144 Shares 2999 views

Historyczne wydarzenia 21 kwietnia uroczystości

Z historii świata nie można usunąć dowolny dzień. Zbyt wiele się wydarzyło w czasie istnienia człowieka. Każdy numer specyficzny, data wiąże się z pewnymi wydarzeniami, bez którego życie nie byłoby sposobem wydaje się nam dzisiaj. Dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć, co się stało tego dnia lub innych, na przykład, na początku trzeciego tygodnia kwietnia.


wydarzenia historyczne

21 kwietnia w historii Rosji i społeczności światowej ma bardzo ważne miejsce. Tak więc, termin ten oznaczał początek Pacific radzieckiej marynarki wojennej. Dziś flota rosyjska jest uważana za jedną z najsilniejszych w świecie dzięki jego wyposażenia różnych pocisków, okrętów podwodnych i statków celów wojskowych i wywiadowczych, a także zwalczania okrętów podwodnych i samolotów myśliwskich.

W 1951 roku Związek Radziecki został stworzony przez NOC (Narodowy Komitet Olimpijski), który nastąpił rozwój sportu w kraju, przygotowanie drużyn narodowych na letnich i zimowych igrzysk olimpijskich.

Co działo się w innych krajach na całym świecie w dniu 21 kwietnia? Te wydarzenia miały miejsce na terytorium Brazylii. Więc w tym państwie władze zdecydowały się przenieść stolicę z Rio de Janeiro do Brasilii, gdzie pozostaje do dziś.

Kalendarz księżycowy na ten dzień roku

21 kwietnia jest uważany za czwarty księżycowe dni. satelita Ziemi jest pierwszą fazą w konstelacji Bliźniąt. Astrologowie rozważyć tę niekorzystną zmianę i działania, ponieważ to zajmie zbyt wiele wysiłku, to byłoby trudne do odtworzenia. Zmiany mogą doprowadzić do korzystnych efektów też, więc trzeba zostawić wszystko tak jak jest. Konieczne jest również, aby chronić swoje siły w ciągu dnia pracy. Nie ma potrzeby, aby nadgorliwy, to lepiej zachować najważniejsze rzeczy na bardziej korzystny okres czasu, o ile, oczywiście, nie ucieka czas.

21 kwietnia, aby odzyskać siły i energię spędził pomóc spacer. Szczególnie skuteczne w przypadku opłaty pozytywnych emocji i siły życiowej jest piknik country, a każdy rekreacji na świeżym powietrzu, a przynajmniej w pobliskim parku lub parku. Świeże powietrze jest koniecznością w tym trudnym dniu.

Zarejestruj osoby urodzone w tym dniu

Według wschodniej horoskopie, bardzo sprzeczne natura urodzony 21 kwietnia. Taurus – to zestaw niespójności. Zatem, Byk może zachowywać się wobec innych ludzi na tyle zimno nie wykazują nadmiernego uczucia, ale jest dość towarzyski i wesoły.

Przedstawiciele znakiem są „kuloodporny” naprężeń zewnętrznych i czynników drażniących. Są w stanie ignorować rzeczywistości, że pomaga im przynieść całą swoją działalność poprzez. Z drugiej strony, są bardzo ostrożni Taureanie zmiany jakiegokolwiek rodzaju. Łatwiej jest zostawić wszystko tak jak jest dzisiaj, w celu uniknięcia ewentualnych zagrożeń i nieprzyjemne konsekwencje. Tak więc, aby je dość trudne ze swojej strefy komfortu.

Innym ważnym punktem dla osób, które urodziły się w dniu 21 kwietnia – charakterystyka ich wydajności i szansę zbudować karierę. Z reguły jest to cielę produkowane. Naturalny upór pomaga dokładnie i terminowo wypełniać obowiązki, więc przedstawiciele tego znaku gwiazdy są nieporównywalne pracowników-wykonawców.

Osoby urodzone w tym dniu gwiazd

21 kwietnia nie było wielu znanych ludzi na świecie. Wśród nich, zwłaszcza brytyjska królowa Elżbieta II. Jest najstarszym monarchą w historii świata. Królowa, wśród krajów, które składają się na terytorium Zjednoczonego Królestwa, z zastrzeżeniem dalszych 15 niezależnych państw, które kiedyś były kolonie brytyjskie. Elizabeth II w praktyce nie ma tyle mocy, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Jego główną funkcją jest jako głowa rodziny królewskiej – reprezentowanie interesów brytyjskich w różnych spotkaniach biznesowych. Elizabeth jest symbolem, a nie władcą. Ona – rodzaj konserwacji starej tradycji państwowej i jest bardzo popularne, a także inni członkowie jej rodziny.

Inną znaną postacią, ale w historii Rosji – pielęgniarka A. Puszkin Arina Rodionovna Yakovleva. To ona zaszczepiła od dzieciństwa trochę Sasha miłość do domowego, rodzimej literatury, wprowadza go do rosyjskiego folkloru.

Urodziny i tradycji

21 kwietnia, ortodoksyjni chrześcijanie świętują Dzień anioł, świętego, po których są podane imiona. Oni świętują swoje imieniny, Ivan Sergei Rodion, Maria, Marta i Zuzanna. Trzeba iść wcześnie rano do kościoła i modlić się do swojego świętego, aby zapalić świeczkę przed jego ikoną.

Popularne przekonania dotyczą dzień topnienie lodu na rzekach i innych zbiornikach wodnych. Dlatego ludzie nazywają go Rodion Ledolomom. W zależności od sposobu przerw lodu, jest możliwe do przewidzenia istotne aspekty rolnictwa. Rosjanie uważają, że jeżeli lód na stawach stać hałdy, jest to pewny znak, że ten rok będzie wielkie zbiory zbóż i innych roślin uprawnych.

ferie

Co niezwykłe wydarzenia 21 kwietnia? Jaki rodzaj wypoczynku w tym dniu obchodzony jest w naszym kraju i na świecie? W Rosji jest to Dzień samorządu. Rozwój tego potężnego ciała zaczęły pod Katarzyny II, który podpisał dekret w sprawie ustanowienia takich ram w każdej prowincji i miasta imperium rosyjskiego. We współczesnej Rosji, w lokalnej pracy rządu, wysłannik prezydenta w stanie rozwiązać wiele problemów, z którymi są one dostępne dla obywateli, a którzy są odpowiedzialni za pewnego ekonomicznej i biznesowej zakresu miast i regionów.

Dzień księgowego nie jest oficjalnym świętem w Rosji. Jednak przez kilka kolejnych lat, przedstawiciele zawodu świętować. Impreza została założona przez czasopismo „Chief Accountant”, dzięki publikacji który ukazał się to święto.

W Egipcie obchodzi „kwiatowy zapach.” Ten dzień symbolizuje nadejście wiosny i początek pracy w terenie rolniczym.

Być może najbardziej niezwykłe święto w tym dniu jest podstawą Rzymie. Jest to największe miasto w swoim czasie, stolica całego imperium zostało założone w 754 rpne Legenda łączy go z nazwiskami Romulusa i REM. Romulus widział dwanaście sępów na niebie, symbolizujących kilkanaście wieków dominacji Rzymu nad resztą świata.

prawosławne święta

Ważnym miejscem w tradycji prawosławnej odbywa się 21 kwietnia. Które święto jest obchodzone w tym dniu? Przede wszystkim wiernym upamiętnienia Apostołowie Rufus Rodion, agawa, Asynkryta i Ermou. Dzień ten jest również uważany za tymczasowy pamięć o zmarłych. W kościele, zapal świece za zmarłych i przeprowadzić odpowiednie usługi.