824 Shares 2075 views

AMD A6-6310: specyfikacje, opinie

Doskonała centralny procesor dla komputerów przenośnych poziomu początkowego – to AMD A6-6310. Jest możliwe, że układ będzie wyszczególnione w zaproponowała uwagę niewielki materialnej.


Dla których zadania CPU?

sam producent wykonuje CPU do segmentu entry-level rozwiązań dla wszystkich rodzajów urządzeń mobilnych. Te laptopy i netbooki i tablety. Ale oto niektórzy producenci (na przykład, firma „Lenovo”) i udał się do korzystania z tego chipa w stacjonarnych monobloków lub mini-PC. Z programem pozycja procesora bez problemu pozwala na uruchamianie aplikacji biurowych, niewymagających zabawki, przeglądarek i przeglądarkę plików. Można również uruchomić na tym chipie przestarzałych zabawek – „Heroes of Might and Magic III” lub „Worms”, który będzie używany bez żadnych problemów. Ale dla takich wymagających programów, takich jak „Photoshop” lub „Stalker”, chip półprzewodnikowy nie jest przeznaczony, i uruchomić na nim na pewno nie będzie. Ogólnie rzecz biorąc, każda wymagająca oprogramowanie na tym CPU będzie działał bez problemów. Ale coś więcej da się osiągnąć z nim.

Gniazdo na chipie dla tego modelu

Centralna AMD A6-6310 jest przeznaczony do zamontowania w gnieździe procesora FT3 BGA. W tym samym gnieździe może być zamontowany rozwiązania Kabini rodziny, a dołączoną do zastąpienia Beema. To odnosi się do ostatniego i A6-6310. W większości przypadków, procesory instalowane w gnieździe FT3 BGA, po prostu lutowane na płycie głównej. W rezultacie, w przyszłości wykonywać jakąkolwiek modernizację systemu komputerowego z wymianą procesora jest po prostu niemożliwe.

proces

A6-6310 układ przedawniony do czasu bieżącego procesu wytwarzania – 28 nm. Dlatego też pochwalić wysoką sprawność energetyczną oraz niewielki rozmiar chipa półprzewodnikowego na to po prostu nie będzie działać. Ale z drugiej strony, proces wydechowy pozwala frytki z najmniejszymi stratami. W rezultacie, koszt rozwiązania przetwarzania zmniejsza się, a końcowe produkty oparte na niej może pochwalić się bardzo, bardzo skromną ceną.

cache

Rozwiązania AMD A6-6310 szczyci o cache dwupoziomowy. Całkowita wielkość szybkiej pamięci ulotnej Pierwszy poziom to 256 KB. Drugi poziom cache ma również pojemność 2 MB.

RAM i jego typ

Procesor AMD A6-6310 Wyposażona jest w pamięci sterownika pojedynczego kanału. W wyniku znacznego zysku z wykorzystania tych pakiecie z chipem półprzewodnikowym zamiast pojedynczego modułu pamięci RAM dwie listwy tam RAM. sam CPU koncentruje się na wykorzystaniu modułów DDR3. Zalecane tempo może być RAM 1333 MHz i 1600 MHz. Moduły o różnych częstotliwościach, prawdopodobnie nie zostaną zdefiniowane w takim systemie komputerowym, i rozwiązać problem poprzez aktualizację „BIOS” niemożliwe.

TDP

Wartość pakietu to 15 watów ciepła AMD A6-6310. Recenzje z jednej strony, wskazują na znaczne straty na tym parametrze pewne rozwiązania „Intel”. Na przykład, chip Pentium N3540 posiada indeks cieplnej 7,5 watów. Ale z drugiej strony, koszt jest znacznie wyższy CPU proces bardziej nowoczesny i graficzny komponent miał kilka razy słabsza. Dlatego bardziej sprawiedliwe, by porównać te żetony w kompleksie. I to nie jest wcale takie oczywiste.

częstotliwości robocze

Bardzo skromny, jak dzisiaj, wartości częstotliwości zegara w AMD A6-6310. charakterystyka W związku z tym w następujący sposób:

  • Minimalna częstotliwość – 1,8 GHz.

  • Maksymalna częstotliwość – 2,4 GHz.

W zależności od złożoności problemu rozwiązywane wiór zmienia swoją częstotliwość zegara. Podczas rozwiązywania prostych problemów jest równa 1,8 GHz. Ale jeśli uruchomić aplikacji wymagających dużej ilości zasobów wzrasta do 2,4 GHz. W przypadku szybkości wzrostu temperatury zmniejsza się do 1,8 Hz, o ile układ chłodny przy rozruchu wymagających oprogramowania.

elementy architektoniczne

Procesor ten zawiera cztery jednostki obliczeniowej architekturę opartą Puma +, które odpowiadają czterem nici przetwarzanie na poziomie oprogramowania. Ta sama architektura Puma + oparte na architekturze Jaguar, który używany jest w najnowszej generacji konsol do gier. Jedyną różnicą jest to, że ten ostatni zawiera 8 jednostek obliczeniowych, tu – 4.

Zintegrowany układ graficzny akcelerator

Podobnie jak większość nowoczesnych układów mobilnych, bohater tej recenzji posiada zintegrowany akcelerator graficzny. Dokładniej Radeon R4 jest stosowany w AMD A6-6310. Jego cechy wskazują, że jest to jeden z najbardziej wydajnych kart graficznych w niszy. Częstotliwość jest 800 MHz. Ilość rdzeni graficznych – 128. I w tym parametr A6-6310 nic nie traci prowadząc procesor który gniazdo – A6-6410.

zwiększenie produktywności

Modyfikator ten procesor jest zablokowany. I możliwości zwiększenia częstotliwości magistrali systemowej w takich systemach komputerowych nie mają. To jest po prostu zablokowana w BIOS-ie. Dodajmy do tego bardzo skromne standardowego systemu chłodzenia. W rezultacie, właściciel komputera może liczyć na wydajność, że ma oryginalnie. Coś więcej z niego „wycisnąć” nie będzie działać.

cena

Oczywiście, markowe komputery oparte na tym chipie są stosunkowo drogie: około 300 $. Ale w tym przypadku konieczne jest, aby zapłacić więcej za marki i jakości komputera mobilnego. Ale jeśli zwrócić uwagę na rozwiązania mniej znanych firm (takich jak „Lenovo” lub „Acer”) można znaleźć bardziej przystępne cenowo rozwiązania. Jakość i funkcjonalność będą na akceptowalnym poziomie. Można powiedzieć, że nie ma znacznej różnicy między nimi.

Opinie użytkowników i porównanie z bezpośrednich konkurentów

Jeżeli istnieje wybór pomiędzy AMD A6-6310 lub Intel Core i3, to będzie oczywiste. Ostatnio jednak procesor wyposażony tylko dwóch jednostek przetwarzających, ale może działać na poziomie programu 4 natychmiast w obliczaniu przepływu. Dodaj do tego bardziej zaawansowanej architekturze procesora, co pozwala na jednym etapie każdy moduł do instrukcji procesów cztery kontra dwa w A6-6310 i wyższych częstotliwościach. Ale w tym samym czasie laptop jest znacznie droższe. Dlatego bardziej poprawne, aby porównać go z J2900 Pentium. Mają porównywalny poziom wydajności. Jeśli się coraz ważniejszym elementem procesora produkcyjnym, to najlepiej wybrać rozwiązanie z „Intel”. Dobrze, jeśli potrzebujesz wysokiej jakości grafiki, zaleca się procesor AMD A6-6310. opinie Właściciele wskazują na dość wysokim poziomie wydajności jest „Radeon”. Jest jeszcze jedna ważna rzecz – jest to maksymalna ilość pamięci RAM obsługiwane przez chip. Rozwiązanie "Intel" mogą dotyczyć tylko 4 GB i AMD – 16 GB.

podsumować

Dobry procesor dla rozwiązań mobilnych jest początkowym AMD A6-6310. Gdyby nie było za drogie laptopy i netbooki z najlepszych producentów, to będzie można powiedzieć, że „AMD” wprowadzenia na rynek kolejnego bestsellera. I ostatni, wciąż jest dużo pracy dla rozprzestrzeniania platformie sprzętowej.