592 Shares 9260 views

Jak działa komputer i które są jej członkami?

Jednym z pierwszych pytań, które pojawia się od początkującego użytkownika: „Jak to komputer” Po tym wszystkim, aby zwracali nad nim pracować, trzeba zrozumieć jej organizację i zrozumieć, co jest zawarte w jego składzie. Jest to informacja, a będą rozpatrywane na podstawie niniejszego artykułu.

widok ogólny

Struktura każdego nowoczesnego komputera zawiera następujące elementy:

 • Monitorować.
 • Jednostka systemowa.
 • urządzeń wejściowych i wyjściowych.

Monitor jest przeznaczony do wyświetlania informacji. Dzięki niemu proste organizowane interakcji użytkownika z komputerem. Jednostka systemowa łączy poszczególne elementy znajdujące się na zewnątrz. Do niego jest podłączony monitor i wszystkie urządzenia peryferyjne. A oto jak komputer wewnątrz jednostki systemowej, zostaną opisane w następnym rozdziale. Obejmuje szereg komponentów i powinny być rozpatrywane oddzielnie. Teraz, aby dowiedzieć się, jak komputer z pozycji wejściu i wyjściu organizacji. Ta klasa urządzenia jest cała jego peryferia. Ta mysz i klawiatura, a skaner i drukarka. Pierwsze trzy są używane jedynie do wprowadzania informacji. Ostatnio drukuje na papierze. Teraz wszystkie stały się bardzo popularne urządzenia wielofunkcyjne, które łączą w sobie nie tylko drukarkę ze skanerem, ale kopiarki.

jednostka systemowa

Jednostka systemowa pisał następujące elementy komputera osobistego:

 • Wentylator CPU dla chłodzenia.
 • karta graficzna.
 • Płyta.
 • RAM.
 • Dysk twardy.
 • Zasilacz.
 • Czytelnik.
 • napęd CD-ROM.

Procesor – to główny układ w systemie. Jest on zainstalowany na płycie głównej. Składa się on z pamięci podręcznej urządzenia sterującego (szybki pamięć do przechowywania najważniejszych danych), rejestry pamięci i jednostkę arytmetyczno-logiczną. To jest to, co znajduje się wewnątrz procesora komputera. Mocno ogrzewana podczas pracy. Dlatego, aby wykorzystać swoje wentylatory, które nazywane są chłodnice.

Karta wideo jest zainstalowany na płycie głównej komputera. Jego głównym zadaniem – jest to wyjście do monitora. Jest wyposażony w tym celu jeden potężny wiórów i własnej pamięci. Płyta jest jednoczącym elementem całego systemu. To wszystko zainstalowane lub subskrybować.

Podsystem przechowywania informacji na komputerze składa się z dwóch komponentów: Przechowywanie lotnej i długotrwałe. W pierwszym przypadku tej pamięci, która ma dużą prędkość, ale po odłączeniu całkowicie wyzerowane. A drugi – dysk twardy, który przechowuje dane przez długi czas. To jest dokładnie to, w jaki sposób skonstruować pamięci komputera.

Zasilacz jest odpowiedzialny za organizację systemu zaopatrzenia w energię. Jest to oddzielny „skrzynka”, która jest zainstalowana powyżej lub poniżej tylnej części obudowy. Czytelnik i napęd dysków kompaktowych podobne. Pracują z nośników wymiennych. Pierwszy organizuje pracę z różnymi rodzajami napędów flash, a drugi – z płyt kompaktowych (CD, DVD i Blu-ray, w zależności od modelu).

wniosek

Ważne jest, aby zrozumieć, co znajduje się wewnątrz komputera. W ten sposób łatwiej będzie pracować na nim. Również, gdy usterka będzie w stanie zdiagnozować i naprawić je. To z tej pozycji trzeba poznać i zrozumieć strukturę nowoczesnego komputera.