635 Shares 6844 views

Jak dowiedzieć się, która karta graficzna powinna w systemie Windows?

Jednym z problemów, z jakimi borykają się praktycznie każdy użytkownik komputera – to „skąd wiesz, która karta graficzna jest warta.” Dla niektórych jest to prosta ciekawość, dla innych konieczność spowodowana chęcią modernizować elementy jednostki systemowej, dobrze, a jeszcze inni chcą rozwiązać każdy problem kompatybilności. W rzeczywistości, powody, aby zadać pytanie o tym, jak wiedzieć, które karta graficzna jest warta bardzo wiele. Na stronach internetowych i licznych wątków forum jest sposobem działania wymagane w celu określenia rodzaju sprzętu zainstalowanego w komputerze. Często jednak, że opis jest zbyt jednostronny i nie bierze pod uwagę pewne niuanse. Dlatego w tym artykule staraliśmy się zebrać kilka sposobów, jak sprawdzić, która karta graficzna jest warta. Jeśli jakakolwiek byłaby nieskuteczna, a następny trzeba spróbować. I tak do pozytywnego wyniku.


Najprostsza metoda

Najprostszym sposobem, aby dowiedzieć się, jak karta graficzna, która jest warta, jest przeczytać specyfikację. Jeśli kartę graficzną, i zachować oryginalne pudełko, konieczne jest, aby odczytać nazwę po stronie etykiety. Dla notebooków jest prawie taka sama: na reklamy mieszkaniowych wklejonych specyfikacji. Bardziej radykalne rozwiązanie – pozwala na odczytanie nazwy na urządzeniu. Wadą jest to, że trzeba otworzyć obudowę.

standardowa funkcja

Często można znaleźć instrukcje do wykrywania składowej korzystania z systemu operacyjnego Windows. Aby to zrobić, kliknij prawym przyciskiem myszy, aby zadzwonić do właściwości label „komputer”, a następnie postępować w prawej liście w „Menedżerze urządzeń”. W oknie chcesz otworzyć zakładkę „Karty graficzne” i odczytać nazwę zainstalowanej karty. Jednak ta metoda ma kilka wad, więc trzeba go używać mądrze.

Przede wszystkim, nazwa ta pochodzi z listy inf-pliku zainstalowanego sterownika. Tak więc, zamiast HD2000 «» jest całkiem możliwe, aby zobaczyć «Intel Graphics HD», że jest zbyt ogólnikowy. Dodatkowo, w przypadku instalacji ręcznej, można zainstalować program kontrolny zostanie wyświetlony zamiast «Nvidia 5200" kartę graficzną Radeon. I wreszcie, jeśli kierowca nie jest zainstalowany, to nie będzie to możliwe w taki sposób, aby określić rodzaj sprzętu.

Podobny mechanizm jest stosowany w diagnostyce moduł pakietu DirectX. W celu realizacji połączenia prasowej Win + R, wybieranie ciąg dxdiag i naciśnij Enter. W zakładce „Device”, „Display” można zobaczyć nazwę karty graficznej.

programy innych firm

Ludzie, którzy mają do wykonania naprawy kart graficznych, a tak zwane „Zaawansowane” użytkownicy wiedzą bardziej efektywny sposób. Dla jego realizacji będzie musiał korzystać z aplikacji firm trzecich. Jednym z najbardziej znanych programów – to Everest (aka Aida64). Po uruchomieniu należy wybrać zakładkę „mapowanie” w prawym listy. Tutaj w „Graphic Procesor” można dowiedzieć się wszystkich szczegółów zainstalowany komponent. Więcej informacji można uzyskać od „Video Windows» oraz «PCI / AGP Video”. Cóż, najbardziej kompletny plik z filmem można uzyskać za pomocą małego programu o nazwie GPU-Z. Jest to wysoce wyspecjalizowana aplikacja, która w 99% przypadków, aby określić rodzaj sprzętu zainstalowanego.