421 Shares 5931 views

Co jest łzawienie? Przykłady zastosowania

W greckiej łzawienie – A „Oprócz powtarzania, ciśnienie” Urządzenia stylistyczne powtarzać te same dźwięki na końcach sąsiednich wyrazów w liniach można wyraźnie wykazać prosty wierszyk. To – gramatyczna łzawienie. Przykładami tego są często spotykane w wierszach dla dzieci:

Na balkonie, mieszkają razem

Poppy, narcyza. Byli przyjaciółmi.

Czasami celem podkreślając znaczenie jednego słowa lub frazy powtarza się pod koniec jego wierszy lub linii, tworząc tzw tautologiczną wierszyk. To – leksykalny łzawienie. Przykłady – wersety:

Mój synek na XVIII

Najsłodszy, umiłowani, native,

Mój zając, Ezhulka-lapulya!

Był zabawny, tak śmieszy –

Moja mała kobieta, mój synku!

Niech już nie łagodny głos,

I Ezhulkoy dawno nie zadzwonił do mnie –

Head – sufit!

Stałem Ezhischey potargane synku …

Wkrótce dorośli też będzie dość …

I nie mów, jak poprzednio, „Mamo!”

Ale – przyjść na wizytę, a ja wszystko

Jest dumą przedstawiamy „Synulya!”

Bardzo często stosuje się retoryczne łzawienie. Przykłady tej techniki można znaleźć w utworach, najczęściej – w rosyjskiej ludowej. piosenka dla dzieci o dwie gęsi doskonale demonstruje swoje niezapomniane wiersze: „One – szary, drugi – biały, dwa wesoły gęś”, a także poezja Yulii Druninoy „Jesteś następny.”

Często korzystają poezja powtórzył pierwszy czterowiersz w areszcie. Czasami są one nieco inaczej, częściej – powtórzył dosłownie. Jest to również retoryczne łzawienie. przykłady – wiersze tego samego Yu Druninoy „Jest czas na miłość.”

Zaczynają się od słów: „Nie ma czasu na miłość, tam jest – pisać o miłości”, a na końcu tych linii są powtarzane z niewielką zmianę: zamiast słowa „napisać” autor używa czasownika „read”.

Często w prozie autorów chcą podkreślić znaczenie jednej chwili odcinka, tematu. Następnie artystka wykorzystuje epizod słowo lub powtarzanie pewnych zwrotów, pasaży. Przykłady łzawienie przedstawione w niniejszym miniaturze.

„Barkarola” Czajkowskiego

Co ona śpiewa „Barcarolle”? Na morzu, miłości, nadziei, smutku … Wydawało się, że rozpuszczają się w muzyce, przeżywa to jeszcze raz … po raz enty …

Rosnąca fala zbliża hałasu, niski cios woda na brzegu i cichy szelest wstecznego biegu … A teraz, nowa fala zaczyna nabierać tempa, przewraca się na plaży!

Sea – duży, ciepły, delikatny. A nad brzegami dwóch z nich z Max – że matka, tak umiłował … i fale … Waves? ostrzega też o nieszczęściu! Chcieli powiedzieć, że … ale nie wiem, jak mówić wyraźnie!

Droga powrotna. Max jazdy. Pogwizdując wesołą melodię. Tutaj trzasnął na hamulce i położył głowę na splecionych rąk na kierownicy. Wszystko …

Nagle zdała sobie sprawę, że nie było nieodwracalne, wołał, zaczął zwracać się do niego swoją twarz! Wtedy stało się jasne, że jest to – wszystko.

I czas na to wszystko brzmi zniknęły, jakby uszy położył wełnę. Nie rozumiała, ale znowu usłyszał czas i czas rosnącego szumu fal zbliżających … Miękki blow wody na brzegu … Cichy szelest wstecznego biegu …

Skończyła grę. Ukląkł ręce. Stał przed cicha, jakby pustej sali. Skłonił się w ciszy i pustki. I nagle …

Publiczność wybuchła oklaskami! Stanęła przed nim, trochę zagubiony, mokre ślady łez na policzkach. I nie słyszeć …

A w uszach wciąż nie przestają zwiększenie hałasu, niska fala zbliża blow wody na brzegu i cichym szelestem odwrotnym biegu … a oni na brzegach … … Razem z Max … W tej rodzinie, tak umiłował!