562 Shares 5538 views

„Nokia 1208”: specyfikacje techniczne, zdjęcia i opinie

Pomimo szybkiego wzrostu rynku smartfonów, nie powinniśmy zapominać o urządzeniach, które mają o wiele mniej funkcji, ale często stają się nieodzownymi pomocnikami. Mówimy o najbardziej podstawowych telefonów komórkowych, które pozwalają tylko wykonywanie połączeń i wysyłanie wiadomości tekstowych.


To oni, pomimo małe i prymitywne, radzi sobie z dużą liczbą połączeń dziennie, więc doskonale nadaje się do roli drugiego, jednostkę pracy. Ponadto, są one często traktowane jako jednostki głównej, ci, którzy nie mają czasu, aby nadążyć za najnowszymi trendami i stary używa tylko komunikację głosową. Jeden z najlepszych modeli, sprawdzone, jest „Nokia 1208”, o których będziemy rozmawiać.

Trochę historii

Początkowo telefon „Nokia 1208” został ustawiony jako rozwiązanie dla krajów biednych i rozwijających się, pozwalając, aby dołączyć do korzyści płynących z cywilizacji, tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na droższe urządzenia. Jednak model okazał się takim sukcesem, że stało się dostępne niemal na całym świecie i zajmuje miejsce na półkach wielu sklepów.

Nawet teraz, po prawie 10 latach od jego wydania, to jest nadal aktualne i jest sprzedawany w niektórych sklepach. Co pomogło wygrać taką popularnością pozornie niezdarny maszynę?

parametry techniczne

Kluczem do popularności telefonu „Nokia 1208” jest bardzo niska cena, która została osiągnięta poprzez maksymalne obniżenie ceny kosztu urządzenia. Jakość może być utrzymane na przyzwoitym poziomie, a telefon, aby uzyskać wiarygodne, dość odporne i bezproblemowe.

Chociaż ultrabudgetary, urządzenie wyposażone jest w kolorowy wyświetlacz o rozdzielczości 96×68 pikseli. Plus lub minus, może być postrzegana tylko w trakcie użytkowania. Niektórzy uważają, że monochromatyczny wyświetlacz byłoby lepszym rozwiązaniem, ponieważ informacja o niej jest lepiej widoczna w silnym świetle słonecznym, w przeciwieństwie do koloru.

Telefon jest tylko 2G sieci standard, a to pozwala oszczędzać energię baterii. Więcej nie jest konieczne, ponieważ firmware nie działa ze cokolwiek to pliki multimedialne. odbieranie poziom sygnału zrównoważony, rozmówca podczas rozmowy usłyszał dobrze.

Szczególną uwagę należy budować „Nokia 1208”, który, choć w całości wykonany z plastiku, okazał się dość mocny, ale lekki. Klawiatury gumowe, bez szwu, który zapobiega kurzu, które mogą pozostać na rękach, na przykład, podczas pracy, aby wpaść w maszynie.

Telefon posiada 4 MB pamięci dynamicznej, które mogą być używane do przechowywania kontaktów z książki telefonicznej, SMS i EMS wiadomości, a także kilka utworów w formacie firmy „nokievskom”.

wprowadzenie

Urządzenie oprogramowanie opracowane z myślą, aby uprościć jego wykorzystanie. To wszystkie punkty znajdują się w odległości kilku klawiszy, wiersz pojawi się, jeśli to konieczne.

Jest on oparty na Nokia Series 30 zastrzeżonych oprogramowania, co oznacza, że telefon będzie tylko stopniowo. Istnieje prosty organizer z minimalnym zestawem niezbędnych funkcji, takich jak kalendarz i kalkulator, a także kilka prostych gier. lokalizacja język jest jakość, firmware języku rosyjskim o 100%.

Bateria i autonomia

Chcielibyśmy poruszyć autonomiczne urządzenie. Ze względu na minimalną funkcjonalność, która pochodzi z pojemności baterii telefonu 700 mAh wystarcza na 7 godzin rozmów i ponad 15 dni czasu czuwania. może chcesz zwiększyć autonomię „Nokia 1208”. Akumulator o dużej pojemności 1020 mAh, który dociera z łatwością radzi sobie z tym problemem poprzez zwiększenie godzin pracy na jednym ładowaniu na pół.

bezpieczeństwo

Wydaje się, że ten telefon nie może być żadnych danych osobowych. Ale jeśli chcesz ją też można umieścić ochronę. W tym celu możliwe jest użycie kodu zabezpieczającego system, który sprawia, że niemożliwe, aby odblokować klawiaturę bez jego wejścia. Poprzez ustawienie tego kodu, można całkowicie zablokować dostęp do wiadomości SMS i telefon książki. Kod zabezpieczający „Nokia 1208” nie może być zresetowany bez utraty żadnych danych.

Mocne i słabe strony

W oparciu o opinie użytkowników, można zidentyfikować pewne mocne i słabe strony w tym urządzeniu. Wśród jednoznacznie pozytywnych czynników, które mogą przechylić wyboru na rzecz tego modelu, możemy wymienić następujące:

  • Wytrzymała obudowa „Nokia 1208”, którego zdjęcia zostały opisane powyżej, są odporne na niekorzystne warunki. Nawet podczas korzystania z telefonu w wykonywaniu konstrukcji i inne podobne roboty, on ciągle działa, może nieść upadek z niewielkiej wysokości bez problemów.
  • Minimalny zestaw funkcji, zwiększając czas pracy na jednym ładowaniu baterii. Telefon idealny dla tych, którzy dopiero zaczynają korzystać z komunikacji komórkowej, ponieważ jest to praktycznie niemożliwe, aby zgubić, a pakiet zawiera szczegółową instrukcję ilustrowane.

Jednak to nie był bez wad, które w żadnej elektroniki. Według opinii użytkowników, często nie mają fundamentalne znaczenie, więc może wydawać się nieistotne. Zatem wady „Nokia 1208” są:

  • Niska jasność wyświetlacza, który zapobiega wygodnie korzystać z telefonu w jasnym sztucznym lub naturalnym światłem.
  • Producent może natychmiast wyposażyć, że telefon bardziej pojemny akumulator, który zwiększa autonomię, ale byłoby nieco wzrosły, a koszt urządzenia.

Jak widać, braki obejmują pośrednich punktów może być nieistotne dla większości zwykłych użytkowników.

odkrycia

Ten telefon jest dobrze nadaje się dla tych, którzy chcą kupić swoje pierwsze urządzenie elektroniczne do komunikacji, ze względu na swoją prostotę. Udana była „Nokia 1208” i dla tych, którzy nie chcą ryzykować, na przykład, w pracy, bardziej kosztowny telefon i ktoś komunikację głosową tylko tyle. Idealnie, a jako drugą rurę robocze działa ściśle godzin dziennie.

Nie był doskonały, które powinny być brane pod uwagę przy wyborze, ale w niektórych przypadkach mogą być zaniedbane.