513 Shares 7187 views

Kto wynalazł telefon? W którym roku wymyślić telefon

Wiele osób wie, że telefon wynalazł Alexander Graham Bell, ale jeśli spojrzeć, pomysł powstał, kiedy był jeszcze bardzo mały. Okazuje się, że rozwój ten jest po prostu przywłaszczył. Więc kto wymyślił pierwszy telefon komórkowy? To był Antonio Meucci. Jak ma długą historię telefonicznie? Kto wynalazł telefon? Spróbuj zrozumieć.


Historia telefon

Rozwój telefon stanie się niemożliwe, jeśli ludzie nie nauczyli się, jak przekształcić wibracji dźwiękowych na impulsy elektryczne. W 1833 jest przeprowadzane KF Gauss i W. E. Webera Getynga. W 1837 roku odkryliśmy zjawisko, które nazwano później „galwaniczne muzyka”. Obwód elektryczny zawiera magnes podkowy rozwidlenia ogniwa elektrochemicznego. Podczas drgań kamertonu, który otwiera i zamyka obwód, elektromagnes zaczyna produkować melodyjny dźwięk.

Pierwsze słowa, które zostały wypowiedziane przez telefon w 1861 roku, przeszedł do historii jako skrzydlate: „Koń nie jest jedzenie mizerią.” Dlatego, co roku nie pojawią się z telefonem, nie jest trudne do oszacowania.

biedny geniusz

13 kwietnia 1808 we Florencji, urodziły naukowiec geniusz Antonio Meucci. Podczas swojego życia założył fabrykę stearyna świece, browar, w 1860 roku otwarto fabrykę, która produkowała świece parafinowe, który stał się pierwszym w świecie.

1854 Antonio zmuszony myśleć o rozwoju sposobu transmitowania sygnałów audio z daleka. W tym momencie jego żona popchnął chorobę, która poważnie torturowali reumatyzm. Czasami nie mogła nawet wyjść z jego pokoju.

Za mało pieniędzy

W 1866 roku doszło do wypadku w zakładzie: kocioł eksplodował. Został przyjęty do szpitala z powodu tego Meucci trzech miesięcy. Następnie został zwolniony z pracy, a jego żona musiała sprzedać część swojego rozwoju, aby pomóc trochę pieniędzy. Wśród nich były przyszłe projekty telefonów. Meucci nadal angażować się w rozwój, a w 1871 roku złożył w Urzędzie Patentowym Stanów Zjednoczonych. Brak finansów wpłynął na stratę patent w 1873 roku.

11. 06. 2002 w Stanach Zjednoczonych podjęło uchwałę o tym, kto wynalazł telefon. Kongres uznany wynalazca Antonio Meucci. Powodem nieuznawania włoskiego autora z rozwojem życia zidentyfikowano brak znajomości języka angielskiego, aby zrozumieć zawiłości prawnych aspektach. Nie mógł sobie pozwolić na prawnika i bronić swoich praw w sądzie. Nawet po szczegółowym przedstawieniu wszystkich niuansów rozwoju, które a priori dowód swojego wyłącznego prawa, to nie wystarczy 10 $ do zapłaty podatku. Gdyby okazało się, że wymaganą ilość, wtedy cały świat w 1874 roku uzna prymat Antonio Meucci i nie dzwon.

Prawowitym właścicielem rozwoju

Tak więc, w 1876 roku Urząd Patentowy istniały tylko dwa wnioskodawcy A. Bell i J. Gray. Kilka dni później Belllu wydane świadectwo autorskie do „urządzenia telegrafu, które mogą przekazywać mowy ludzkiej." Ulepszony model składał się z paletą drewnianą, z kwasu zbiornika (to służy jako akumulator) rury słuchowego i przewodów miedzianych. Twórca nazywany jego model „szubienica” za jego nietypowy kształt. Odmowa szary sam patent.

Przez długi czas prymitywny model telefonu pozostał w cieniu. Dopiero w czerwcu 1876 roku, wciąż postanowił pokazać ją na wystawie w Filadelfii. Goście byli obojętni na urządzeniu I do końca wystawy. Już w momencie zamknięcia telefon zatrzymał się wysoki mężczyzna, który był cesarzem Brazylii. Był bardzo zainteresowany odsłoniętej nowości i oparł słuchawkę do ucha. Jakie było jego zdziwienie, gdy usłyszał, że ludzki głos! Z tego punktu nowością stał się sensacją na całym świecie i szybko zyskał popularność.

Tak więc okazało się, kto wynalazł telefon, ale z powodu nowoczesnej komunikacji urządzenie jest bardzo różni się od pierwszego. Technologia jest tak opracowany, że praktycznie nic wspólnego ze zwykłymi modelami dla nas, oprócz zasady działania. I kto wynalazł telefon, dowiemy się więcej.

rozwój mobilnych

Komórkowy lub telefon komórkowy jest przeznaczony do stosowania w komunikacji komórkowej. Aby wdrożyć go w telefonie przy użyciu standardowej komunikacji telefonicznej i transceiver radiowy.

Spośród wszystkich typów telefonów komórkowych – najczęściej. Telefon komórkowy jest często nazywany komórka, chociaż nie jest to do końca prawda. Mobilność i połączeń szkieletowych i telefony bezprzewodowe oraz telefony satelitarne.

Kto wynalazł telefon komórkowy, a kiedy nie wiedzą wiele. Dzisiaj, bez niego nie możemy wyobrazić sobie nasze życie. A historia rozpoczęła się, jak się okazuje, nie tak dawno temu.

Pierwszy pomysł komunikacji przez telefon pojawił się w 1946 roku, firma AT & T Bell Labs. Firma opracowała pierwszy na całym świecie usługi telefonicznej radiowej. Była to hybryda telefonu i radia. Zestaw radio samochodowe, a jedynym sposobem, można nawiązać połączenie. Jednocześnie nie można było powiedzieć, ponieważ aby powiedzieć, trzeba było nacisnąć przycisk w radiu, a następnie puścić, można usłyszeć wiadomość w odpowiedzi. Urządzenie odważono 12 kg umieszcza się w bagażniku samochodu i zdalnego sterowania i odbiornik przeprowadza się w pojeździe. Na antenie otwory wywiercono w samochodzie!

Kto wynalazł telefon?

Już w 1957 roku rosyjski naukowiec Leonid Kupriyanov eksperymentalnie stworzył próbkę telefonu komórkowego. Jego ciężar wynosił 3 kg. Później, jego ciężar jest zmniejszony do 0,5 kg, a nawet do 70 ton. W 1973 roku uruchomiono pierwszy na świecie przenośny telefon, pierwsza rozmowa z których został złożony w dniu 3 kwietnia. Motorola DynaTAC, to nazwa tego urządzenia, doszło 12 klawiszy na niego i bez funkcji wyświetlacza. Można mówić był tylko 35 minut, a opłata wymagana 10 oczekiwania rano.

1984 został oznaczony przez pojawienie się w ostatecznej sprzedaży modeli telefonów komórkowych DynaTAC 8000X. Jego cena wynosi $ 3.995! W 1989 roku ukazał się Motorola MicroTAC.

Najnowsze osiągnięcie Telefony

Kto wynalazł telefon, okazało się, a obie pojawiły telefonów z ekranem dotykowym? W 1998 roku świat zobaczył pierwszy telefon z ekranem dotykowym. Chociaż zaprojektowaliśmy go w 1993 roku w firmie IBM, która jest zaangażowana w technologii komputerowej. Ekran dotykowy reaguje na dotyk palcem na wejście żadnych informacji.

Kto wynalazł telefon dotykowy, na pewno trudno powiedzieć, najprawdopodobniej był Samuel Hurst. W 1971 roku opracowano elograf – tablet graficzny. W 1972 roku Amerykanie przedstawili pierwszy telefon z ekranem dotykowym. Po 10 latach na targach TV to pierwszy dotykowy został wystawiony.

W 2007 roku było to telefon dotykowy LG KE850 Prada, który jest doskonały w zakresie projektowania i mają wielką szansę. Telefon można sterować za pomocą palca, a nie rysikiem.

Tak stopniowo komórkowe uległy poprawie, istnieje wielu producentów, gadżet stał się nieodzowną rzeczą dla nas, a ktoś już wymyślić telefon, wielu zapomniane.