845 Shares 8725 views

Cięcie sylwetka: tworzyć prezenty z rąk

Jeśli lubisz robić pracę artystyczną i stale szukać nowych pomysłów, należy zwrócić uwagę na taki kierunek jak sylwetki wycięte z papieru. Produkt otrzymuje się z arkusza obrazu, który jest zwykle stosowany na monochromatycznym tle. Kompleks filigran praca wrażenie rzeczy, delikatne koronki. W ten sposób wykonać panel na ścianie, dekoracji dla Windows, pocztówek i innych przedmiotów dekoracyjnych i upominków.

Materiały i narzędzia

Aby opanować cięcie sylwetka wymagana jest zasadniczo tylko cierpliwości i wytrwałości. Z akcesoriów musi spełniać następujące wymagania:

 • Arkusze bibuły (zwykły biały lub dowolny ozdobne – z teksturą, perłowy odcień lub innych użytecznych efektów).
 • Szablon.
 • węglowej bibuły lub inne urządzenie do obwodów przenoszących na arkuszu.
 • Ołówek.
 • Nożyce do manicure z ostrymi końcówkami nie są zakrzywione.
 • Ostry nóż piśmienne.
 • Podłoże (drewno, karton, tworzywo sztuczne, linoleum).
 • Dla kreatywnych zastosowań kręcone Dziurkacze.

Jeśli można narysować, obrabiany przedmiot może stworzyć swój własny – Jeśli nie, należy pobrać i wydrukować szablon z Internetu. W każdym przypadku konieczne jest nic specjalnego. Od najtańszych materiałów można zrobić prawdziwe dzieło sztuki.

Prace technologiczne

Mistrz cut sylwetka może nawet dziecko 5-6 lat, którzy nauczyli się obsługiwać nożyczek. Lepiej, gdy praca jest wykonywana w połączeniu z osobą dorosłą. Rodzice są równoległe zrobić to samo, tylko przy użyciu bardziej skomplikowanych wzorów.

Prosta wersja metody składa się z następujących etapów:

 1. Przygotuj obraz ze wzorem konturu.
 2. Przesunąć linię rysunek na kartce. Można to zrobić za pomocą kalki, przez szybę, czy nawet zwykłego ołówka ołowiu, który jest otoczony umieścić na liście za wzór cięcia. W tym przypadku arkusz o strukturze włazu do tyłu musi najpierw ołówkiem. Gdy prześledzić wzór na stronie licowej, o obrotach cząstek grafitu naciskając przeniesie się do podłoża.
 3. Wziąć nożyczki i zacząć cięcie dużych przedmiotów, przebijając środku formularza, a następnie przeniósł się do krawędzi i wzdłuż ścieżki. Końce nożyczek nie powinno być zamknięte, inaczej okazują nieestetycznych wybrzuszeń. Układ będzie wyglądać niechlujnie.
 4. Można używać kręcone dziurkacz, przecinając ich wzorów.
 5. Niektóre systemy obejmują składanie. Zrób to, jeśli jest ona przeznaczona.
 6. Zastosuj i delikatnie trzymać produkt w tle. Idealnie, praca powinna być taka, że jeśli spojrzeć na to w jednym miejscu, nie rozpada się.

Dla procesu twórczego sama jest ważna, ponieważ przyczynia się do rozwoju umiejętności motorycznych, uczy dokładności, dyscypliny, rozwija wytrwałość. Należy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo dziecka w pracy z narzędziem przekłuwanie cięcia. Stale przypominać środków ostrożności.

Sylwetka cięcia Bożego Narodzenia

Jeśli nigdy nie zaangażowane w ten oszczędny, można zacząć robić to w celu stworzenia spektakularnego Pamiątki na Nowy Rok. Ta technika jest bardzo istotne w produkcji pamiątek zimowego tematu, jak wycofanie produktu dziwaczne mróz, wspaniały projekt śniegu lub lodzie.

Sylwetka cięcia Bożego Narodzenia powinny prowadzić bardziej zaawansowanej technologii niż ten opisany powyżej. Tu będzie się bardziej skomplikowane rzeczy delikatnych. Praca jest podobna, ale zamiast pomocą nożyczek ostry piśmiennicze nóż, a podwaliny na stałym podłożu wykonanym z drewna, plastiku, linoleum lub tektury.

Idea Decor

Na święta następujące ozdoby mogą być wykonane z tej techniki:

 • ozdoby choinkowe.
 • Girlandy.
 • Wzory do szkła, luster.
 • Pocztówki.
 • Ubrany jak miniaturowe choinki.
 • Tematycznie mural.
 • Ozdoby na opakowania prezentów, wnętrze, świąteczny stół.

Inne święta są również łatwo wymyślić spektakularny pamiątek. Trzeba tylko zmienić kolor papieru z białego do różowe i można łatwo śledzić walentynkę. Z złotem to wspaniały prezent urodzinowy, żółte lub zielone – na święta wiosny. Najważniejsze – aby znaleźć odpowiednią działkę, kolor tła i najwięcej detalu do cięcia.

Cięcie kontur (programy)

Oczywiście, wszelkie szablony można łatwo pobrać z Internetu jest jednak to, aby zrozumieć z góry, która opcja jest najlepsza do wyboru. Jeśli jesteś – początkujący, użyj tylko prostą kompozycję o dostatecznie dużych elementów szczelinowych. Gdy nożyce są bardzo trudne do przeprowadzenia drobnych szczegółów. Jeśli masz już opanowane przynajmniej trochę cięcie sylwetka, zdjęcia mogą stać się trudniejsze. Najważniejsze, że masz cierpliwość. Nie martw się, jeśli coś pękło i uszkodzone lub przypadkowo przeciąć złą część. Papier – materiał, który można zawsze trzymać się razem.

Jak widać cięcia Silhouette – bardzo nietypowy i ciekawy technikę, która będzie w stanie nauczyć się i dziecko i dorosły. Zorganizować ciekawą odmianę rodziny kreatywności: Tworzenie upominki, prezenty, dekoracje do wnętrz i sami ze swoimi dziećmi.