335 Shares 5681 views

Jak zawiązać węzły. Przydatne umiejętności

Węzły w życiu codziennym stosowane od czasów starożytnych, ponieważ bez ich użycia nie może zrobić któregokolwiek handlu. Wiązanie ludzie używali zanim pojawił się ogień w ich jaskiniach.

Potem przyszedł czas, kiedy zdolność do wiązania węzłów zaczął odnosić się do formy sztuki, a więc techniki i tajniki tkactwa przekazywana z ojca na syna.

Odkrywcy i badacze byli w stanie dać szczególne znaczenie dla jak robić na drutach węzłów. Dzięki nim, same węzły nabyły celowych. Po tym wszystkim, jak ściśle związany węzeł, czasami zależy na losie całego statku. Właśnie wtedy, mnóstwo opcji węzły nazywa morze. są one używane do dziś, są wykorzystywane w różnych dziedzinach.

Aby dowiedzieć się, jak wiązać węzły i zrobić to dobrze, być może, każdy powinien znać. Cokolwiek robimy, ale codziennie robią ich sprzedaży wiązanej, a nie na czas. Z nich, w rzeczywistości, zaczynamy nasz dzień. Tak szybko, jak się okazało w rękach człowieka, liny lub pozory to natychmiast zaczyna wykonywać pewne manipulacje z ich rąk, że zaczyna się robić nic więcej niż jak wiązać węzły.

Zawiązać krawat lub sznurowadła, zapiąć coś z liny – te i podobne czynności wykonujemy na automatyzm, nawet nie myśląc o postępie prac. Ale trzeba mieć umiejętności praktycznych.

Dziś, wiele różnych zawodów, w których stosuje się zdolność do wiązania węzłów. Jednak praktyczne umiejętności węzłów dziewiarskich przydatnych w jakiejkolwiek podwyżki, a nawet może pomóc uratować życie, jeśli w krytycznej sytuacji.

Więc, co jednostka i jakie są jego elementy składowe?

  • Zginania, która jest utworzona przez sznur zwany pętlę.
  • Jeden koniec liny, przy czym pętla jest utworzona – prowadzenie końca.
  • Że część sznura, który krążył wokół systemem koniec – koniec korzenia.

Węzeł zostanie uznane za dobre, jeśli ma spełniać następujące wymagania:

  • szybko wiążący
  • wytrzymałość
  • łatwy rozpętanie w razie potrzeby.

Tradycyjnie, składniki można podzielić na dwa rodzaje: uprzęży – ich nazwa mówi sama za siebie i zależnej – części, które są stosowane w warunkach domowych.

Ze wszystkich odmian wiązanej węzłów Największą popularność przyniosła mu tzw węzeł. Jednym z jego najbardziej udanych wariantach – bowline węzeł.

Jeśli naprawdę rozważyć uczenie się, jak wiązać węzły, to należy zbadać, jest jego. Nauczyć się radzić sobie z nimi z należytą szybkością i dokładnością w rozwoju innych stron nie będzie takiej potrzeby.

Jednostka Fit jest zaskakująco prosty i, bez względu na to, jak silne nie był projekt, nigdy nie ciągnie „ciasno”, kabel nie zepsuje i nie będzie przesuwać się wzdłuż niej. Nie jest trudno rozwiązać, gdy jest to konieczne, on sam nie miał rozwiązał.

Tak, trzeba podjąć radykalne koniec liny z lewej strony i prawej sposób ująć koniec rundy w pasie z tyłu. Prawa ręka wziąć działa koniec i odchodzenia od krawędzi dziesięciu centymetrów zamocować ją w dłoni. Lewa wziąć samego końca i wyciągnąć rękę. Teraz, gdy kabel jest naciągnięty lekko gorzki koniec, jego prawa ręka, w której zamocowany koniec podwozia, należy przejść po zakończeniu głównego liny w dół na siebie i na własną rękę w górę. Zadbać, aby ręka nie całkowicie hit pętlę. Następnie należy załączyć do końca biegają trwała gorzkiego końca po lewej i prawej strony, aby wykorzystać najlepsze kciukiem a palcem wskazującym. Przeciągając prawą rękę przez pętlę trzeba jednocześnie wcisnąć końcówkę obudowy w dolnej pętli. Teraz, jego prawa ręka trzyma końcówkę podwozia, lewa trzeba wyciągnąć gorzkiego końca. Węzeł gotowy. W praktyce, będzie dziać węzeł na siebie z zamkniętymi oczyma ich, a nawet w ciemności.

Bardziej szczegółowy schemat nauczania i jak robić na drutach węzłów można znaleźć w literaturze.

Sama węzeł nie można podziwiać tylko przez tych, którzy mają do czynienia z nim, jest uważana za jedną z najstarszych i wspaniałymi gospodarzami, którzy kiedykolwiek przyszedł się z ludźmi. Według archeologów, urządzenie znane przez starożytnych Egipcjan i Fenicjan wiele lat przed naszą erą. Brytyjska marynarka zorientowana literatura techniczna odnosi się do niego wyłącznie jako „króla węzłów”.