800 Shares 3044 views

Żaluzja hydrauliczna – zawór wyładowujący ciecz lub gaz

Prawdopodobnie każdy z nas wie, jak nieprzyjemny jest zapach pochodzący z kanalizacji. Często takie "niespodzianki" pojawiają się na ulicy z otwartym lukiem lub wadliwym rurociągiem. Jednakże, w takiej sytuacji, w Twoim mieszkaniu jest znacznie bardziej nieprzyjemne. Zgadza się, nie czuje się dobrze, aby mieszkać w pomieszczeniu, w którym występuje stały ściek. I, co jest najciekawsze, absolutnie każdy może napotkać ten problem, zwłaszcza podczas projektowania nowego domu. Przy konstruowaniu takich budynków w celu zapobieżenia wystąpieniu nieprzyjemnych zapachów ściekowych, w celu odprowadzania cieczy lub gazu, nazywany jest hydraulicznie, specjalną żaluzją. Jak to jest i jak to jest zorganizowane? Odpowiedzi na wszystkie te pytania można znaleźć w prezentowanym artykule.


Urządzenie

Projekt takiego urządzenia jak żaluzja do odprowadzania cieczy lub gazu, zakłada obecność następujących części:

  • Rury łączące zbiornik urządzenia z kanalizacją.
  • Maska maskująca.
  • Rury, które łączą tę żaluzję z kanalizacją i umywalką.
  • Kilka orzechów i, co do zasady, nie więcej niż trzy gumowe uszczelki (te urządzenia są częścią zbiornika).

Dodatkowo, zawór wylotowy cieczy lub gazu może być wyposażony w przyłącze do odprowadzania pralki, co zapobiega również przenikaniu nieprzyjemnych zapachów do wnętrza pomieszczenia. Ponadto, w przypadku częstej kondensacji, która powstaje w wyniku różnicy temperatur, ta żaluzja jest dodatkowo wyposażona w specjalną podkładkę zabezpieczającą.

Zasada działania

Hydrauliczny zawór motylkowy według jego algorytmu działania jest bardzo prymitywnym urządzeniem, ponieważ jego konstrukcja po prostu nie posiada elementów ruchomych. Jego praca opiera się na różnicy ciśnienia w tym samym rurociągu, dzięki zastosowaniu specjalnego wkładu o skomplikowanym kształcie. To bardzo zgięte po prostu nie pozwala na przenikanie gazów z powrotem do umywalki. Warto jednak skupić się na korespondencji kąta pochylenia i rozmieszczenia tej części rury. Jeśli jego poziom po wykonaniu taśmy poziomej będzie miał jakiekolwiek odchylenia, możliwe jest, że wkrótce dostaną się do pomieszczenia nieprzyjemne zapachy wychodzące z centralnego rurociągu spustu wody.

Gdzie jest zainstalowany?

Jeśli uważasz, że żaluzja do wyrzucania cieczy lub gazu jest zamontowana tylko w zlewozmywakach i pralkach, jesteś głęboko w błędzie. Zastosowanie tego urządzenia jest szeroko stosowane do instalacji kabin prysznicowych, wanien, miseczek toaletowych i umywalek kuchennych.

W niektórych przypadkach korzystanie z tej części ułatwia instalowanie i instalowanie procesu oraz łączenie rury bez użycia śrub i innych narzędzi skrawających.

Tym samym wszystkie te rodzaje zamknięć są nie tylko dogodną adaptacją, ale także ważnym urządzeniem służącym jako zawór hydrauliczny.