332 Shares 9733 views

Królewski pekińczyk opis rasy, charakter i cechy treści. Companion Dog

Jak starożytnej legendy, pies rasy Pekin – jest owocem miłości namiętnej małpki i potężnego lwa. Król zwierząt jest tak urzeczony małpę, że postanowił skorzystać z pomocy kreatora Hi-Ho. On zmniejszył lwa do ukochanych rozmiarach, zachowując jego odwaga, godność i odwagę. Tak urodził Royal pekińczyk, który ma inną nazwę – pies Fu Lin. Od matki potomstwa odziedziczyły wesołego usposobienia i ciemny pysk, a jego ojciec – godność, nieustraszone serce i piękno.

Historia rasy

Dziadkowie Pekińczyk raz pierwszy pojawił się na Dalekim Wschodzie. Naukowcy uważają, że to stało się w VIII wieku. Starożytne hodowcom udało się doprowadzić do bardzo małych puszyste psy, które stały się ulubieńcami szlachty w Chinach.

O niezwykłej popularności i wspierać tych zwierząt honorowane przez liczne malowidła na pergaminie i jedwabiu, w którym bohaterowie naszych artykułów są przedstawione.

Z biegiem czasu, nastąpił Pekińczyk król karzeł, który nazywa się worek. Aby te zwierzęta na zewnątrz pałacu może tylko bardzo blisko twarzy cesarza i kradzieży lub próby eksportu z tych dzieci jest karane śmiercią. W Europie ten towarzysz pies przyszedł przez przypadek. W 1860 roku, kiedy Wielka Brytania zdobyła China gubernatora, pozostawiając pałacu, kazał zabić wszystkich pekińczyk. Jakoś cudem przeżył pięć psów, które zostały uznane brytyjskich oficerów i przyniósł je do ojczyzny.

Charakterystyka rasy

Należy zauważyć, że królewski Pekińczyk – jest często używany, ale jest to nieformalna nazwa psów, należących do klasy show. Hodowcy używać go w celu podkreślenia szczególnej godności powierzchowność i wielkości. W rzeczywistości są to zwyczajne Pekińczyk standardowych wymiarach. W przeciwieństwie do tego, krasnolud Pekińczyk – plemienny małżeństwo. Takie zwierzęta nie są dopuszczone do hodowli i wystaw.

Powody rozdzielenia ras

Prawdopodobnie teraz wielu miłośników psów będą zaskoczeni, ponieważ Pekińczyk rzeczywiście różnią się wielkością. Zobaczmy rasy standardowy numer 207 i studiować ją ostrożnie. Nie ma ani jednej wzmianki o „króla” lub „karzeł”. Średnia przewidziane tylko idealną wagę tych zwierząt – 5,4 kg (samice) i 5 kg (samce). Innymi słowy, zwierzę, które spełnia wszystkie pozostałe wymagania normy, ale o wadze 2 kg, jest również uznawane pekińczyk.

Nieobecność surowych wytycznych do żądanej wysokości minimalnego dorosłych wagowych, powodując rozwarstwienie hodować na:

  • Królewski (standard pekinesov). Zwierzęta te mają idealną wagę dla rasy. Zgodnie ze standardem umożliwić im hodowli. W niektórych raczej rzadkich przypadkach, w skrzyżowaniu dwóch ras psów Królewski pekińczyki szczenięta rodzą niewymiarowe.
  • Worek mini miniaturowy, z Pekińczyk, który ma ciężar nie większy niż 3,18 kg (w Kanadzie i USA – 2,72 kg, 3,17 kg Anglia). Mini-torby nie są dopuszczone do pracy hodowlanej, ponieważ mogą one być produkowane standardowe szczeniąt. W rezultacie doprowadzi to do śmierci matki.

Jeśli chodzi o mężczyzn, oni aktywnie zgadzać ze standardowymi zwierząt dla „karzeł”. To jest zawsze bardziej kosztowne miot. Mini Pekińczyk nie są dopuszczone do wystaw, chociaż w niektórych krajach – Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych – już zrobił pierwszy krok w kierunku ich karierę wystawową. Tam odbyły się amatorskie wygląd.

Miłośnicy psów powinni wiedzieć, że od zwierząt innych niż karłowatych (rozmiar) ma inny pekińczyk królewski. Charakterystyka rasy nie czyni żadnej różnicy w rodzaju płaszcza i koloru.

Królewski Pekińczyk: opis

Mały pies ma gęstą i zwartą sylwetkę. Wysokość kłębu – od 15 do 25 cm, ciężar – od 2 do 8 kg. Kończyny są krótkie, a przednie nogi są lekko zakrzywione. Głowica jest duży, z szerokim czaszki płaskiej pomiędzy uszami.

Duże oczy są okrągłe i wypukłe zauważalnie. Uszy zbyt długie, opadające, pokryte włosami. Szyja jest dobrze umięśnione, krótkie. Pierścień ogon wygięty do tyłu, nie długo.

marynarka

Płaszcz jest długi, bujnej, prosty, lekko podniesione gęstą podkładu. Im krótszy jest na twarzy i na zewnętrznych stronach nóg.

Kolor jest bardzo różnorodna: czerwony, czerwony, czarny i biały (z wyjątkiem albinosów), wielbłąd, „chinchilla”, które mogą być z czarną maską lub bez niego. Gdy białe zabarwienie jest pożądane, aby plamy znajdowały się symetrycznie na głowie.

Miniaturowy (worek) pekińsky

Aby uzyskać ten tytuł i stać się reprezentacyjną rockowej elity, Pekińczyk musi mieć maksymalny ciężar 3,2 kg. Inne cechy charakterystyczne zachowanie, charakter tych dzieci są w pełni zgodne ze standardowymi psów Pekinie.

Zazwyczaj ten towarzysz pies ma dobry stan zdrowia, ma silny, opracowany, szkielet, proporcjonalne ciało, charakterystykę rasy spacerem moc. Kształt pyska, oczu, głowy, uszu i nosa – wszystko powtarza rasy zwierząt standardowy opis (Królewski) pekińczyk.

W przypadku, gdy mała waga zwierzęcia jest spowodowane przez niedorozwoju słabego szkielet, kruchej konstytucyjnej, wzór nie jest rozpoznawany karłem. I po raz kolejny chcemy ostrzec, że karzeł zabawka pekińczyk, mini t. E. w naturze jako odrębnej rasy, nie istnieje. Są to bardzo zabawne i śmieszne dzieci, pojawiając się w miocie stosunkowo rzadko, są bardzo popularne, ale to tylko średnia tribal małżeństwo pekińczyk.

Szczenięta karzeł Pekińczyk mieć zauważalne zaburzenia proporcji ciała: ich głowa jest zbyt duże, często zakrzywiony kręgosłupa, cienkie kości. Często te psy są choroby genetyczne, które wpływają na długość życia. Nie są one długowieczne, a są czasami droższe niż zwykłe (królewskiego) Pekińczyk. Eksperci uważają, że wygląd tych dzieci znakiem rocka degeneracji.

charakter

ras psów kryte są często rozpieszczona i zepsute. Przypomnijmy historię Pekińczyk, który spędził większość swojego życia na jedwabnych poduszkach w cesarskich pałacach. Jednak właściciele tych zwierząt i doświadczonych koparki psów trudno nazwać te psy kręgosłupa Sissy. Mają one tę zaletę, lew i prawdziwie królewskich manier.

Pekińczyk wymaga szczególnej uwagi, a jednocześnie pokazuje on niezależny, niekiedy graniczące z uporem i charakteru. Z tego powodu, eksperci uważają, że taki pies bardziej odpowiednie dla dorosłych, którzy nie mogą powstrzymać jej uczucia.

Pekińczyk – będąc niezależnym, nie toleruje stosunek do własnej osoby jako zabawa zabawki. Nie dają pekińczyk na święta i uroczystości, nawet w przypadku, gdy taki dar jest określonym z góry. Wybór szczeniaka powinny być informowane, a przyszły właściciel – przygotowany dla nowego członka rodziny. Zawsze należy pamiętać, godność zwierzęcia. Nie starają się narzucić jej swoje społeczeństwo, kontakt ze swoim czworonożnym przyjacielem, oba są równe. Tylko w tym przypadku, twój takt w kontaktach z psem, nie ma wątpliwości, że będzie spłacany z miłością i wdzięcznością.

Mimo pokojowego charakteru i lojalności wobec obcych, Pekińczyk dzielny i odważny spotykając inne psy. Czasami wydaje się, że oni po prostu zapomnieć o ich skromne rozmiary. I pomimo faktu, że należą one do kategorii tak rozpieszczona jak krytych ras psów Pekińczyk oślep może skoczyć do walki, nawet jeśli przeciwnik przewyższa dwukrotnie, nie myśląc o konsekwencjach.

pielęgnacja

Luksusowy płaszcz Pekińczyk – jego godność, a także poważnym problemem dla właścicieli zwierząt. Pierwsze dni Pekińczyk Królewski w domu należy rozpocząć od nawyków kształcenia do praktyk higienicznych. Jeśli uda Ci się to osiągnąć w przyszłości codzienne czesanie włosów nie zwrócą się do Ciebie i Twojego zwierzaka w agonii. Oraz że postępowanie było najbardziej wygodne dla swojego zwierzaka, zalecane jest użycie specjalnego sprayu lub talk, które ułatwiają opiekę nad dzieckiem futra.

Pekińczyk kąpać się tylko raz w roku, oczywiście, chyba że istnieje pilna potrzeba uzdatniania wody, gdy zwierzę jest surowo poplamione. Aby to zrobić, należy stosować specjalne szampony i odżywki, które są teraz prezentowane w wielu sklepach zoologicznych.

„Suchy basen” może być przeprowadzona. Aby to zrobić trzeba specjalnego proszku lub proszku dla niemowląt. Jest wcierać sierści psa, a następnie czesane.

karmienie

Pekińczyk – charakter zdrowia zwierząt. Dlatego, oferując mu właściwą dietę, zachować dobre zdrowie swojego przyjaciela na wiele lat. Z diety jest konieczne, aby całkowicie wyeliminować mięso, mleko, białe pieczywo, słodycze, wędliny, wieprzowina.

Dorosłe zwierzę dieta powinna składać się z 1/3 surowego chudego mięsa i ryb. Uzupełniać ser menu domek, jogurt, warzywa. Jak cukierki można użyć sporo owoców i miodu. Kurczak i podroby z psem powinien być podawany wyłącznie w formie gotowanej.