679 Shares 1357 views

wielkopostne wypieki

Wiele osób nie może sobie wyobrazić, brak świeżego aromatu pieczonego w okresie Wielkiego Postu, kiedy trzeba odmawiać sobie przyjemności błagać ciasta, ponieważ w większości receptur nie są w tym okresie produkty zakazane: jaja, masło, mleko. Ale w tym przypadku uznane za dopuszczalne możliwości zastąpienia produktów zwierzęcych, tak chude wypieki będzie nie mniej pachnące, smaczne i użyteczne.


Ponieważ jedno jajko można zastąpić rastortymi nasiona lnu (jeden pucharowy) zmieszano z wodą (trzy łyżki). Mieszanina ta może być stosowana do ciast i ciastek. Mleka lub soi substytut rozdrobnionej miazgi kokosowego, rozcieńczono wodą. Zamiast masła użyć śliwek puree (pół szklanki owoców i jednej trzeciej szklanki wody).

Tak więc, chude wypieki koniecznie traci swój smak, bo zawsze można dostosować dowolny przepis na stole bezmięsne.

1.Pirog „klasztorny”

Składniki: jedna filiżanka mocnej ciepłą herbatą, siedem łyżek mąki, trzy łyżki oleju roślinnego, sto gramów cukru, trzy łyżki dżemu, jedna łyżka proszku do pieczenia, orzechy, suszone owoce i przyprawy do smaku.

Spośród tych składników Wyrobione ciasto, rozprowadzić na szalce wcześniej wyłożona papierem do pieczenia i pieczono przez dwadzieścia minut w dobrze ogrzewanym piecu.

2. czczo ciasta z kandyzowanymi owocami

Składniki: pół szklanki mąki, pół litra soku pomarańczowego, pięćset gramów mieszaniny różnych suszonych owoców (śliwki, morele, orzechy, rodzynki, itd.), Środek dezintegrujący dwie łyżki.

Suszone owoce sok wylewa i lewo przez dwanaście godzin, a następnie dodać proszek do pieczenia i mąkę i dobrze wymieszać, umieścić na blasze, wysmarowanej i piec przez dwadzieścia pięć minut w dobrze nagrzanym piekarniku.

3. grecki pie

Składniki: jedna filiżanka roślinnych (oliwa), pół filiżanki masła cukru, pół szklanki orzechów włoskich (posiekana), jedna szklanka rodzynek, cztery szklanki mąki, dwie szklanki wody, pół szklanki likieru, brandy lub wino, jedna łyżeczka cynamonu i goździków, skórkę z jednej cytryna i trzy łyżki proszku do pieczenia.

Przygotowanie tej partii ciasta bez jajek, ale dzięki orzechów i suszonych owoców, okazuje się obfite dania.

Tak, mąka, goździki, cynamon i proszek do pieczenia mieszany, dodać olej i wymieszać. Następnie do tego produktu dodaje się wodę, cukier, brandy, orzechy, rodzynki i na odrywanie.

Trzeba powiedzieć, że rodzynki trzeba wstępnie zalać wrzącą wodą i pozostawić na dziesięć minut. Następne ciasta rozprzestrzeniać się do formy i wypalano przez jedną godzinę. Gotowe ciasta wielkopostne powinny ochłodzenia (około piętnastu minut), a następnie tnie się ją w porcje, posypać nakrętek.

4. cebula obrotnice

Składniki: pięć żarówki i pół łyżki suchych drożdży, dwie łyżki oleju roślinnego, szklanka wody.

Cebulę pokroić w pierścienie, solą i pieprzem, dobrze wymieszać. Drożdże rozpuszczono w słonej wodzie, dodać masło i ugniatać miękkiego ciasta. To zwinięte w kiełbasą i pokroić na kawałki. Każdy taki element jest zwinięty smarowane olejem, cebuli jest umieszczona w środku rury napełniającej i wirować przy wytwarzaniu podkowy. Produkt smarowane mocnej herbaty i piec w piekarniku, aż gotowane.

Tak więc, na czczo można przygotować różne ciastka z ciasta i to nie może się zdarzyć, bo nie ma masła, ale istnieje wiele przepisów, które mają prawo do takich przypadków.