580 Shares 1697 views

Jak zmniejszyć ekran na komputerze i laptopie?

Zdarza się, że użytkownicy PC odczuwasz dyskomfort z większych nowoczesnych monitorów. Ludzie często potrzebują czasu, aby w pełni przyzwyczaić się do rozmiaru wyświetlacza. Aby zacząć ułatwić Ci życie, trzeba zmniejszyć rozdzielczość. A teraz omówimy jak zmniejszyć ekran i powiedzieć, co potrzebne są narzędzia do tego.

Jak zmniejszyć ekran: główne drogi

Obecnie użytkownik ma dwa sposoby na rozwiązanie tego problemu. Na końcu każdej ścieżki będziemy znaleźć odpowiedź na pytanie „Jak zmniejszyć rozdzielczość ekranu.” Aby rozpocząć, należy rozważyć możliwość korzystania z interfejsu karty graficznej. Można również zmniejszyć się ekran systemu operacyjnego Standard – które omówimy później.

Jeśli masz już zainstalowany na komputerze oprogramowania i grafiki kierowcę, przed nami możliwość zmniejszyć rozdzielczość w ten sposób: znaleźć ikonę na pasku zadań, który jest odpowiedzialny za ustawienie różnych ustawień wideo, kliknij na niego i wybierz funkcję „Rozdzielczość ekranu”.

Za pomocą suwaka można określić żądany maksymalny rozmiar, który pasuje do nas. Pamiętaj, że część ekranu, że system nie będzie używał, to napełnić czarny. będzie stopniowo przyzwyczaić się do pełnego reżimu, dlatego zalecamy, aby zwiększyć co kilka tygodni, rozdzielczość ekranu.

Jak zmniejszyć ekran za pomocą systemu operacyjnego?

Dzięki standardowych funkcji komputera osobistego, można ustawić i rozmiar ekranu. W tym celu kliknij na pulpicie (na pustym polu), kliknij prawym przyciskiem myszy, a następnie wybierz „Właściwości”. Jeśli używasz systemu Windows 7, należy pamiętać, że nie jest okazją, aby wybrać funkcję „Screen Resolution”.

Znaleźć we właściwościach specjalnego elementu, jest odpowiedzialny za zmieniając skalę pulpitu ustawić wszystkie parametry zgodnie z własnymi wymaganiami. Następnie zapisuje ustawienia.

Podobnie jak w poprzedniej wersji, można raz na 10 dni, aby podnieść rozdzielczość, że to może być bardziej komfortowe w pełni przyzwyczaić się do trybu pełnoekranowego. Są to główne odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób obniżyć ekran. A potem spojrzeć na szczególnych przypadkach.

A jeśli mam laptopa?

W procesie ciężkiej pracy na laptopie z różnych edytorów graficznych dla użytkowników jest bardzo często konieczne, aby zmienić rozmiar obrazu lub samego ekranu. Na przykład, to się dzieje, gdy przetwarzany obraz jest po prostu poza granice ekranu. Należy pamiętać, że nie każdy edytor posiada funkcję zmiany rozmiaru ekranu.

Na szczęście, można to zrobić bez nich. Wszystko, czego potrzebujemy – to jest na systemie Windows. Istnieje wiele metod zarządzania rozdzielczość ekranu. Omówimy najbardziej skuteczne. Oto wszystko dokładnie tak samo jak na komputerze stacjonarnym, ale z kilkoma różnicami, które nie mogą być zapomniane.

Jak rozwiązać duży problem z małym ekranie?

Jeśli masz system laptop posiada oddzielną kartę graficzną, należy postępować w następujący sposób. Dajemy go do znanego dobrym stanie – za to pobrać niezbędne sterowniki, zawsze z oficjalnej strony producenta. Ważnym punktem: przed załadunkiem pakiet sterowników musimy wybrać system operacyjny, który jest uruchomiony na naszych laptopów.

Po zainstalowaniu wszystkie niezbędne programy, uruchom ponownie laptopa. W tym celu, kreator instalacji zawiera przycisk „Uruchom ponownie komputer”, może mieć również nacisnąć przycisk „Zakończ”. Jeżeli wnioski zostały otrzymane, dokonać ręcznego restartu.

Jeśli używasz systemu Windows XP, który jest również czasem znaleźć na laptopach, a następnie nacisnąć prawy przycisk myszy na pustym pulpicie siedzenia, aby wywołać menu kontekstowe. Wybierz „Właściwości” okno, znaleźć „Właściwości ekranu” zakładkę o nazwie „Ustawienia” i zmienić rozdzielczość ekranu za pomocą suwaka.

Wybierz żądaną wartość, należy ustawić suwak, a następnie potwierdzić zmianę, klikając na „Zastosuj”. Jeśli wynik jest całkowicie do Ciebie pasuje, a następnie iść do przodu, a następnie kliknij „OK”. Jeśli nie, wybierz ikonę „Anuluj”, a następnie ponownie zmniejszyć rozdzielczość. Więc zorientowaliśmy się, jak zmniejszyć ekran na laptopie.