571 Shares 5729 views

Jak ożywić róże i zachować bukiet świeże przez długi czas

Nabywanie lub otrzymać prezent bukiet kwiatów, wiele, bez myślenia, wystarczy umieścić go w wazonie z wodą i następnego dnia z żalem odkryć opadanie głowy. Naturalnie, taka „uroda” natychmiast idzie do kosza. Szczególnie wstyd, jeśli chodzi o eleganckim bukietem pięknych róż. Ale jak się okazuje, taka sytuacja może być denerwujące i zapobiec, a nawet poprawne. Jeśli działają prawidłowo, każdy bukiet może dobrze zachowują świeżość przez tydzień lub nawet dłużej.

Dlaczego gwałtownie wzrosła uschnie?

To pytanie jest często zadawane przez gospodynię. Wszakże w kwiaciarni i straganów, wyglądają całkiem świeże, jakby tylko, że wycięto z krzaka. Faktem jest, że wszyscy doświadczeni kwiaciarnie wie jak ożywić gasnącym róże i co zrobić, by wyglądały imponująco.

Powodem opadanie pąków i liści więdną, co do zasady, jedynego: brak wilgoci. Tak, że główny sekret świeżości kwiatów ciętych polega na tym, że nie stracić. Choć Rose żyje, żywi od korzeni, poprzez łodygi. Płyn wchodzi liście i pąki przez naczynia włosowate. Gdy kwiat jest cięty, aby wyglądać „żywy”, potrzeba zwiększyć nawilżenie.

róże oporności w wazonie zależy od wielu czynników, C rosnącej środowiska, w tym dostawy, chemicznego składu wody zawierającej łodyg i temperatury pokojowej. Kupując bukiet, kupujący jest mało prawdopodobne, aby poznać jej historię. A nawet więcej, więc nie wpłynie na warunki i rosnące kwiaty i ich dostawa. Ale jeśli on wie, jak urozmaicić róż, jak utrzymać ich świeżość i warunków, w jakich się zachować, to wystarczy.

Co należy zwrócić uwagę przy zakupie

Niestety, podczas tworzenia bukietów skrupułów kwiaciarnie często mają tendencję do używania bardzo świeże i nie psuje nawet kwiaty przez umieszczenie ich w centrum lub przy użyciu maskowania ozdób lub innych prostych urządzeń. Po tym zakupie, po kilku godzinach, może to być pytanie, jak ożywić zwiędłe róże. W tym bukietem nawet nie dotrzeć do adresata.

Aby nie wpaść w tak niezręcznej sytuacji, gdy kupujesz potrzebę, po pierwsze, aby zwrócić się do kwiaciarni tworząc bukiet w obecności klienta. Oczywiście, to zajmie trochę czasu, ale będzie okazją do kontrolowania, które dokładnie kwiaty zostaną zawarte w jego składzie. Po drugie, należy zwrócić uwagę na fragmenty. W świeże róże są jasne (choć nikt nie będzie przeszkadzać aktualizuje je co rano, symulując świeżą dostawę). I po trzecie, wskazane jest, aby wybrać kwiaty z czarnymi pączków w „koszule”, które mogą być usuwane bezpośrednio w tworzeniu bukietu.

Co dodaje się do wody

Jeśli zapytać kwiaciarni jak ożywić róże lub przedłużyć ich życie w wazonie, to z pewnością będzie oferować kupić specjalny proszek. Czasami to rzeczywiście pomaga, ale czasem wręcz przeciwnie, kwiaty umierają jeszcze szybciej. Fakt, że worek rzadko pojawiają się, więc trudno jest zakładać, że wylewa się, a jak ta substancja użyteczne. Więc lepiej jest używać sprawdzonych metod.

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić przed zainstalowaniem róże w wazonie – wyciąć ich łodyg. Nawet jeśli wyglądają całkiem świeże, to nie boli. Cięcie może być pod kątem 45 stopni, a korzystnie za pomocą ostrego noża. Następnie odciągnąć skóry z krawędzią o około 2-3 cm. W ten sposób kolory, aby uzyskać maksymalną ilość wilgoci. Należy również zrozumieć, że im dłuższy trzon, tym trudniej jest dostać się do wody kwiat, łamiąc sobie drogę przez naczynia włosowate. Więc to jest bardzo długa, róża lepiej skrócić lub umieścić w specjalnym wysokim wazonie, aby zapewnić kontakt z wilgocią maksymalnego obszaru.

Z kwiaciarnie chemikalia zalecane przy użyciu zwykłego cukru (10 gramów na litr wody) i hinzol (1 gram na 10 litrów). Innym rozwiązaniem – roztwór chloru (wzrastająco odpowiednie wybielacz) – kroplami na litr płynu. W obu przypadkach, kwestia jak ożywić róż, zostaną podjęte co najmniej tydzień. To tylko woda powinna być zmieniana codziennie, aktualizacji chemikalia używane.

Ważne i temperatura otoczenia. Jeśli w pomieszczeniu jest zbyt gorąco, nie pomagają chloru. Idealna temperatura – 16-18 stopni. Z tego powodu, na wiosnę lub jesienią na noc wazonie może być podjęta na balkon lub loggię nie jest ogrzewany.

Jak ożywić zwiędła róża?

Wiele kwestii zaczyna się zastanawiać, nawet po wszystkich opadanie pąków, a wydaje się, że bukiet zniknęła. Ale jest wyjście z tej sytuacji. Po pierwsze, trzeba przycinać róże. Po drugie, należy je wyjąć z cierni. I po trzecie, aby umieścić w misce z zimną wodą tak, aby dostać się tam całkowicie wszedł. To może być umywalka lub wanna. Po leżał przez kilka godzin, na pewno będą posvezheyut i podnieść głowę. A potem trzeba umieścić je w wodzie z chlorem lub cukru.

Nawet jeśli bukiet nie wygląda bardzo świeże, istnieją sposoby, w jaki sposób ożywić róże i wprowadzają je w odpowiedniej formie. Tak więc, widząc opadające pąki, nie warto z wyprzedzeniem, aby być zdenerwowany i wyrzucić. Najprawdopodobniej kwiaty można jeszcze uratować.