niepowodzenia. Wiele zauważył, że po podróż do metra przewoźników przestały działać. Inni argumentowali, że wystarczy światło słoneczne (powstaje naturalne pytanie – w jaki sposób takie obywateli przyszło do głowy) lub zimno. Niezawodny jest informacja, że dyskietka nie lubi wilgoci, jak również znaczne zmiany temperatury (i poza zalecanym zakresie).

Ale bądź co bądź, pojemność informacje dyskietek maksimum – tylko 1,44 MB, co nie jest obecnie wystarczająco nawet dostać jeden średni plik muzyczny w formacie MP3. Maksymalne wykorzystanie nowoczesnych – zbiór dokumentów tekstowych i arkuszy kalkulacyjnych z postaciami.

funkcje

Może pod ręką masz dyskietkę? pojemność informacja nie interesuje nas teraz, po prostu spojrzeć na dwóch małych otworów w dnie (okien). Jednym z nich jest zawsze w stanie otwartym (to po prostu nie zamyka). Ale drugi może wyglądać inaczej. Na tym zależy możliwość nagrywania.

Więc gdy drugie okno jest otwarte, to znaczy, że nic nie może być na dyskietce do zapisu lub usuwania danych. Ale trzeba tylko, aby go otworzyć, jak to będzie możliwe natychmiast. Oto mechanizm bezpieczeństwa w tych mediach.

Porównanie z innymi przewoźnikami

Spędźmy mały przegląd mediów. Jaka jest pojemność informacje o dyskietkę, dysk twardy, CD, DVD i napędów pamięci flash? Pierwszy typ nośnika z powodzeniem zostały uwzględnione.

Dysk twardy można powiedzieć, że pierwszy z nich ma objętość informacji przechowywanych w 2MB. Teraz można zauważyć w sprzedaży pojazdów do 3TB.

technologia produkcji CD nie jest bardzo obiecujące, ponieważ nie udało się uzyskać wynik więcej niż 700 MB. Ale w porównaniu do dyskietki – był to przełom.

Optyczne nośniki DVD, co do zasady, wydanym na 4,7 GB, natomiast te, które posiada funkcję nagrywania dwukierunkowego może pochwalić indeks więcej niż 8 GB.

Hurtownia danych, oparte na technologii flash, może pochwalić się znaczącą ilością miejsca i małym rozmiarze. Mogą być one podejmowane od kilku do kilkuset gigabajtów informacji. Jak widać, mimo że nie było to bardzo dawno, ilość danych przechowywanych wzrosła tysiące razy.