505 Shares 8853 views

Metalloprofil: rozmiar arkusza

Jednym z najbardziej niedrogie, ale w tym samym czasie, o wysokiej jakości i niezawodnych materiałów budowlanych jest profil metalowy. Pod te zdjęcia mogą być dorozumiana lub płyty faliste z listwami metalowymi, które są powszechnie stosowane do tworzenia różnych konstrukcji rusztowań.

Ze względu na doskonałe właściwości wydajności profilu metalowego, rozmiary arkuszy, które pozwalają zamontować niezbędną budowę łatwy i szybki, często kupowane jako materiał budowlany dla różnych ogrodzeń lub wykańczania budynków. Profil metalowy jest praktycznie niezmienione przez otoczenie, posiada doskonałą wytrzymałość i sztywność, a także inną trwałość.

arkuszy blach

Wstęgi wykonane z blach, są szeroko stosowane do dekoracji, jak ściany i dach budynku lub ogrodzenie z blachy profilowanej. W tym przypadku, przy doborze materiału jest często pojawia się pytanie, jaki rodzaj tkaniny jest to konieczne w konkretnym przypadku. Fakt, że profil metalowy o wymiarach większych niż zróżnicowane, wyróżnia się na nośniku, na ścianie i wszechstronne. A każdy z nich ma swój własny grubość i wysokość rowków, najbardziej odpowiednie dla danego rodzaju robót budowlanych i zapewnia wymaganą sztywność.

Korzystanie z tektury falistej

Aby wybrać odpowiedni materiał trzeba zrozumieć, jaka jest różnica między typami tektury falistej oraz w jakich przypadkach korzystne jest użycie jednego lub drugiego profilu metalowego.

Wymiary arkusza tektury falistej o szerokości dwóch parametrów: całkowita i pracy. Wartości te były spowodowane konkretnej instalacji tektury falistej, a podczas montażu każdego zamiatającego blachy do poprzedniej sieci przynajmniej jednego żebra. Dlatego przy obliczaniu wymaganej liczby arkuszy do wykańczania powierzchni lub budowy ogrodzenia ten niuans muszą być uwzględnione. W zależności od rodzaju z profilowanej blachy wielkości blach spożycie może się różnić o 50-60 mm.

Długość liści zależy od życzenia klienta, zazwyczaj, faliste żebra w produkcji długości cięcia 1,5; 1,8 lub 2,0 m można jednak wytwarzać blachy profilowanej, w celu określenia, które :. próbkowanie wielkości blach na plasterki pożądaną wysokość, w przyszłości.

Różnorodność blach

Profilowanych składa się z trzech podstawowych typów, w zależności od ich wielkości, grubości blach i wysokości pofałdowania. Na podstawie tych parametrów, sztywność materiału zależy, przez który profil metalowy jest wykorzystywane do różnych prac budowlanych i prac wykończeniowych:

  • Najczęstszym jest profilem metalowe ściany (wymiary pofałdowań rzędu 8-44 mm wysokości), który jest używany do dekoracji domów, wszystko lekki dach, a także budowę ogrodzeń wykonanych z tektury falistej.
  • Uniwersalny profil metalowy o wysokości fałdy 35-44 mm jest używana do sufitów, panele i ogrodzeń różnych obiektów do użytku domowego.
  • Profil metalowej kulki, których wymiary flety zaczynają się od 60 mm, jest najczęściej stosowany w przemyśle budowlanym, na dachu kapitałowym, a także jako stałe szalunku podczas budowy instalacji do produkcji na dużą skalę.

Folia cechy ściana

Profil ten metal jest oznaczony literą „C” i charakteryzuje się małym wysokości żeber (rowków). Od tej wielkości zależy od wytrzymałości, wydajności i kosztów materiału. W dolnej żebra, dolna tych parametrów. Sam pofałdowanie ma kształt trapezowy, który zapewnia stabilność sieci. Wymiary arkuszy metalowych ogrodzenia:

  • Arkusz z wysokość żebra 8 mm, najbardziej ekonomicznym rozwiązaniu, grubość mieści się w zakresie od 0,5 do 0,8 mm. Zadeklarowana szerokość wynosi 1,2 m producent, pracując – 1,15 m.
  • Profilowana pod nazwą „C10” i „C20”, to znaczy Wysokość żebra 10 i 20, odpowiednio. Jest to wymiar profilu blachy za ogrodzeniem jest najczęściej używany ze względu na doskonałą jakość w stosunku do kosztów i wydajności. Zazwyczaj wykorzystywane do różnych wysokości ogrodzenia i na zewnątrz budynków. Całkowita szerokość skrzydła – 1,15 m, obróbka – 1,1 m.

Uniwersalne i łożyska blacha trapezowa

„NA 35” należy do uniwersalnego profilu metalowego i wykorzystywane do ogrodzeń, przeżywa zwiększone obciążenie wiatrem, dach i ściany. Ze względu na wysoką pofałdowanie 35 mm i grubości 0,4-1 mm blachy ma dobrą trwałość i stabilność. Szerokość arkusza (a właściwie używane zastrzegany) 1,06 m do 1,0 m, odpowiednio.

Łożysko profilowane w budownictwie indywidualnym jest wykorzystywany głównie do tworzenia kapitału dachu. Głównie popularność takich blach przede wszystkim ze względu na stosunkowo wysokie koszty materiału. Średnia szerokość arkusza 1,06 m – grubość 0,6-1,0 mm.

Jak to będzie zrozumiałe w przybliżeniu szerokości roboczej blach falistych wynosi około 1-1,1 m. Tak więc koniecznie zwrócić uwagę na grubość materiału.

Dla danej konstrukcji jest zalecany do nabycia profilu metalowego, którego wymiary pofałdowania 10-20 mm grubości blachy 0, 5-0,8 mm. Bardziej subtelne nawet na dużych wysokościach marszczenia nie będzie miał wystarczającą sztywność, zbyt gruby będzie kosztować dość drogie.

Profile metalowe do budowy płyt gipsowo-kartonowych

Profile metalowe mogą być produkowane nie tylko w arkuszach, ale również w postaci profilu, tworzyć projekty, które są lekkie i jednocześnie posiadające wystarczającą wytrzymałość i niezawodność. Najczęściej materiał ten jest używany do tworzenia szkieletów pod pokrycia płyt gipsowo-kartonowych. Przy takim profilu metalowego, można szybko zbudować ścianę działową lub ściany osłonowej w pomieszczeniu.

Taki profil metalowy dla płyty gipsowej, której kształt i wymiary zmieniają się w zależności od celu podzielony na stojaku (PS / CW), prowadnica (Mo / UW PNP / UD), sufit (PP / CD) i informacji identyfikacyjnych. Każdy profil jest używany zgodnie z jego przeznaczeniem, wszystkie wymiary listwy, które są wykorzystywane do jego produkcji, są ze sobą połączone. Od obudowy rack do montażu przewodnik lub włożona do profilu sufitu, standardowe wymiary obu typów wykonywane są z uwzględnieniem tej funkcji.

Typowe wymiary blachy do budowy płyty gipsowej

Podczas budowy różnych struktur, takich jak ściany, wnęki i ścian osłonowych w pierwszej kolejności oczekiwać o wytrzymałości konstrukcji. W zależności od pożądanej twardości i zdolności postrzegania danego ładunku jest wyznaczany w których stosuje się kształtownik metalowy dla płyt gipsowych. wymiary szyny klasyfikowane stosownie do szerokości profilu powrotem. Na ogół, wybór rozpoczyna się z prowadnicą, która może mieć szerokość 50, 75 i 100 mm, średnia głębokość 40 mm, a długość w zakresie od 3 m do 4 m.

W zależności od profilu prowadzącego jest wybrany stojak. Pomimo faktu, że producenci twierdzenie takiego profilu szerokości 50, 65, 75 do 1000 mm, przy czym rzeczywisty rozmiar arkuszy metalowych w 1-2 mm mniej. Jest to konieczne, aby gładko wstawić zębatki profil sufitu. Głębokość koło zębate jest zawsze równa 50 mm, – długość 3-4 m.

Oprócz tych podstawowych materiałów, nadal istnieje narożnik profil metalowy celu ochrony krawędzi konstrukcji płyty gipsowo-kartonowej i kątów, a także beacon – dostosowanie Ściany, podłoga i sufit.