418 Shares 8727 views

Kto pierwszy podaje rękę na powitanie etykiety?

Na spotkaniu zdecydował się trząść ręce. To pokazuje otwartość, życzliwość, chęć do dalszego kontaktu. Ale nawet z handshake ludzi, którzy uważają się za wykształconych, stosować się do pewnych zasad dotyczących kwestii, kto zajmuje pierwsze rękę na powitanie. Co etykieta nakazuje?

Dlaczego zdecydowała się przedłużyć dłoń na spotkaniu?

Zwyczaj drżenie rąk podczas spotkania przyszedł do nas od czasów starożytnych. I za każdym razem gest przypisać różne wartości. Istnieje hipoteza, że prymitywne plemiona mężczyzn drżenie rąk był rodzajem testu wytrzymałości: kto mocno uścisnąć dłoń, on jest silniejszy. Zatem krótki pojedynek rozpoczął każdej sesji. W niektórych innych plemion chęci dotarcia do ludzi wykazały czystość jego intencji: ręka jest wyciągnięta, dłonie otwarte, nie ma broni, więc uważać na tego człowieka nie jest konieczne.

W starożytnym Rzymie, ludzie są również w stanie odskoczyć i rozszerzony ręka nie zawsze oznacza życzliwość. Wojownicy nauczył się ukrywać mały nóż w rękawie, a on nie widział w normalnym uzgadniania. Dlatego opisy, o których mowa w zwyczaju potrząsnąć nadgarstka, a nie dłoni. Na początku to było zrobione ze względów bezpieczeństwa, a potem stało się tradycją: kiedy spotkałem człowieka z rękami na wysokości pasa, ściskając sobie nadgarstek.

Ale w Japonii samuraj uścisnęli sobie dłonie przed walką, a gest mówił do wroga: „Przygotuj się na śmierć”

Wartość uzgadniania dzisiaj

W tamtych czasach ludzie nie przywiązują wagę do tego, który najpierw trzeba podać rękę. Akceptowane i regulowane zasad etykiety uzgadniania dopiero w 19 wieku. Podawać się za ręce mogłyby tylko mężczyźni, kobiety, gest nie był osobliwy i został uznany za nietaktowne. Później, drżenie rąk stała się popularna w środowisku biznesowym: to cementuje transakcję, pokazując lokalizację dalszej komunikacji. Dziś już nie ma nic złego, aby uścisnąć dłoń damy, zwłaszcza jeśli to się dzieje w otoczeniu biznesowym.

Niestandardowe trząść ręce, gdy spotkanie jest bardziej powszechne w Europie i Ameryce. W Azji, jest on mniej popularny: jest uważane za oznakę szacunku lub łuk do niektórych składanych ręce. Ale w azjatyckich kręgów biznesu handshake zbyt odpowiednie.

Zasady grzeczności podczas zebrań

W większości przypadków, osoba nie może reprezentować siebie: musi on złożyć. Człowiek opiera reprezentujące kobiety. Te pod wiekiem – osoby, które są starsze. Osoba zaangażowana w wysokiej pozycji w społeczeństwie, to ten, który znajduje się na niższym poziomie. Jest uważany za wskaźnik dobrej hodowli. Jeśli chcesz poznać kolegów i przyjaciół, rodzinę, są one nazywane męża / żonę i dzieci, a znajomość z rodzicami są przyjaciółmi lub współpracownikami jako znak szacunku dla ludzi starszych. Kto pierwszy dostarcza rękę podczas spotkania? Jest to osoba, która reprezentuje inny, niezależnie od płci i wieku.

Czy mogę składać się?

Czy istnieją sytuacje, w których dana osoba jest odpowiednia, aby wprowadzić się do obcych? Tak, to jest możliwe, na przykład, na kolacji biznesowej, bankiet, impreza w celu nawiązania kontaktów biznesowych. W tym przypadku, pozwoliła zbliżyć się do osoby, zainteresowania, przedstaw się, aktywność połączeń i firma, i aby osiągnąć wizytówkę.

Jeśli chcesz wprowadzić kobietę, która jest w towarzystwie mężczyzn, powinniśmy spotkać się najpierw z jej beau, a następnie tylko być reprezentowane przez kobiety.

Związek to nie tylko uścisk dłoni. Jest to bardzo ważne, dobroduszny, z uśmiechem i bezpośrednim spojrzeniu w twarz rozmówcy. Zapobiec ich oczy na bok podczas randki jest uważany zła forma.

Kilka „nie”, czyli jak uniknąć oznaczone jako ignorant

Tak, nieznajomość tych pozornie małych rzeczy, które można umieścić człowieka niewiedzy w sekundach. Tak więc, gdy spotkanie z każdego posiedzenia, zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami uprzejmości nie powinny być:

  • Nie potrząsać wyciągniętej ręki (może to być postrzegane w postaci głębokiej obraza);
  • drżenie rąk, utrzymać drugą w kieszeni;
  • ręczny papierosów (na ogół pożądane, aby każdy uchwyt, szczególnie gdy handshake);
  • zostawić jej dłoń w rękawiczce na powitanie z damą (kobieta może pozostawić rękawicę, jeśli jest częścią toaletowy, rękawiczki, rękawiczki, ale nie!);
  • rozejrzeć się na podłodze lub w górę, wykazują obojętność;
  • podczas spotkania z grupą ludzi, aby uścisnąć dłoń z tylko jednym z nich;
  • pozostawać w pozycji siedzącej przy spotkaniu z kobietą lub starszego mężczyzny, zwłaszcza jeśli są one w tym samym czasie;
  • Nie wiem prostych zasad, które dostarcza pierwszej ręki do uzgadniania.

Powitanie na nieoczekiwane spotkanie

Niemal co godzinę, przyjmujemy nikogo: sąsiedzi na klatce schodowej, sprzedawczyni, która codziennie rano kupujemy kawę, kolegów, krewnych czy tylko znajomych, krewnych … kto pierwszy daje rękę na powitanie? Jak by nie narażać siebie ani towarzysza w niewygodnej pozycji? Wziąć pod uwagę kilka spraw.

Jeśli przyjaciele spotkali się na ulicy lub w miejscu publicznym, nie zbyt gwałtownie wyrazić swoje emocje i przyciągnąć uwagę innych. Widząc znajomą osobę w oddali, możemy ograniczyć nod lub falę dłoni. Jeśli odległość umożliwia odpowiednie handshake i wymieniać krótkie zwroty (nie rozpocząć długą rozmowę, osoba może być w pośpiechu). Kto pierwszy podaje rękę na spotkaniu? Etykieta wymaga inicjatywę dla tych, którzy są starsi lub przyjąć bardziej znaczącą pozycję w społeczeństwie.

Kiedy spotkanie z kimś odpowiednich krótkich uściski, klepie, pocałunki, nawet w niektórych krajach na policzku lub gest „policzek do policzka”. Ale jeśli natkniesz się na partnera biznesowego, człowiek starszy od ciebie lub zdalnie znajome, takie okazywanie emocji mogą być traktowane jako znajomości.

Mogłoby się pierwszą kobietą, aby uścisnąć dłoń?

Kto pierwszy daje ręce, mężczyzna czy kobieta? Umieścić dłoń do uzgadniania może tylko pani. Mężczyźni wierzyć lub uścisnąć wyciągniętą dłoń, lub przynieść go do ust do pocałunku. W minionych wiekach było dopuszczalne ucałować dłoń tylko zamężnej damy, ale w nowoczesnych zasad etykiety nie ma takich ograniczeń.

Powitanie ledwo znajomość

Czy muszę powitać ludzi ledwo znajome? Tak! Nawet jeśli nie pamiętam nazwisko osoby lub nie pamięta, gdzie ujrzeli twarz, jeszcze lepiej być uprzejmy i przywitać. Oczywiście, w tym przypadku, wypowiadając życzeniami, nod lub podnieść kapelusz. Burzliwe manifestacje radości będzie wyglądać nienaturalnie, a zatem nie są potrzebne.

Powitanie w planowanym spotkaniu

Załóżmy, że chodzi o spotkanie z przyjaciółmi na imprezie, w restauracji, w świeckiej recepcji w teatrze, każdy miejscu publicznym. Nie jest to przypadkowe spotkanie w biegu, a idąc do zdarzenia, osoba wie kim on tam spotkać. Jak się zachować, a kto dostarcza pierwszej ręki na spotkaniu? W tym przypadku pierwszy przyjść i przywitać się polegać, którzy są młodsi lub mniej obejmie urząd. Ale kiedy przychodzi do tego, kto pierwszy zabierze rękę – starszy lub młodszy – że ta inicjatywa pokazuje, kto jest starszy.

Zasady Witamy gościa

Kiedy przyszedł odwiedzić, konieczne jest, aby przywitać do właściciela domu i obecności gości. Właściciel powinien trząść ręce i przywitać z drugiej strony, możliwe jest ograniczenie łuk i zwroty przyjemne. Gospodyni stosowne całować jej dłoń.

Podczas spotkania z grupą ludzi, nie jest konieczne, aby uścisnąć dłoń z każdym dość ogólnym pokłonu. Ale jeśli podają sobie ręce z jedną z tych osób, należy wstrząsnąć i wszystko inne. Kto pierwszy podaje rękę na powitanie w tym przypadku? Każdy, kto zbliża się do grupy. Rękawice powinny być usunięte przed rąk, a także nakryć głowy.

Jeśli trzeba przywitać ludzi siedzących przy stole, oznaka złych manier uważane wyciągając ręce nad stołem. Uprzejmy ograniczyć powitanie werbalne lub lekki łuk.

W sytuacji, w której ludzie pozdrawiają się nawzajem z wyraźną różnicą wieku, często powstaje pytanie: kto pierwszy podaje rękę – starsza lub młodsza? Zasady państwa etykiety, że inicjatywa uzgadniania może pokazać tylko najstarszy. Ta sama zasada ma zastosowanie do osób, które są na różnych etapach szczeblach kariery: ręka trzyma się tego, kto jest wyższy rangą.

Zasady powitanie w biznesie

uprzejmość w działalności na takich samych zasadach. Powitać pierwszy zakłada, że osoby poniżej rangi. Jeżeli dana osoba wchodzi do pokoju, w którym znajduje się grupa ludzi witał przychodzących pierwszy – niezależnie od stanowiska czy wieku.

Kto pierwszy podaje rękę na powitanie podczas komunikacji biznesowej? W odwrotnej kolejności, zasada „top down”. Nie wolno nam zapomnieć o zasadę ogólną: handshake jedna osoba zakłada ten sam gest na rzecz innych osób. W przeciwnym razie, należy ograniczyć uprzejmych słów i wspólną głową.

Kiedy niewolnik wchodzi do biura szefa, ten ostatni nie może przerwać swoje sprawy ani rozmawiać, ale według zasad uprzejmości powinien powitać przybysza ze słów lub nawet gestem. W odwrotnej sytuacji, gdy szef przychodzi do niewolnika, uważa się, aby przerwać rozmowę lub firmy (jeśli w ogóle, i nie byłoby niewłaściwe w stosunku do osoby trzeciej) i zwrócić uwagę na głowie.

Wprowadzenie go razem

Etykieta – delikatna sprawa, ale jest to dość logiczne, bo wszystkie zasady etykiety podlegają jednej rzeczy: nie urazić drugiej osoby zachowywać się tak, aby komunikacja była wzajemnie przyjemne. Gdybyś miał szansę zgubić się w rankingu i wiek, jeśli boisz się być niegrzeczny, przypadkowo zraniony, należy pamiętać jeszcze jedną zasadę: bardziej uprzejmy być ten, kto pierwszy zaczyna dłoń w uścisku, pierwszy pozdrowić kogoś, kto pierwszy załatwienia. W przypadku wątpliwości, czy nie przywitać – witam, czy nie pomagać – odcinek. Niech pan uchodzić za człowieka, którzy zapomnieli niektóre z etykiety subtelności, ale pokazują, dobroć i szacunek.

Ale jest jeden prosty schemat, aby pomóc pamiętam, kto opiera się pierwszy pozdrowić i kto powinien być pierwszy, aby uścisnąć dłoń z etykiety. Witam na zasadzie „od mniejszego do większego” (junior – ze stażem – szefa, mężczyzna – kobieta). Wyciągamy dłoń na zasadzie „od najbardziej do najmniej” jako Handshake – rodzaj przywileju, zasłużony token i aby ten gest polegający więcej „ważne” osoby (Senior dociera młodszego, Boss – podległych, kobiety – mężczyźni).

Oprócz drżenie rąk, nie należy zapominać o powitanie miłe słowa, gesty i posiadający przyjazny uśmiech – bezwzględny atut w jakiejkolwiek komunikacji!