642 Shares 3106 views

Jak osuszyć pomarańczy do dekoracji. Interesujący pomysł zastosowania suszone owoce cytrusowe

Co pierwsze przychodzi na myśl na widok pomarańczy? Oczywiście, natychmiast poczuć jego słodki i kwaśny smak i charakterystyczny smak, który przypomina podejście Bożego Narodzenia. Ale jeśli pokazać wyobraźnię, pomarańcze mogą być wykorzystywane nie tylko jako uczta.

Wystrój pomarańczy i innych owoców cytrusowych

Wyrzucić wysuszone plastry do aromatyzowania herbatą – jest to możliwe. Ale co kreatywności? Pomarańczowy plasterek w kroju jak jasne słońce, które jest tak brakuje w zimowy dzień. Nauczmy się jak zachować to piękno na długi czas.

Kiedy nauczysz się, jak suszyć pomarańczy do dekoracji, można w różny sposób korzystać wynikowy materiał. Wnętrze z suszonych plasterków owoców cytrusowych wyglądają bardzo naturalnie i świeżo. Różne przedmioty i ozdoby z ich stosowania dać pokój szczególny smak. Do stworzenia tego stylu można łączyć z pomarańczowymi plasterki i skórki i drobno ścinków cytryny, limonki, pachnących laski cynamonu, orzechów, przyprawy anyżu gwiaździstego lub anyż.

Jak osuszyć pomarańczy do dekoracji?

Sposób wytwarzania jasnych wysuszonych płatków niż jeden. Można dostać suszonych owoców cytrusowych różnych metod. Najprostszym rozwiązaniem jest użycie suszarek do warzyw i owoców. Posiada specjalny tryb, który pozwala na 18-24 godzin, aby absolutnie doskonały suszone owoce cytrusowe bez wysiłku. Twoim zadaniem będzie po prostu dokładnie cięte pomarańcze, rozłożone na tacach i włączyć urządzenie do sieci. Poprzez wyznaczonym czasie cieszyć się wynikami.

Jedno zastrzeżenie do takiego suszenia, które to segmenty mogą być odkształcone. Czasami nie jest to przeszkodą w procesie twórczym, ale wszystkich tych, którzy potrzebują kręgi całkowicie płaskie, będzie musiał wybrać inną metodę.

Osusz je na baterii

Najbardziej popularnym sposobem na wysuszenie pomarańczy do dekoracji – uczynić go do akumulatora. Taka metoda byłaby możliwa tylko w zimnych porach roku, gdy ogrzewanie działa.

Potrzeba tej procedury jest następujący:

  • tektury falistej;
  • bielizny (lepszym papiernicze, które mocowane są dobrze, ale w przypadku braku możliwości wykorzystania, a len);
  • szydło.

Ponieważ wszystkie te cechy występują w każdym domu, metodę można nazwać koszt wolne, być może, trzeba wydać pieniądze na zakup cytrusów.

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest przystąpieniem do pracy, to jest wycięte z tektury dwóch identycznych płyt o wymiarach około 10.30 cm. Następnie podejmuje szydło i nieszczelnych kartonów. Otwory są częściej tym lepiej. Rozprowadza się na jednej z płytek cienko krojonej pomarańczy i pokrywa się z drugim opakowaniu. Wzdłuż krawędzi, aby naprawić powstałe „sandwich” clothespins. Ilu z nich trzeba zobaczyć na własne oczy, jak długie plastry były mocno dociśnięte do papieru i nie wypaść podczas procesu suszenia.

Scenografia może być zarówno poziomo jak i pionowo, wewnątrz baterii. Taki układ jeszcze bardziej dogodne tym, że ogrzewanie odbywa się po obu stronach i suszyć w tym samym czasie znacznie więcej pierścieni cytrusowych.

W tym czasie proces trwa 2-3 dni, w zależności od grubości plastrów i ogrzewania akumulatora intensywności.

Więc nauczyłem się wysuszyć pomarańczy do dekoracji w domu. Zgadzasz się, że taka procedura nie wymaga dużych kosztów materiałowych i czasochłonne. I dać jasny, pachnące pierścienie cytrusowe, można łatwo tworzyć własne ręce arcydzieło biżuterii, które zadowolą zarówno Ciebie i Twoich gości w domu.

pomocnych wskazówek

Jeśli chodzi o wystrój suszonych plasterków cytrusów? Omówienie tego tematu, szczególnie aktywnie zaczyna się w przeddzień Nowego Roku i świąt Bożego Narodzenia, kiedy te dekoracje będą najbardziej odpowiednie. Oto kilka wskazówek, można usłyszeć od rzemieślników i fani tej sprawie.

  • Podczas fotografowania pomarańczy z suszeniem, może się przykleić do kartonu falistego. Aby oddzielić korzystanie z papeterii nóż.
  • Podczas pracy z suchych pomarańczy i innych owoców cytrusowych muszą być bardzo ostrożni, ponieważ są one bardzo delikatne i mogą pęknąć.
  • Jak osuszyć pomarańczy do dekoracji, więc nie zaćmi i utrzymuje swój jasny kolor? Oto sekret jest dość prosta. Przed suszeniem plastry powinny być zanurzone w ciągu 10 minut w soku z cytryny i roztworu wodnego. Po – mokry ręcznik papierowy i suchy według instrukcji.

Gdzie można użyć suszonych pomarańczy?

Być może patrząc na uzyskanego suszu „Sun”, nie będzie miał problemów z realizacji twórczych pomysłów.

Pierwszą rzeczą, która przychodzi do głowy – dekoracji Boże Narodzenie. Suszone owoce cytrusowe często można zobaczyć na naddvernyh wieńce sosnowe. Prawda do dekoracji pomarańczy choinkowe lub po prostu trzymać się cytrusowych pętli sudecka i powiesić na drzewie jako niezależny biżuterii. Czasem mistrzowie tworzyć całe girlandy Orange.

Miło jest otrzymywać prezenty i szczególnie miłe, gdy obecny pełen duszy. Jeśli zdecydujesz się tworzyć własne ozdobić pudełko z prezentem, można użyć nie tylko standardowe kolorowy papier i taśmę, ale również cytrusowe plastry.

Ci, którzy angażują się w scrapbookingu, wiedzą, że jest to możliwe do zastosowania ozdoby do dekoracji albumów fotograficznych i notebooków ręcznie.

Szwaczka wynalazł ozdobić to zdjecie suszenie handmade ramki, świece, doniczki dla roślin wewnętrznych i więcej. Czasami z materiału niezależny tworzyć nawet całą kompozycję. Ważne jest, aby zrozumieć, jak zrobić suszone plasterki owoców cytrusowych, a następnie, w których mają one zastosowanie, już mówi fantazję.