474 Shares 7690 views

Co to jest rejestr w komputerze? Jak i to, co jest lepsze do czyszczenia?

Czy zauważyłeś, że przy zakupie nowego komputera lub ustanavovke zupełnie nowy system operacyjny, to działa znacznie szybciej i sprawniej i spokojniejsza niż kiedy popolzuetes je pół roku, torturowany stałej wspinaczki w Internecie lub instalacyjnej-Usuń programy stałe? To wszystko wynika z faktu, że w miarę upływu czasu, rejestr komputer zostaje zatkany, staje się uciążliwe i codziennie do wykonywania zadań potrzebuje znacznie więcej czasu, aby znaleźć odpowiednie informacje i skorzystania z niej.


Więc, co jest rejestr w komputerze?

Podobnie jak każdego komputera CPU i RAM – rodzaj urządzenia mózg, a w części oprogramowania – ma mózg w każdym systemie operacyjnym. To mózg – Rejestracja – program bazy danych, sterowniki urządzeń – już podłączony, a te, które są okresowo podłączony, ustawienia zainstalowanych programów, a nawet dane o plikach i folderach na komputerze. W skrócie, wszystkie informacje, które pomaga system do pracy stabilnie, i wiedzieć, co iw jakiej formie powinien działać.

Dlaczego komputer spowalnia?

Co to jest rejestr w komputerze, nie wiem, wszyscy użytkownicy komputerów. Jednak stale aktualizowana podczas każdej naszej pracy z danymi komputerowymi w rejestrze, po jakimś czasie, informacja ta rośnie tak, że komputer zaczyna reagować na dłużej i wolniej rozruchu „spowolnić” tym bardziej. Ale to dlatego, że wielu użytkowników nie myśleć o tym, jak poprawnie usunąć program. Oni nie wiedzą, albo nie wiem jak, a zamiast normalnego deinstalator usuwa zbędne dane, bezpośrednio do kosza. segregatory znikają, ale dowodów, że były, są ich ustawienia w rejestrze – teraz jak śmieci.

Dowiedział się, co rejestr w komputerze, a co to za. Teraz jest jasne, że nie tylko sprzęt w komputerze, ale także system okresowo wymagać czyszczenia. Można ufać zrobić specjalisty, ale można mieć poprzez naciśnięcie kombinacji klawiszy „Win + R” i wypełnić w oknie „regedit”. Poniższy okno będzie podzielony na dwie części. Lewa strona – struktura rejestru pięciu folderze głównym, a prawo – wartość danych. Ta prosta kombinacja liter sprawiają, że łatwo znaleźć gdzie w rejestrze komputera.

Co to jest rejestr?

Nazwy wszystkich głównych folderów zaczynają się od „HKEY”, a konkretnie mówić o jego zawartość:

– CLASSES_ROOT – zawiera dane dotyczące wszystkich typów plików na komputerze i na wbudowanych COM-serwer.

– current_user – przechowuje informacje o użytkowniku, który profil jest obecnie uruchomiony.

– LOCAL_MACHINE – folder informacyjny, który wykonuje najbardziej bazę wszystkich sterowników, programów i ustawień.

– Użytkownicy – znajdują się informacje istotne dla wszystkich użytkowników komputera.

– CURRENT_CONFIG – Folder ten zawiera informacje na temat wszystkich urządzeń i sterowników aktualnie uruchomionych.

Jak oczyścić rejestr komputera?

Teraz, wiedząc, jakie informacje są zawarte w folderze, można oczyścić rejestr ręcznie. Ale nie zapominaj, że w ten sposób można wyłączyć Windows, więc zalecamy stosowanie specjalnych programów do czyszczenia. W wielu swoich sieci i określenia, które najlepiej jest trudne, ponieważ niektórzy zalecają „Jv16 PowerTools”, inni uważają, takie „CCleaner”. Jeszcze kilka lat i za pomocą jednej i drugiej strony, polecam „TuneUp narzędziowych”. To nie tylko pomoże oczyścić rejestr, ale także usprawnienie wszystkich danych komputerowych.

PS Mówiąc to, co jest w rejestrze komputera i jak go czyścić, nie wspominając, że podczas korzystania z oprogramowania do czyszczenia rejestru nie jest zalecane, aby zainstalować i używać kilka naraz. Różne programy mają różne zasady działania, może również prowadzić do nieprawidłowego działania układu.