381 Shares 6594 views

Pierścionek zaręczynowy – na którym ręka jest zużyta?

Dlaczego ludzie wymieniają obrączki, małżeństwo? Po pierwsze pierścionki zaręczynowe? Obrączka na którym ręka nosić? Spróbujmy zrozumieć i odpowiedzieć na pytania.


Która ręka nosić obrączkę?

Zwróćmy się do historii. Starożytny pisarz Plutarch wyjaśnił, że pierwszy, który nosił obrączkę, były Egipcjan. Oni odkrywania struktury ludzkie, doszliśmy do wniosku, że istnieje bardzo cienka związek bezimienny palec z serca człowieka przez nerw. Pierścionek zaręczynowy z lewej strony popiera ten wniosek. Nowożeńcy na wesele w katolickim kościele pierścienie ślubne są noszone na lewym ramieniu. Powodem jest to, że ta ręka jest bliżej do serca, i nałożyć krzyż katolicki od lewej do prawej. W Kościele prawosławnym przeprowadzili ceremonię ślubną i oddanie obrączkę na prawej dłoni. Ale zalecenia religijne nie zawsze są realizowane. Tradycja noszenia obrączki na danej strony jest bardziej charakter narodowy. I to potwierdza historia. W wielu krajach, w przeciwieństwie do przepisu Kościoła, ludzi, którzy są małżeństwem, są pierścienie z drugiej strony.

Muzułmanie nie zaakceptowali małżeństwa, aby potwierdzić noszenia obrączki. Według Koranu, złote ozdoby w postaci obrączki nie są. Narzeczony-muzułmanin może zrobić prezent dla narzeczonej, dając jej złoto, ale nie pierścionek zaręczynowy. Na co jego ręka nosi muzułmańską kobietę, obojętny. Jest to bardzo interesujący mistyczna teoria, że nosi się obrączkę na prawej dłoni. Uważa się, że prawa ręka barku stoi anioła stróża, który będzie na bieżąco małżeństwo. Zły omen, jeśli mężatką nosi obrączkę na jego lewej dłoni. Cygan i obrączka na rękę? Nie na rękę, ale na łańcuszku na szyi.

Na obrączki

„Zacznij tam, i nie ma końca. Love – pierścień „- do pewnego utworu jest śpiewana. Ring – zamknięta linia koło nigdy się nie kończy. obrączki nie zawsze były wykonane z metalu. W Rosji, nowożeńcy, Ślub, nosił pierścienie kory. W czasie tam pierścienie ceramiczne oraz prosty metalu i pół kamieni szlachetnych. Dopiero w XVI wieku stał złote obrączki. Istnieje nowa tradycja w małżeństwie. Groom Rzym, na przykład, przedstawione w ringu wsparcia zawrzeć chennogo małżeństwo rodziców panny młodej. Żydzi dali pana młodego złotą monetę. Szlachetny rycerz nosił na palcu żonie pierścień z herbem rodziny. Kiedy wymiana pierścieni stał się integralną częścią ślub, tradycja dawania pierścień przyszedł do złej klasy. Pierścienie wykonane z drewna, kamienia, gliny, brązu, miedzi, żelaza. Ale jednego zestawu zasad zaangażowania pierścień na rękę do noszenia w tamtych czasach nie było w żadnym kraju.

Teraz zaręczona wolny w wyborze i można wybrać dowolne pierścienie metalowe oraz każda forma, z lub bez kamieni, z napisami na pierścieniach, tylko przestrzegając tradycji kraju noszenia obrączki.