766 Shares 5175 views

stopa Meble – Rodzaje i funkcje

Interakcji mebli, czy jest to stół, szafka lub kanapa, z elementami pomieszczenia pomaga najzwyklejszych mebli nogę. Urządzenie mocujące zdolne do stabilizowania produktu, jak również rafinowany i gotowych wygląd.

Nowoczesne meble do wsparcia

Dziś trudno sobie wyobrazić bez nóg stołu, krzesła komputerowego lub łóżeczku. Jest to ważny element konstrukcyjny, który wykonuje różne funkcje. Producenci oferują ogromną liczbę różnych podporach dla mebli, które różnią się pod względem użytych materiałów, konstrukcji i projektowania.

noga meble są coraz bardziej gatunki, tj. do. Moda ciągle się zmienia, a projektanci chcą trzymać się od niej, nie zapomnij, aby stworzyć mocowanie jest nie tylko niezawodne i wygodne, ale również w połączeniu z produktami mebli.

kółka

Takie urządzenia są niezbędnym elementem w produkcji mebli medycznych, stoliki, gurneys, krzesła komputerowe i tak dalej. D. Różnią się wyglądem, sposobem mocowania i tolerancji na stres. Najprostszym kółek – siłowniki liniowe są głównie stosowane do sofy i innych mebli, co nie wymaga odwrócenia przesuwane. Inna klasa – urządzenie dostarczając meble obrót wokół własnej osi.

Zaletą łożysk kół jest ich zdolność do wytrzymywania dużych obciążeń i wykonuje ciche i miękkie meble toczenia. Dzięki nim można łatwo przenieść ciężki stół po drugiej stronie pokoju, nie brudząc z wykładziny podłogowej. Nogi mogą być montowane przy użyciu elektrod lub gwint.

ozdobne nogi

nie wykonują one jedynie jako wsparcie, ale również służyć jako doskonały dekoracji mebli, niekiedy całkowicie zmienia swój wygląd i daje osobowość produktu. W zależności od materiału, mogą być z tworzywa sztucznego, drewna lub metalu. Kształt, rozmiar i kolory też są różne. Nogi meblowe stale czuć dość duże obciążenie – waga mebli i rzeczy, które są w nim. Dlatego wielkie znaczenie ma materiał. Powinna być najwyższej jakości, niezawodne powłoki. Nawet plastikowy nośny wykonany z materiału o wysokiej jakości, które są odporne na najbardziej poważne obciążenie, a powierzchnia nie zanika podczas długotrwałej pracy.

Meble z rzeźbionych nogach przekształconych w dzieło sztuki. Są one wykorzystywane do produkcji mebli tapicerowanych, taborety, stoły i stoisk.

Nogi meblowe metalowe są uznawane za najbardziej trwałe. Są one w stanie wytrzymać do 200 kg. Bez nich nie można sobie wyobrazić, meble w stylu hi-tech. Ponadto w różnych miejscach publicznych (kawiarnie, kawiarnie itd. D.), który jest zbyt duże obciążenie na stołach, metalowe nogi są po prostu niezastąpione.

Regulowane nóżki do mebli

Montaż mebli w biurze lub mieszkaniu jest często trudne ze względu na nierównej powierzchni podłogi, dostępnych różnic wysokości. producenci sprzętu są brane pod uwagę te czynniki i zaczął produkować specjalne nóżki, które można wyrównywać nierówności w podłodze.

Specjalna konstrukcja tych produktów pozwala zmienić wysokość i nachylenie mebli, zapewniając jego stabilność i równowagę. Meble są regulowane nogi zestaw śruby z plastikową nasadką a kątowym wspornikiem lub nakrętki. Mate młotkiem do końca mebli. Przykręcenie go w śrubę za pomocą śrubokręta lub ręcznie wykonywane meble i regulacji wysokości stóp. Wśród nielicznych wad warto zwrócić uwagę na fakt, że ta operacja jest konieczna za każdym razem podnosić meble.

Jak wybrać meble podpór

Do mebli nogi długo jakościowo spełnił swoją rolę i była dekoracja wnętrz, dobór szczegółów trzeba zwrócić uwagę na następujące cechy:

– praktyczne rozwiązanie, zapewniając łatwość użytkowania;

– zdolność do wytrzymywania znacznych obciążeń wagi;

– funkcje;

– dekoracja, dzięki czemu konstrukcja atrakcyjny i stylowy.