814 Shares 8644 views

Monural: instrukcje użytkowania

Medycyna „Monural” jest przeciwbakteryjny lek, który ma wiele właściwości. Głównym substancja czynna – fosfomycyna, zapewnia działanie bakteriobójcze na bakterie Gram-dodatnie (takie jak, na przykład, Enterococcus faecalis i Staphylococcus aureus), jak również pewne bakterie Gram-ujemne. Mechanizm działania związane z hamowaniem monural syntezy w fazie początkowej błon z różnych mikroorganizmów.

Fosfomycyna wchłania się z jelita bardzo szybko, a okres jego życia w ciele – w ciągu dwóch godzin. Substancja wydalana przez nerki w niezmienionej formie przez kłębuszkową filtrację.

Monural: instrukcja (wskazanie)

Lek jest przez lekarza w bakteryjnych ostrego zapalenia pęcherza moczowego, ostre ataki bakterii, nawracające zapalenie pęcherza bakteriurii stałej bezobjawowych w okresie ciąży, bakteryjne nieswoistego zapalenia cewki moczowej, a także profilaktycznie z zakażeniami bakteryjnymi w narządach moczowych (zwykle w trakcie zabiegu). Leki często stosowane w wielu chorobach zakaźnych układu moczowego w okresie pooperacyjnym.

Monural: instrukcja (sposób użytkowania)

Przed zastosowaniem środka musi być rozpuszczony w trzecim kubka wody (jedna torba). Lek jest przyjmowany doustnie, na czczo, raz na dzień (na dwie godziny przed posiłkiem, jak to możliwe, przed snem). Tuż przed podaniem leku niezbędne do wytworzenia opróżniania pęcherza.

Dorośli mianowany przez 3 g dziennie przez okres jednego dnia leczenia. Jeśli infekcje bakteryjne powtarzać, osoby starsze podawany dwa razy dziennie monural.

Jeśli lek jest stosowany w profilaktyce chorób zakaźnych bakteryjnych narządów moczowych podczas operacji, to zostanie podjęta w ciągu trzech godzin przed interwencją lub planowanych badań. W pediatrii antybiotyku przewidziany dla dzieci w wieku od pięciu lat, raz dziennie do 2 g (specjalny „Monural pediatryczny” forma release).

Monural: instrukcja (skutki uboczne i przeciwwskazania)

W niektórych przypadkach po zażyciu leku u ludzi były różne skutki uboczne. Najczęściej jest to zgaga, biegunka lub nudności. Jest także możliwe reakcje alergiczne, wysypka skórna.

W celu uniknięcia tych i innych zaburzeń, konieczne jest zgodne z radą lekarza i postępować zgodnie z instrukcjami, które przeciwwskazania monural szczegółowo opisane.

Lek nie powinien być przyjmowany przez dzieci w wieku poniżej pięciu lat oraz osób uczulonych na fosfomycyny i innych składników preparatu. Bardzo ostrożnie należy stosować leku dla osób z niewydolnością nerek. Dla tych pacjentów, lekarz może zmniejszyć dawkę i dostosować standardową terapię.

Jeśli chodzi o ciąży, w momencie jakichkolwiek poważnych badań dotyczących stosowania leku nie została przeprowadzona w tym okresie. Antybiotyk „Monural” lekarze zwykle podawany tylko wtedy, gdy spodziewane korzyści dla matki przewyższają ewentualne szkody dla płodu. Jest udowodnione, że substancja czynna przenika przez łożysko i do mleka.

Monural: instrukcja (informacje dodatkowe)

Eksperci nie polecam łączenia leku z metoklopramid, jako pierwsza akcja może zostać osłabiony ze względu na zmniejszenie zawartości fosfomycyny w moczu i osoczu.

Do tej pory informacje na temat przypadków przedawkowania tam. Przechowywać lek musi być w ciemnym i suchym miejscu temperatury nie przekraczającej 25 stopni Celsjusza.

Bądź ostrożny! Przed nałożeniem monural skonsultować się z lekarzem. Niniejszy podręcznik przeznaczony jest do zapoznania się z lekiem. Bardziej szczegółowe informacje zawarte są w streszczeniu oryginalnego producenta.