320 Shares 8674 views

Gdzie znajduje się dwór z radości? Manor Joy: jak się tam dostać?

Joy – dwór, położony w rejonie Moskwy. W dzielnicy Stupino płynie Lopasnya rzeki, na brzegu którego leży w zabytkowej posiadłości, jest jednym z największych kompleksów miejskich. Znani Joy, który jest całkowicie zachowany założony w XVII-XIX formie. Ale piękny zabytek historyczny i architektoniczny jest na skraju wyginięcia.


Założycielem dworu

Joy – dwór, który założył dyrektor Akademii Nauk, najmłodszy z pięciu braci Orłow, wywyższony przez Katarzynę II. Władimir G. bardzo wcześnie został sierotą i pozostał na braci pod opieką. Studiował za granicą, ale bardzo lubi wszystko rosyjskiej i nigdy nie mówił po francusku. Staje dyrektor Akademii, prowadził ją z opłakanym stanie, a nawet starał się zachować całą dokumentację w języku rosyjskim. W 1774 roku, Graf Vladimir Grigorevich rezygnuje i zajmuje miejsce zamieszkania w Semenov. Katarzyna II otrzymało grunty Hatunskoy parafialny Alekseyu Grigorevichu że niektóre z nich dał swoim młodszym bratem. Według niektórych źródeł, V. G. Orłow kupił ziemię.

W stylu angielskim

Radość, posiadłość należąca do Orłowa i Orłowa-Davydov aż do rewolucji, kiedy to został bestialsko splądrowane, eksportowane dziesiątki dobrych dostaw. Pierwszy właściciel zaczął go budować w 1774 roku, czyli od razu po przejściu na emeryturę. On, według współczesnych, zaproszony jeden z najlepszych architektów w czasie, ale nie przeżył, kto dokładnie udokumentowane – K. Blank lub V. Bazhenov. Wielu ekspertów są skłonni uwierzyć, że ten ostatni, jako fundament budynku przypomina Zamek Mikhailovsky V. Bazhenov. Istnieją inne widoki. Wiadomo tylko, że oryginalny dom został pomyślany jako dom angielskiej Pana (angielski Earl, chyba lubił, w przeciwieństwie do Francuzów). Budowanie oczekuje na wysokim wzgórzu, i musiał powstać trzy historie. Jednak na prośbę gospodarza domu został przeniesiony bliżej rzeki, i to ostatecznie dwupiętrowy.

Noble gniazdo

Od 1774 do 1779 roku, aby wyposażyć Radość wiejskiej posiadłości. „Dwór” – termin oznaczający pojedynczy kompleks mieszkalnych, biznesowych, park, kilka innych budynków i, co do zasady, w tym parku. Orłow Manor, położony u stóp wzgórza, otoczony pięknym parkiem krajobrazowym. Krajobraz, lub nieregularne, park – czysto brytyjski wynalazek. Innym jego imienia – angielski. Oczywiście, dzięki nim dwór Semenov-Joy musiał przypomnieć Panu posiadania. Gospodarstwo posiada kościół Nikolaya Chudotvortsa, którego kaplica została poświęcona na cześć Włodzimierza. Pozwolenie na jego budowę został przyjęty w 1777 roku. Wśród stodoła zabudowania gospodarcze wyróżnia, ozdobione białymi cegieł, kuźni, wynikłą w stylu pseudo-gotycki, kilka szklarni i grobu, znajdujących się w zagajniku sosnowym. Pierwotnie był on wykonany w formie rotundy, i pochowano w nim martwych braci Orlovs.

kolejni właściciele

Władimir G. Córka później zastąpił zniszczony rotundę piękne mauzoleum pracę D. Gilardi, szwajcarskiego architekta, który pracował w Moskwie. Jeśli jest to dwór Orlova Joy został sprzedany. W 1845 roku, na krótko przed śmiercią EV Nowosilcowa nee Orlova sprzedaje majątek siostrzeńcowi V. P. Davydovu. On też dla jego realizacji zaproszono znanych architektów. Dla wszystkich kolejnych właścicieli dworu Semenov-Joy poprawiła i wyposażone w nowoczesne udogodnienia. Kiedy V. P. Davydove do arystokratycznej rezydencji dodano tarasy, rotunda, i wychodzi do parku – dwóch szklarniach. Sam park nie uległa zmianie na lepsze. Hrabia A. Orłow-Davydov, stając się obok gospodarza Radość, jako znak głęboką wdzięcznością położyć przed domem Katarzyny II popiersie z brązu. Wszystko Orłow uwierzył jej dobrodziejki ich rodzaju. Tutaj sto lat przechowywane Łomonosowa osobistą bibliotekę i teleskop, który był odwiedzany przez znanych pisarzy i najlepszych ludzi w Rosji.

smutny obraz

Oczywiście, nieruchomości poniósł od rewolucji – to zniszczonym i splądrowane. Potem były techniczne, a szkoła NKWD. Teraz piękny majątek opuszczony i wszystko jest w strasznym stanie. Niegdyś wielki kompleks pałacowy, znany fakt, że były popiersia wszystkich braci Orłowa dzieła genialnego F. Shubin, wymienione jako „100 zabytków na świecie, pod groźbą zniszczenia”, a to jest zachęcające. Zadowolony z faktu, że nieruchomość jest chroniona, gdyż znajduje się na terytorium Federalnej Służby Bezpieczeństwa sanatorium. Można się tam dostać przez prywatnego transportu – drogowego F-108.

Region radość Kaluga

Nazwa niegdyś wspaniałego kompleksu dźwięki miłe dla ucha, a więc jest to nazwa często stosowany do nowoczesnej prywatnej własności lub innych kompleksów. Nie ma jednego nowoczesny dwór Joy. Region oferuje doskonałe Kaluga tytułowego pokład. Znajduje się na brzegu rzeki Oka w gaju brzozowym. Ten przytulny nowoczesny całoroczny pensjonat ma wspaniałą infrastrukturę, wyposażone we wszystko co potrzebne do dobrego wypoczynku. Ciepłe jasne domki (44 domów) oraz dwupoziomowa restauracja „Ta-Rus” z salą konferencyjną oraz bar, sklep, rosyjskiej sauny i spa, basen i bilard, otwarte do piłki nożnej i siatkówki, dobrze zadbana plaża nad brzegiem Oka – po prostu nie liczą ale wszystko można znaleźć na stronie internetowej osiedla. Aby dostać się do tego raju może być na autostradzie M2 (Symferopol). Musimy jechać do kolei do wsi Balabanovo. Następny zakręt – do Serpukhov. Ponadto, w prostej linii do miasta. W Sierpuchowska powinny być na trzecich światłach skręcić w prawo i dojechać do Protvino, następnie przejazd do miejscowości Kalinovo. Przed cokole ze zbiornikiem wojny, skręcić w lewo, a po 11 kilometrów będzie miał doskonałą posiadłość radości.

Krymski "Manor Joy"

Półwysep Newfound posiada także prywatny pensjonat pod tą samą nazwą – „Joy Manor”. Krym jest myte przez Black i Azowskiego mórz. Na brzegu tego ostatniego, 40 km od Kerczu i 60 z Teodozji, w centrum Kozyatyn Bay, leży ten wspaniały pensjonat, oddalony od morza 100 metrów. Z innych ośrodków różni się ona przede wszystkim z faktu, że nie są certyfikowane oraz wodę w której jadalnego uzdrowienie, które można unormować pracę jelit na jego terytorium. Ściany domów są wykonane z naturalnego materiału powłoki, zapewniając chłód w pomieszczeniach, nawet na bardzo gorące dni. Niezbyt daleko jest jezioro Chikrak z błotem leczniczym, który można otrzymać w pensjonacie. Na terenie „Manor Joy”, oprócz niezbędnej infrastruktury, jest winnica i wspaniały sad. Obudowa dwukondygnacyjny, z zacienionych balkonach. Egzystencji rolnictwo dostarcza różnorodnych posiłków. To krymski „Manor Joy”. Jak go osiągnąć? Novootradnoe wieś w którym jest on połączony z trasą autobusu Kercz. Adres pokład Ulica Piemont, 50.