269 Shares 3603 views

Najczęstsze objawy świec zapłonowych: lista powodów, zwłaszcza naprawa

Świece zapłonowe – jest integralną częścią silnika każdego samochodu benzynowego. Jest to część zapewnia niezbędną iskrę, która potem zapala mieszaninę paliwa i powietrza do komory spalania. Podobnie jak wszystkie inne części silnika, to może nie, a jeśli nawet najmniejszego śladu awarii świec zapłonowych, muszą one zostać wyeliminowane.


Jeśli przedmiot jest uszkodzony, i zwiększa obciążenie cewki zapłonowej, która w wyniku może być również łamanego. Koszt świecy jest nieporównywalny do kosztów cewki. Jeśli nadal jeździć wadliwego światło świecy, kierowca będzie obserwować błędne działanie jednostki napędowej na biegu jałowym. Często, gdy wszystko jest w dobrym stanie, praca silnika przy 1000 obr./min. gładka i miękka. W przypadku nieprawidłowego iskrę igła obrotomierz pojedzie, i silnik w drgania i wydzielają nieprzyjemne dźwięki trudne. Dziś wykryć oznaki awarii świec zapłonowych pomóc kierowców ECU. Kilka lat temu, tak się nie stało, a ci, którzy posiadają ich pojazdy serwisowane, musiał przeprowadzić diagnostykę tych elementów. W celu dokonania prawidłowej diagnozy konieczne jest, aby wiedzieć typowe problemy ze świecami i być w stanie ich zidentyfikować wizualnie.

Jakie są oznaki awarii świec zapłonowych?

Tak więc, przy wyjściu z świecami w dół pracy silnika jest zakłócony. Silnik nie chce spełniać swoje funkcje. Oto lista właściwości, które są pilnie potrzebne specjalistę interwencji. W przypadku uruchamiania silnika przebiega z poważnymi i widocznych trudności, to jest to sygnał do właściciela konieczność zdiagnozowania i wymienić świecę. Chodzi również o nieudanej rozmowie zapłonowej z pracy silnika: jeżeli jednostka troit, drga i trakcja i moc nie jest obecny, to jeszcze jeden znak. Wraz z tym często w przypadku wadliwego działania świecy wielokrotnie wzrasta zużycie paliwa, a w skład gazów spalinowych przeważa CO. Jeśli jest niska moc silnika lub nie chce nabierać tempa, gdy pedał gazu, ale także mówi o konieczności rozpoznania.

Jeśli czas, aby zwrócić uwagę na te podstawowe cechy nieprawidłowego działania świec zapłonowych, sytuacja może zostać rozwiązany. Jeśli nie zwracać uwagę na te sygnały, wynik byłby opłakany.

Konsekwencje wadliwego iskry

W cylindrze jest detonacji, co spowoduje silny wstrząs fali. To może spowodować detonację ładunku, które nadal pozostaje w cylindrze. Po tym, silnik będzie całkowicie traci swoją moc. W procesie tego oddziaływania ze względu na ciężką przegrzania cierpią wał korbowy tłoki i korbowody. Również wypalić małe szczegóły i zniszczył film olejowy na cylinder.

Kiedy trzeba zmienić iskrę

Każdy avtopriozvoditel zaleca wymianę podczas rutynowej konserwacji. Ale doświadczeni kierowcy nie zgadzają się z tymi stwierdzeniami. Większość kierowców wykonać wymianę świec na metę – co 20-30 tys km .. Producenci zalecają zmieniającym świece świece klasyczne już 15 tys. Km. Szczegóły platyny mogą być rzadziej zmieniane – ich termin dochodzi do 100 tysięcy kilometrów.. Nie czekaj aż do pierwszych oznak awarii świec zapłonowych. Jeżeli zbiornik jest regularnie wypełnione niskiej jakości paliwa, iskra gromadzą depozytów, a brak woli producentów przed terminem.

Diagnoza: patrząc na świecy z defektem

Problem ten może być wizualnie gołym okiem. Jednak brak jest oczywista, gdy samochód nie działa płynnie i obory. Warto pamiętać, że brak tego rodzaju sprawiają, że niemożliwe, aby przetworzyć iskry zapłonowej paliwowo-powietrznej w cylindrze.

W wyniku tego, że paliwo nie jest spalony, może dostać się do katalizatora. To będzie czuł silny zapach benzyny. Innym wyraźnym znakiem awarii świec – znaczny wzrost zużycia paliwa. Dzieje się tak ze względu na fakt, że mieszanina nie jest całkowicie spalany z powodu braku zapłonu.

Dla efektywnego spalania w silnikach benzynowych potrzebne, aby utrzymać temperaturę w cylindrów dochodzi 400-500 stopni lub więcej. Jest to możliwe poprzez sprężanie mieszanki paliwowej, co dodatkowo zwiększa temperaturę. Tylko tak łatwo połączyć, a co najważniejsze – całkowicie zapalić i palić.

Jednak wysokie temperatury nie są najlepszym sposobem wpływają świece zasobów. Najczęściej znaleźć w starszych warstwach szczegółach. Ponadto, elektrody widać depozyty, które mają wpływ na jakość iskry. Należy pamiętać, że w nienaruszonej elektrody świecy ma jednolitą barwę i jednolity kształt i wszystkie zanieczyszczenia nie występują.

Świece zapłonowe Test

Normalnie rzecz praktycznie nie palić na elektrodzie. Z silnikiem świeca będzie działać jak w zegarku. Ważne jest, aby wiedzieć, co może być awaria świec zapłonowych. Pomoże to początkującym kierowcom.

cząstek nalot

Jeśli uziemienie elementu, zaś elektroda i korpus wtyku jest widoczny płytki, to świeca jest uszkodzony. Powodem jest niewłaściwa mieszanka gotowanie. Na przykład, w kompozycji może być zbyt dużo powietrza lub, wręcz przeciwnie, nie jest wystarczające. Ponadto, te osady mogą pojawić się jako wynik zanieczyszczonych filtrów powietrza wadliwie układy wtrysku, awaria czujnika temperatury lub sondy lambda.

świece olejowe

W tym przypadku, element uziemiający, korpus oraz elektrody są pokryte jednorodną warstwą oleju. Te objawy pojawiają świecy błędu z powodu nadmiernej ilości oleju do cylindrów silnika. Zjawisko to występuje z powodu nadmiaru oleju w silniku. Ponadto, funkcja ta może wskazywać na zużyte pierścienie tłokowe, tłoki siebie lub prowadnice zaworów. W samochodach z turbo-sprężarki świece olejowe można mówić o problemach w pracy sprężarki.

depozyty lakierów

Jeśli istnieją złoża brązowy świeca żółtym lub zielonym odcieniu, najpopularniejszy powód – obecność dodatków w benzynie lub oleju. Operacja ta maszyna symptomy jest zbyt uboga mieszanka paliwo lub gaz.

depozyty żużel

Można je zobaczyć na elemencie uziemiającym, a nie elektrody. Są to duże złoża paliwa i oleju. Powodem tego może być obecność dodatków w oleju, które stają się coraz bardziej popularne wśród producentów smarów. Może to być również przyczyną nieprawidłowego funkcjonowania zarówno silnika i układu zapłonowego. Jest to często można zaobserwować takie objawy awarii świecy zapłonowej VAZ-2110.

Elektroda centralna stapia

Można zauważyć stopionego elektrodę środkową i przyłączony na krawędzi elementu uziemiającego. Powodem tego może być na skutek przegrzania świecy nieprawidłowego działania systemu. Są oznaki awarii świec zapłonowych VAZ-2114. Na takich pojazdów można często zobaczyć problem z modułu zapłonowego.

Elektroda zapłonowa szybko sobie

Elektrody i elementy uziemiające mogą obserwować zwiększone zużycie, w wyniku istotnych uszkodzonych krytycznych elementów świecy. Powodem tego – niskiej jakości paliwa z dużą ilością dodatków. Może to także prowadzić do oleju i dodatków. Szybkiego zużycia świec można zaobserwować w detonację i przegrzaniem.

stopiony świeca

To wskazuje na silne zanieczyszczenia elementu uziemiającego i elektrodą. Dzieje się tak ze względu na obecność w komorze różnych złóż produktów spalania, które mogą ulec samozapłonowi. Może być również oznaką nieprawidłowego działania zaworu. Cóż, najbardziej popularny powód – złe paliwo.

zużyte złącze

Często noszą iskra występuje w punkcie, gdzie iskra jest tworzony. Uszkodzenie może być jednak z drugiej strony – w którym podłączone przewody wysokiego napięcia. Przyczyną tej awarii – stare złącze na przewodzie lub przegrzania.

Sprawdzanie świec zapłonowych

Spun z kolei wywoła specjalnego klucza i słuchać pracy silnika. Jeżeli silnik nie złamać rytm i nadal systematycznie pracować z normalnym dźwiękiem, aktualnie bezczynny wyjął świecę. Można też odłączyć przewód od iskry i dotknąć go do bloku silnika. Jeśli nie ma iskry, to świeca musi być zmieniony. Ponadto, usterka może poinformować elektroniczną jednostkę sterującą. Weźmy, na przykład, francuski samochód „Peugeot Partner Teepee”. Świece zapłonowe, objawy usterki, które mogą być uznane nie tylko przez oględziny, właściciel może zameldować się za pomocą komputera. Jak widać, nie jest to takie trudne. W rzeczywistości, to jest bardzo ważne, aby wiedzieć. Wadliwy iskra – awaria silnika, obrażenia krytyczne podzespoły silnika i kosztowne naprawy. A jeśli wiesz jak obsługiwać świecę zapłonową i oznaki braku, duże problemy z silnikiem można uniknąć.