438 Shares 1717 views

System Windows 10 nie widzi napędu DVD-ROM: Jakie priichna i co robić?

Niestety, przejście do „dziesięć” z siódmego i ósmego wersji „Wiatr” jest to, że Windows 10 nie widzi napędu DVD-ROM, zanim jeszcze wszystko było normalne. Ponadto, w BIOS-ie jest zdefiniowana, można uruchomić z niego, ale sam system, jednak bardzo się starasz, nie chcą widzieć. Co robić?

Dlaczego system Windows 10 nie widzi napędu DVD-ROM?

Zacznijmy od tego, że wyjście z „dziesiątki”, jak się powszechnie uważa, nie został upoważniony, lub jeśli chcesz synchronizować z producentów tego typu sprzętu.

Okazuje się, że sterowniki systemowe przestarzałe nie postrzegają, a nie nowy. Teraz jest już prosta. Jednak wielu użytkowników tego problemu jest to, że system Windows 10 nie widzi napędu DVD-ROM, pozostaje. Zobaczmy, co możemy zrobić w tej sytuacji.

System Windows 10 nie widzi CD-DVD-dysk: technikę, aby wyeliminować problem

Ogólnie rzecz biorąc, problem był początkowo ograniczony do instalacji sterownika, odpowiedni „dziesięć”, oraz urządzeń rejestrujących w systemie.

Pierwszym punktem jest rozwiązany raczej po prostu normalną instalację zaktualizowanych sterowników. Nie chcesz, aby przekazać to, gdy system Windows 10 nie widzi napędu DVD-ROM? Nie ma sprawy. Zastosowanie Automator, aplikacja jak kierowcy Booster, które są w stanie zaktualizować sterowniki urządzeń bezpośrednio od dewelopera. I nie zagłębiać się w danych sterownika w systemie Windows 10, nadal nie będzie działać.

Z drugiej strony, kierowca, być może, jest zainstalowany, ale samo urządzenie nie działa tylko z tego powodu, że nie jest zarejestrowany w systemie, a dokładniej w rejestrze systemowym. korzystać z połączenia linii poleceń z menu „Uruchom” do rejestracji. Można to zrobić za pomocą kombinacji klawiszy Win + R lub menu prawym przyciskiem myszy na przycisk „Start”. A następnie wprowadzić kombinację pokazaną na poniższym zdjęciu.

Następnie kliknij przycisk „Enter” i wyjść z konsoli poleceń. Teraz pozostaje tylko restart, a problemem jest to, że system Windows 10 nie widzi napędu DVD-ROM, zniknie całkowicie. Faktycznie, poszukiwanie rozwiązania, aby to naprawić jest zredukowana tylko do zainstalowania najnowszych sterowników urządzeń lub zarejestrowania dysku w systemie, tak że zostanie rozpoznany.

Wnioski i wyniki

Jeśli przyjrzeć się bliżej zespołu rejestracyjnego, jest łatwy do określenia, że jest wprowadzenie danych w rejestrze, i przypisywania kontrolera wartość DWORD 32 bity. Nawiasem mówiąc, wielu może myśleć, że powiedzieć, system 64-bitowy, 32-bitowy rejestracji nie ma zastosowania. Głęboko mylące. W „dziesiątce” najbardziej kierowcy mają architekturę 32-bitową i działać bez problemów. Ale tutaj jest na odwrót, gdy zainstalowany 64-bitowy sterownik w systemie 32-bitowym, system po prostu „pluć” i powiedzieć, że ta architektura nie jest obsługiwany.

Nie trzeba dodawać, że po wszystkich powyższych czynności należy przeprowadzić ponowne uruchomienie systemu. Bez tego pozytywnego efektu nie można nawet liczyć. Nie ma nawet fakt, że urządzenie będzie w rejestracji, ale raczej, że jest ustalona przez system, ale nie chce pracować. W tym momencie wiodącą rolę odgrywają dokładnie sterownik.

Jeżeli producent deklaruje poparcie „dziesięć”, nie ma problemu, ale jeśli tak jest, na przykład, specjalistyczny sprzęt chiński, to może być bardzo dobrze, że trzeba zainstalować „rodzime” sterowniki. I wiadomo, że są w „dziesiątki” środowisko może nie działać. Ponadto, bardzo Microsoft nigdy nie twierdził, takiego wsparcia, biorąc pod uwagę (i słusznie) chińskich producentów z ich bezpośrednich konkurentów na rynku technologii komputerowych. Że tylko ostatni sprawdzian najpotężniejszego komputera Sunway TaihuLight do wykonywania 125 biliardów operacji na punkt drugi pływających!