548 Shares 1064 views

Anaboliczne hormony: lista leków

Każdy, kto przychodzi do siłowni i była intensywnie, mając nadzieję na powrót. W wyniku kulturystyki wyraża się do zwiększenia masy mięśni. Pobudza wzrost komórek mięśniowych i przyczyniają się do zwiększenia masy mięśni specjalne substancje syntetyzowane gruczołów wydzielania wewnętrznego. Zwiększyć wydzielanie hormonów anabolicznych pozwala na specjalnej diecie i szkolenia reżimu.


Anabolicznych i katabolicznych hormonów

Hormony zwane substancje chemiczne, które mają tendencję do impulsowych. Produkowane przez komórki każdym żywym organizmie, aby wpływać na procesy w komórkach wszystkich części ciała.

Właściwościami hormonów są podzielone na dwie grupy: anabolicznym i katabolicznym. Hormon ten ma działanie anaboliczne, pozwala na zwiększenie masy mięśni i kataboliczne – tłuszcz jest trawiona. Niektóre hormony mogą być przypisane do jednego i do innej grupy, takie jak hormon wzrostu.

hormony anaboliczne są podzielone na trzy główne grupy:

  • Pochodne aminokwasów (np, epinefryny lub tyrozyna);
  • hormony steroidowe (progestageny, estrogeny, testosteron, kortyzon);
  • hormony peptydowe (insulina).

hormon anaboliczny

Nazywane są substancje chemiczne, które są produkowane przez gruczoły wydzielania wewnętrznego, są niezależne i wzrostu tkanki mięśniowej. Te substancje biologicznie czynne są podzielone na dwie grupy: steroidy, polipeptydu lub białka (na przykład insulina lub hormon wzrostu).

Aby zwiększyć poziom tych hormonów w programach szkoleniowych krwi opracowany specjalny. Jak to działa? Przy intensywnej aktywności fizycznej rozkłada białka w odpowiedzi organizmu jest produkowany przez utraconego białka. W związku z tym w reakcji i zwiększenie masy mięśni. Jeśli wzrost spowalnia, konieczne jest, aby stymulować syntezę substancji, takich jak hormony anaboliczne. Wykaz takich hormonów obejmują insulinę, hormon wzrostu, testosteron i inne.

insulina

Insulina – anaboliczny hormon produkowany w trzustce. Substancja pomaga przyswajać glukozy i niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Pozwalając glukozy na komórki zapewnia stymulację insuliną syntezy glikogenu i wynajmu kwasu tłuszczowego – uzyskanie własne tkanki ludzkiej, w którym połączenia potrzeba. Insulina przechodzi aminokwasów na początku syntezy białek wewnątrzkomórkowych. Więc co insulina jest uważany za główny hormon anaboliczny.

Jednakże, brak aktywności fizycznej, spożycie pokarmu w dużych ilości węglowodanów, a co za tym idzie, do wytwarzania insuliny, zwiększenia masy ciała. I jako hormon zaangażowanych w syntezę tłuszczu ciało stopniowo gromadzą się tłuszczu.

Nadmiar dawki insuliny może być śmiertelny, gdyż istnieje ryzyko hipoglikemii. Do wystąpienia przedawkowania trzeba wstrzykiwać co najmniej pełną strzykawkę insulinową, a najniższa dawka śmiertelna jest uważany 100ED. Ale nawet śmiertelne dawki insuliny nie powoduje śmierć z terminowego otrzymania glukozy w organizmie.

Substancje, które stymulują syntezę insuliny

ekstrakt z liści Banaba zawiera kwas, który zwiększa wrażliwość na insulinę komórek organizmu. Dodatki mogą poprawić działania podczas jednoczesnego stosowania z żeń-szenia. W medycynie, ekstrakt z liści Banaba stosowany w leczeniu cukrzycy. Zebrane materiały bezpośrednio po intensywnym wykonywania wraz z białka i węglowodanów (35-50 mg ekstraktu na dawkę).

gimnema ekstrakt roślinny Sylvester od dawna stosowane w leczeniu cukrzycy. Substancja zwiększa ilość insuliny się, ale nie prowadzą do uszczuplenia żelaza, która jest odpowiedzialna za jego wytwarzania. Wziąć wyciąg powoli, małymi łykami w ciągu pół godziny po treningu. gimnema wydajność odbioru Sylvester wraz z białek i węglowodanów (400-500 mg).

Pod wpływem kwasu alfalipoevoy (ALA) poprawia wychwyt glukozy mięśni. Brać kwas natychmiast po wykonaniu 600-1000 mg. Po wprowadzeniu do diety białka zwierzęcego i roślinnego zwiększonego wytwarzania białka o anaboliticheskim działania. Należy również skutecznie rozpuszcza się w wodzie aminokwasami (nie mniej niż 20 g) w czasie szkolenia.

hormon wzrostu

Hormon wzrostu (inne nazwy: GR, somatotropowe , hormonu wzrostu, HGH, somatotropina, somatropina) nazywany jest hormonem peptydowym o działaniu anabolicznym, jest syntetyzowana przez przedni płat przysadki. Z powodu tej substancji biologicznie czynnej, korpus zaczyna aktywnie używać rezerw tłuszczu przez przekształcenie ich w mięśni ulgi.

Skuteczność hormonu wzrostu zmniejsza się z wiekiem: maksimum we wczesnym dzieciństwie i jest minimalny w podeszłym wieku. hormon wzrostu zwiększa się zwykle w nocy, około godziny po zaśnięciu.

Preparaty hormonu wzrostu zaczęła być używana w medycynie sportowej po. Pomimo zakazu wstępu, wielkość sprzedaży tego środka chemicznego wzrosła.

Główną przyczyną popularności somatotropiną jest faktyczny brak efektów ubocznych i wysoką skuteczność w tworzeniu środka, ze względu na zdolność do obniżania wartości podskórnego tłuszczu i zdolności do gromadzenia płynów w komórkach mięśniowych. Oprócz wysokich kosztów leku, wadą jest fakt, że przyjmowanie tego hormonu nie zwiększa wydajność życie, nie zwiększa wydajność i wytrzymałość. Hormon wzrostu pobudza wzrost mięśni lekki (około 2 kg).

Substancje, które zwiększają hormon wzrostu

Alfa-glicerolu forforil-choliny (Alpha-GPC) aktywnie stymuluje produkcję własnego hormonu wzrostu w organizmie. W medycynie, dodatek ten jest stosowany głównie w leczeniu choroby Alzheimera. Weźmy na 60-90 minut przed podaniem, 600 mg alfa-GPC.

Kolejna gra – arginina i lizyna. Substancje stymulują preparat o natychmiastowym uwalnianiu oraz hormonu wzrostu we krwi. Weź środek farmakologiczny rano na czczo dzień przed obiadem i przed snem (1,5 – 3 mg każdej substancji).

kwasu gamma-aminomasłowego (GABA), – aminokwas, który jest zaangażowany w przenoszeniu bodźców nerwowych. Typowo, preparaty, w których listę substancji czynnych obejmują kwas gamma-aminomasłowy, stosowany w medycynie do leczenia otępienia. W sporcie biorąc w GABA znacznie wzrosła dawek. Wyświetlanie stosowanie aminokwasów na pusty żołądek przed snem lub przed treningu 3-5 g

Zwiększa wydzielanie hormonu wzrostu, melatonina, która jest podejmowana na jedną godzinę przed wykonywaniem do 5 mg.

steryd anaboliczny

steroidy anaboliczne – grupa środków farmakologicznych, które naśladują działanie męskich hormonów płciowych. Te ostatnie obejmują, na przykład, testosteron i dihydrotestosteron.

W przeciwieństwie do tego, hormony peptydowe, steroidy anaboliczne, mogą łatwo przenikać do komórki, przy czym sposób rozpoczęcie tworzenia nowych cząsteczek białkowych. W związku z tym, istnieje znaczny wzrost mięśni (7 kg miesięcznie), wzrost wskaźników wytrzymałości, wydajności i wytrzymałości. Jednakże, oprócz działanie anaboliczne, istnieje znaczny procent androgenów: łysienie, zwiększony wzrost włosów na maskulinizacji twarzy i ciała, – pojawienie się drugorzędnych cech płciowych męskich U kobiet maskulinizacja – nadmiaru hormonów męskich w kobiet, zanik jąder, przerostu gruczołu krokowego.

testosteron

Testosteron – główny hormon w męskim ciele. Substancja wpływa na rozwój drugorzędowych cech płciowych, ilość masy mięśniowej, popędu seksualnego, pewność siebie i stopień agresji. Syntetycznym analogiem testosteronu w Rosji jest oficjalnie zakazane, ale niektóre substancje i egzotyczne rośliny są w stanie stymulować produkcję testosteronu w wystarczających ilościach.

Substancja biologicznie czynna ma szereg skutków ubocznych, ale jeśli nie nadużywać syntetycznego testosteronu i nie przekraczać zalecanej dawki, nie trzeba stawić im czoła. Nawet nadmierne dawki rzadko prowadzi do nieodwracalnych procesów w organizmie. Media otrzymujących przesadzone substancji niebezpiecznych, takich jak hormony anaboliczne.

Leki, które stymulują produkcję testosteronu

Zwiększa poziom testosteronu Damiana – krzew z turnerovyh rodziny. W przygotowaniu tej samej nazwie zawiera wyciąg z liści rośliny. Środek farmakologiczny stymuluje produkcji własnych hormonów anabolicznych ciała i blokuje syntezę estrogenów, w odróżnieniu od analogi leków, które zwiększają produkcję tego ostatniego. W przypadku przedawkowania jest niemal narkotyczny euforia i znaczny wzrost libido. Zebrane materiały przez pół godziny – godzinę przed pierwszym posiłkiem i przed snem i ładuje fizichesikim (50 – 500 mg).

Innym lekiem – „Forskolina” – zawiera ekstrakt roślinny o nazwie Indian Coleus forskohlii. Wpływ na rozwój własnych hormonów anabolicznych w organizmie mężczyzny, substancja farmakologiczna stymuluje naturalną produkcję testosteronu. Take "forskoliny" dwa razy dziennie 250 mg.

Silny przeciwutleniacz zawierający naturalny pigment astaksantyna nadaje kolor ryb akwariowych – „astaksantyna”. Substancja jest stosowana w połączeniu z cov Palmetto, który zawiera Palmetto owoców. Gdy odbiór jednorazowa tych substancji produkowanych naturalnego testosteronu w organizmie. Przyjmowania leku raz na dobę, część astaksantyny CoV Palmetto + (500 – 1000 mg każdego składnika).

hormony anaboliczne naturalnie wytwarzane w następujących warunkach: pełne osiem godzin snu, właściwego odżywiania i utrzymywania równowagi wodno-soli w organizmie. Trening nie powinien przekroczyć godziny intensywnych ćwiczeń.