235 Shares 8638 views

Jak gotować deser z galaretką. Deser z galarety i śmietana

Nie ma takiej osoby, która by nie kochać słodkie. Opcje dla niesamowitej tablicy traktuje: ciasteczka, ciasta, torty, lody, słodycze, cukierki, Turkish Delight i oczywiście deser z galaretką. Historycy twierdzą, że ta słodycz kochał rozpieszczona Napoleona i Józefiny.

Galaretka jest szczególnie lubiący dzieci dla niezwykłego wyglądu i smaku opcji. To jest inny – zielony, czerwony, żółty, wielowarstwowa. Ponadto, galaretki desery są bardzo przydatne, ponieważ jego podstawa – żelatyna i agar – korzystny wpływ na organizm jako całość. Wygodnie, że dla niego to nie jest konieczne, aby uruchomić do supermarketu lub restauracji – traktuje można gotować w domu. Jak to zrobić – jest opisany w tym artykule.

Tablet historie

Historia produktu kulinarnego, jako deser z galaretką, pozostawiając stosunkowo odległej przeszłości. Średniowieczne manuskrypty mówią, że żelatyna analogowy pojawiła się około 500 lat temu i był pozór białawy kleju, który jest wykonany z pęcherzyków powietrza jesiotra.

Zna proszek żelatyny wynalazł Piter Kuper stwierdzając, że rozgniatane kości, chrząstek i skóry zwierząt przekształcają się przezroczystego materiału, przez które każdy zamrożonej cieczy. To prawie nie ma znaczenia kolor i nie mają żadnych zapachów.

Innowacja od apteki

Po pewnym czasie, farmaceuta Pearl Waite galaretki wytwarza się z dodatkiem środków aromatyzujących i barwników. Jego żona wymyślił imię i deser z galaretką otrzymał odpowiednią nazwę – „galaretki” Niestety, ludzie nie doceniają nowy produkt kulinarny, Waite i sprzedał patent na $ 450 do swego sąsiada – wynalazca Vudovortu mówca. Nowy właściciel „Jell-O” szczęście nie w porządku – to było trochę czasu, zanim produkt zyskał popularność, która była najwyższa w 1950 r.

Uczta dla wszystkich

Deser „Galaretka” był szalenie popularny wśród śpiewaków operowych, znanych aktorek i innych sławnych ludzi. Było to danie podpis wszystkich gospodyń domowych. Dzieci uwielbiały galaretka jest bardzo gęsta, który mógłby wziąć się za ręce i tam, odgryza kawałek, młodzież dodano wódki i intelektualistów ten przysmak służył w pięknych kryształowych wazonach. W skrócie, to zjadło wszystkie przyjemności, bez względu na wiek, rasę i grubości portfela. Ze względu na różne odmiany smak i łatwość przygotowania deser z galaretką pozostaje ulubionym słodycz w naszych czasach. Nawiasem mówiąc, znane nam żelatyna może być zastąpiony przez bardziej użytecznego agar-agar. W tym artykule, mamy przyjemność podzielić się z najbardziej prostych i zabawnych receptur do gotowania tej potrawy.

Klasyka gatunku

Deser „Galaretka” jest bardzo proste do przygotowania, a to rodzaj podstawowe. Można go jeść zarówno w czystej postaci lub w połączeniu z ciastka, lody i ciasta. Przygotowanie tego przysmaku nie jest trudne. Musisz składniki, takie jak kompotu owocowego lub soku, żelatyna i swoim ulubionym owoców (na życzenie możliwe jest dodanie deser z owocami).

 • Krok 1: Należy uważnie przeczytać instrukcje wydrukowane na opakowaniu z żelatyną. Rozpuszcza się go w określonej ilości gorącej wody. Najważniejsze – dokładnie mieszać mieszaninę aby jednolita i nie zawierał żadnych grudek.
 • Etap 2: ogrzewanie cieczy vkusoobrazuyuschuyu (kompot owoców lub sok) i gotować przez 4-5 minuty.
 • Etap 3. W przypadku żelatyny zimno, należy lekko ciepły. Następnie musi być starannie wlać cienkim strumieniem do soku lub soku, łagodnie mieszając, do tych dwóch elementów połączonych ze sobą dobrze. Czekać, aż mieszanina ochładza się.
 • Etap 4: umyć i pokroić wybrane kostki owocowe, paski lub plastry i umieścić je w tych samych częściach wazonów, szkła lub form silikonowych do pieczenia.
 • Etap 5. dodać ostrożnie do mieszaniny owoców z żelatyny i przechowywać w lodówce do czasu całkowitego zestalenia. Uwaga: zamrażarka nie nadaje się do tego celu!

Podawać gotowej galaretki z owocami i bitą śmietaną puszki. Jeśli to było ugotowane w miseczkach lub okularów, można jeść od razu po wyjęciu z nich. Jeśli deser zastygł w formach do pieczenia silikonowe, konieczne jest, aby dokładnie kontrolować formy wstępnej do dołu (a nie do brzegi!) W ciepłej wodzie. Jelly topi się trochę i łatwo pojawiają się na srebrnej tacy.

Smetana rzeka

Jeśli chcesz poeksperymentować, można gotować deser z galaretką i śmietaną „” dodając marmolady w nim. On jest niezwykle pyszne, delikatne i pomocny. Gotować to danie nieco bardziej skomplikowany niż owocu, ale wysiłek jest tego warte! Deser z kremem i galaretki zawiera składniki, takie jak żelatyna, Shoplifting 10-15% tłuszczu śmietany, cukru i marmolady.

 • Etap 1. Rozpuścić żelatynę i cukier. Woda powinna być dodawane w tym samym czasie nieco krótszym niż określony w instrukcji.
 • Etap 2. marmolada pocięto na duże kostki i złożyć w pojemniku, który następnie zestalają galaretki.
 • Etap 3. Wylać śmietanę w rondlu i ciepła, delikatnie mieszając. Doprowadzić do wrzenia w każdym razie jest to niemożliwe, albo będzie toczyć i cała praca przyjdzie do niczego.
 • Etap 4. Połączyć rozpuszcza żelatyny ciepłego kremu i dobrze wymieszać. Pozostawić do ostygnięcia.
 • Etap 5. Wlać lodowej kremową mieszaniny w żelatynowej galaretki pojemnika, delikatnie wymieszać i umieścić w lodówce, aż do całkowitego zestalenia. Wlać ciepłe mieszanina jest niemożliwe, ponieważ marmolada może „pływać”.

Podawać deser galaretki i śmietana należy usunąć z formy, jak zaznaczono powyżej. W kontekście tego przysmaku jest bardzo piękne, a ze względu na desce marmolady wygląda kamieni szlachetnych w śniegu. Deser „Galaretka ze śmietaną” może być wylana czekolada lub syrop wiśniowy i udekorować listkami mięty.

twaróg wybrzeże

Kolejny niezwykły przetargu delikatność – ser deser z galaretką, która zadowoli zarówno dla dzieci i dorosłych. W celu przygotowania trzeba mleka lub śmietany (400 ml), twaróg (200 g), żelatyna, cukier, wanilię i świeży owoc – na przykład porzeczki lub truskawkowym.

 • Krok 1. Wlać mleko do rondla lub kwaśną śmietaną, posypać w cukru, dobrze wymieszać i postawić na małym ogniu. Ciepło, stale mieszając, aż mleko do powierzchni jest pokryta pęcherzyków. Wyłączyć grzanie.
 • Etap 2: Umieść w misce lub filiżanki żelatyny typu instant, napełnić go w małej ilości gorącego mleka. Mieszano aż do całkowitego rozpuszczenia.
 • Etap 3. cienki strumień wchodzi żelatyna rozpuszczonego w mleku i dokładnie wymieszać i usunąć krótko w lodówce do czasu, aż mieszanina zaczyna krzepnąć.
 • Etap 4. Dodaje się do mieszaniny z mleka, żelatynę serem i owoce, i dobrą przebijania mieszalnika lub mieszalnika.
 • Krok 5: leżał na miski lodów lub wazony i przechowywać go w lodówce, aż do całkowitego zestalenia.

Podawać ten deser może być traktowane z orzechów ziemnych lub wiórkami czekolady i wylewać stopioną miodu lub jagód jam.

Wariacje na temat z galaretką

Po opanowaniu podstawowych umiejętności pracy z żelatyny, mogą zawierać fantazji i przygotować wspaniały deser, który będzie doskonałym uzupełnieniem z najbardziej luksusowych świątecznym stole. Jelly może być wielowarstwowa, wielobarwne, z kakao lub kawy zamiast kremu jest dopuszczalne, aby wziąć krem substytut jogurt i mleko. W tym deser dodatek owoców egzotycznych, ciasteczka, orzechy, suszone morele i śliwki. W skrócie, dzięki żelatyny ze każdy z nas ma szansę stać się twórcą swoich smakołyków korporacyjnych.