657 Shares 6181 views

ZTE V815W: opinie. Jak wybrać najlepsze telefony komórkowe ZTE

Jakościowy i niedrogie mądry wpis na poziomie dobrych specyfikacji technicznych – ZTE V815W. opinie na wzór „smart” telefonu, jego funkcje sprzętowe i programowe – tutaj jest to, co zostanie omówione szczegółowo przez nas. Jest to najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy chcą niedrogo, ale bardzo funkcjonalny telefon. Że taka jest V815W.


Lista akcesoriów i komponentów

Wyraźnie zapisany na producenta sprzętu. Przynajmniej, mniej znanych marek oferują znacznie większą gamę akcesoriów. Wykaz dokumentów dla typowego entry-level smartfon ZTE V815W: instrukcja Operacyjnego (bardzo skromny dla takich znanych marek) i karta gwarancyjna. Wszelkie dodatkowe broszury lub wizytówki z listą obsługiwanych akcesoriów nie jest w podstawowej konfiguracji urządzenia. Oprócz pakietu telefon komórkowy zawiera następujące składniki:

  • Bateria 1400 mAh.
  • Standardowy kabel interfejsu do podłączenia do komputera PC lub do ładowania baterii.
  • Adapter ładowania prądem wyjściowym 700 mA.

Coś bardziej świeżo wykonane właściciel tego urządzenia nie można liczyć. I wielu podobnych Soup wyposażona w folię ochronną. Zwłaszcza w tym przypadku, jest to naprawdę konieczne: panel przedni wykonany jest z tworzywa sztucznego, a szkoda, że nie jest to trudne. Również w tym liście oczywiście nie masz dysk flash. Ale to akcesorium nie jest nawet w modelu flagowego telefonów „inteligentnych”, nie wspominając urządzeń entry-level. Tak niezwykły nie jest brak tego akcesorium jako standard ZTE V815W.

okładka To nie będzie zbędne. Obudowa w całości z tworzywa sztucznego urządzenia i spowodować jego uszkodzenie, a także przednim panelu, nie jest łatwo. Dlatego lepiej jest zadbać o zakup akcesoriów.

Wygląd i dogodna lokalizacja kontroli

Telefon ZTE V815W dotyczą gadżetów entry-level, a spodziewać się niezwykły projekt nie pochodzi od niego. Na panelu przednim wyświetlane typowy wyświetlacz 4-calowy. Nad ekranem znajduje się słuchawka, a poniżej – centrala z 3 przyciskami dotykowymi z podświetleniem. Po lewej stronie urządzenia są standardowe huśtawka, które zapewniają głośności urządzenia rozporządzenia. Ale na prawym brzegu znajduje się przycisk blokady urządzenia. Na spodniej części telefonu wyświetlany Elementary mikrofon. Istnieje również specjalny rowek przeznaczony do usuwania tylnej okładce. Na górnej krawędzi urządzenia usunięte wszystkie przewodowy interfejs: 3,5 mm gniazda audio oraz micro USB. Na odwrotnej stronie smartphone osiadł główny aparat i głośnik.

zasoby sprzętowe

Skromny układ półprzewodnikowy używany w ZTE V815W. Recenzje wydzielają bardzo niski poziom wydajności (MT6572 mianowicie procesora zainstalowanego w urządzeniu). Składa się z 2 modułów Computing Architecture A7. Pod maksymalnym obciążeniem są w stanie pracować z częstotliwością 1 GHz. To nie jest na tyle poważne, aby uruchomić aplikacje 3D, na przykład, GTA czy „Asphalt-8”. Nawet przy minimalnych ustawieniach nie może pracować na nim.

Aby jakoś zmniejszyć obciążenie procesora, programiści wyposażyli ten akcelerator graficzny smartphone „Mali-400MP.” On, jak procesor, może pochwalić się wysoką wydajność, a to rozwiązanie klasy podstawowej. Jedyną rzeczą, aby pamiętać – możliwość odtwarzania filmów z pomocą jako 360r. To, oczywiście, daleko od bycia świeże formatu, ale na ekranie o przekątnej 4 cali wystarczy do komfortowego oglądania filmu lub teledysku.

Minimalna dopuszczalna aktualnie ustawiona ilość pamięci ZTE V815W. Przegląd parametrów technicznych wskazuje na obecność 512 MB RAM (z których tylko około 200 MB mogą być stosowane w procesach użytkownika) i wewnętrznej pamięci o pojemności 4 GB. W tym ostatnim przypadku, 2 GB wykonuje sam system. Pozostałe 2 GB podzielony na dwie logiczne dysku 1 Gb. W ogóle, jakoś rozwiązać problem braku wbudowanej pojemności, konieczne jest zainstalowanie tego urządzenia w zewnętrzny napęd flash. Odpowiedni otwór w nim. Można ustawić maksymalną pojemność 32 GB.

gadżet ekran

Dość skromny wyświetlacz o przekątnej 4 cali jest w ZTE V815W. Przewodnik zwraca uwagę na fakt, że jego rozdzielczość to 480×800. To jest zupełnie wystarczające dla poszczególnych pikseli na powierzchni ekranu nie można było rozpoznać. Między panelem dotykowym a powierzchnią wyświetlacza posiada małą szczelinę powietrzną, jakość obrazu, ponieważ jest daleki od doskonałości.

Drugim ważnym punktem – tego rodzaju matrycy, który stanowi podstawę części ekranu. W tym przypadku mówimy o przestarzałej technologii TFT. Jej główną wadą – to zniekształcenie obrazu, nawet z niewielkim odchyleniem od pionu kątem. Urządzenie, o którym mowa – nie jest wyjątkiem, a problem ten chińscy deweloperzy nie udało się rozwiązać. Ten sam dotyk powierzchnia urządzenia może obsłużyć tylko 2 dotyku, ale jest to zupełnie wystarczające do wygodnej pracy w tym telefonie.

Aparat i wszystko o nim

Bardzo skromny aparat jest zainstalowany w ZTE V815W. Recenzje wskazują na bardzo słabą wydajność. W rezultacie, zdjęcie również uzyskać mniej niż idealne. Podstawą jest bardzo skromny element czujnika 5 Mn. Do tego należy dodać brak stabilizacji obrazu oraz systemów automatycznej regulacji ostrości.

Również z tyłu „inteligentnych” telefon ma podświetlenie LED. Powoduje to, że za pomocą tego aparatu można fotografować tylko w dzień i tylko dużych obiektów. Ale tekst, na przykład, to będzie trudne do usunięcia, tak aby był czytelny. Ma możliwość nagrywania wideo, ale jakość będzie mniej niż idealne.

pojemność baterii

Telefon ZTE V815W jest wyposażony w wymienny akumulator 1400 mAh. W tej chwili, to jest bardzo słabej jakości, ale jeśli wziąć pod uwagę, że w devayse wykorzystuje dwurdzeniowy rozwiązanie MT6572, która zbudowana jest w oparciu o energooszczędnej architekturze, A7, a rzeczy nie są takie złe. Dodaj ekran o przekątnej 4 cali z rozdzielczością 480×800. Tak więc okazuje się, że jedno ładowanie akumulatora z maksymalnego wykorzystania wystarczy na 1 dzień. Jeśli zmniejszenie intensywności do średniego poziomu, jak zdefiniowano powyżej wzrośnie do 2-3 dni. A jeśli używasz smartfona wyłącznie dla połączeń i wiadomości tekstowych w ogóle możliwe, aby upewnić się, że na jednym ładowaniu baterii , będzie rozciągać 4-5 dni. Okazuje się, że autonomia w tej skromnej rozwiązanie klasy podstawowej na pewno nie ma problemów.

Przewodowe i bezprzewodowe środki wymiany informacji

ZTE V815W smartphone Oferuje on imponujący wachlarz różnych trybów transmisji danych. Należą do nich:

  • Wsparcie dla sieci komórkowych 2. i 3. generacji. Urządzenie jest wyposażone w dwie szczeliny dla kart SIM, które pracują w trybie przełączania. Podczas rozmowy, jeden z nich drugi jest wyłączony. Pierwszy automat obsługuje GSM i 3G, a drugi – tylko GSM. Różnica między tymi dwoma standardami jest w komunikacji maksymalnej szybkości transmisji danych. Jeśli wartość szczytowa przepustowość 2G jest ograniczony do kilkuset kilobajtów, że 3G pozwala w pewnych okolicznościach do uzyskania nawet 40 Mbit / s. W pierwszym przypadku konieczne jest ograniczenie społecznościowych lub oglądania bezpretensjonalne stron internetowych, drugi może nawet prowadzić rozmowy wideo przez Skype'a „”.
  • Kolejny szybki sposób przekazywania informacji – Wi-Fi. W tym przypadku maksymalna prędkość wzrośnie ponad 3 razy i ma 150 Mb / s. W tym przypadku można nawet pobierać filmy do formatu 360r i oglądać je w tym gadżecie. Ale problemy w zadaniach, takich jak sieci społecznościowe, wideo online lub pobrać dużych zasobów Internetu, a nie mówić. Wszystko będzie bardzo szybkie, aby załadować.
  • i „Bluetooth” smartphone posiada również. To pozwala na podłączenie do telefonu komórkowego zestawu słuchawkowego lub wymiany danych z innymi bezprzewodowymi urządzeniami przenośnymi.
  • Dla potrzeb nawigacyjnych urządzenie wyposażone jest w nadajnik, który może być połączony zarówno z GPS, jak również GLONASS domowego. Dokładność lokalizacji jest dość wysoki, a to zajmuje bardzo mało czasu.
  • Przewodowego portu 3.5mm audio umożliwia odtwarzanie dźwięków w głośnikach zewnętrznych.
  • Innym istotnym przewodowy port – Micro USB. To pozwala na podłączenie do ładowarki urządzenia. Ponadto, przy pomocy danych mogą być wymieniane za pomocą komputera PC lub laptopa.

Opinie na smartfonie

Oczywiście istnieje kilka skarg na ZTE V815W. Opinie o nim w ten po raz kolejny udowadnia. Ale nie możemy zapominać, że to urządzenie – poziom wejścia. Jego głównym zadaniem – aby poradzić sobie z większością codziennych zadań. A z tym, co ma, i nie ma problemu. A filmy i wideo online, czytanie książek i słuchanie radia lub muzyki i przeglądanie zasobów Internetu, a bezpretensjonalny zabawki – wszystko na nim będzie działać bez problemów. Ale co dokładnie gadżet nie poradzić, więc jest to najbardziej wymagający zabawki. Ale w tym celu trzeba kupić zupełnie inny smartfon, a jego cena będzie znacznie wyższa.

Ale co z kosztami?

Do tej pory cena inteligentny telefon ZTE V815W spadł poniżej kreski 4000 rubli. W rzeczywistości, to „inteligentny” telefon można kupić za bardzo skromnych 3790 rubli. Być może istnieją pewne wady i braki w gadżet, ale są one równoważone przez koszty. Jest to jedna z najlepszych ofert w segmencie smartfonów entry-level. W każdym razie, z wyjątkiem urządzenia będą musiały od razu kupić więcej pokrywę (najprostsze z nich będzie kosztować 500 rubli) oraz folię ochronną na przednim panelu (kolejny 300 rubli).

Aby słuchać radia, będą musiały kupić słuchawki – do kosztu urządzenia trzeba dodać kolejne 400 rubli. Cóż, w celu uwolnienia pełnego potencjału tego „inteligentnego” telefonu, trzeba człowiekowi swój kartę pamięci. W najbardziej skromnym przypadku można kupić 2 GB 300 rubli. W rezultacie ostateczny koszt wzrośnie z ZTE V815W. Cena wynosi 5290 rubli za w pełni zaopatrzony smartphone.

Jak wybrać najlepsze telefony komórkowe ZTE?

I wreszcie, niech czynienia z gamy modelowej producenta. Jak wcześniej wspomniano, V815W – urządzenie niższej klasy. Oprócz niego w tym samym segmencie, są tacy, smartfony jak V965, Q505t i Q705U. Choć urządzenia te diagonalnej różnią się znacznie i mają różne procesory, pod względem wydajności są praktycznie identyczne. Pośrednio wskazuje to także numer zainstalowanej pamięci RAM i pojemność wbudowanej.

Średni zakres cen chińskiego producenta przedstawiony tylko jeden model – Nubia V5. Choć gadżet przekątnej gorszy Q705U, a ilość pamięci RAM oraz zintegrowany pojemność w najbardziej skromnej wydajności tego urządzenia jest identyczny do warstwy rdzeniowej, obecność bardziej produktywne procesor Snapdragon 400 odróżnia ten produkt od konkurencji.

Aw segmencie premium firmy ZTE to rewolucyjny smartfon o nazwie kodowej Z7 Nubia. V5 od jego dobrej obecności Snapdragon 801 (jest to jeden z najbardziej wydajnych na architekturze procesorów ARM do tej pory) i niemal całkowitego braku ram krawędzi ekranu (w tym i jest to rewolucyjna).

Poniższa tabela zawiera krótki parametry techniczne smartfony oparte na ich zalecenia w sprawie nabycia każdy (w kolumnie „Uwagi”). Po tej tabeli można wybrać najlepsze produkty producenta w każdym przypadku.

Charakterystyka urządzeń mobilnych ZTE

№ p / s

Nazwa smartphone

segment

CPU

Rozmiar wyświetlacza, cale

Pamięć RAM, GB

Wbudowanej pamięci, GB

uwaga

1.

V815W

poziom podstawowy (do $ 130)

MT6572, 2 x 1 GHz rdzenie

4

0,5

4

Świetne urządzenie dla każdego dnia. Wszelkie codziennie problemem oni rozwiązać żadnych problemów. Ale wymagających gier 3D na nich, jeśli będzie, to nie daleko od maksymalnych ustawieniach.

2.

V965

MT6589, rdzeń 4 x 1,2 GHz

4.5

0,5

4

3.

Q705U

MT6582, 4 x jądro 1,3GGts

5.7

1

4

4.

Nubia V5 1/4

Rozwiązania mid-range (130-250 dolarów)

Snapdragon 400 Kernel 4 x 1,2 GHz

5

1

4

Ulepszony rozwiązanie CPU nawet pozwala na uruchamianie gier 3D na tych smartfonów i ustawień, które są bliskie maksimum.

5.

Nubia V5 2/8

2

8

6.

Nubia Z7 Mini

Klasy premium (ponad 250 $)

Snapdragon 2,5 GHz 801 x 4 jądra

5

2

32

Właściciel tego urządzenia w ciągu najbliższych dwóch lat bez żadnych problemów będzie w stanie uruchomić na nim oprogramowania, w tym najbardziej wymagającym.

7.

Nubia Z7 Max

5.5

2

32

wyniki

Być może istnieją pewne wady ZTE V815W. Opinii w tej kwestii. Ale z drugiej strony, szeroki zakres zadań, a także bardzo przystępnej cenie więcej niż przesunięcie któregokolwiek z jej wad. Jest to doskonałe urządzenie entry-level na codzień. Przy zakupie „inteligentny” telefon i trzeba zwracać uwagę na ZTE V815W.