582 Shares 2390 views

Mobilność ząb: stopień, przyczyny, leczenie

Wiadomym jest, że zęby mleczne są niestabilna, gdy zamiast rosną stałe. Takie zjawisko nie stwarza żadnego zagrożenia. Ale kiedy zaczynają się poruszać trzonowce powinny skonsultować się ze specjalistą, bo to patologia może wskazywać na obecność choroby. W stomatologii, podobny stan zwany mobilność stomatologiczną. Ten problem występuje w wielu ludzi w różnych kategoriach wiekowych.


rodzaje mobilności

Patologia ta składa się z następujących typów: fizjologicznych i patologicznych. W pierwszym przypadku niewielkie rozłożenie zębów powstaje dopiero podczas żucia żywności. Po przeniesieniu w wyniku normalnej fizjologii, małe prishlifovannosti może być utworzona na powierzchni.

Mobilność patologiczne zębów jest wykrywany bezpośrednio bez badań, ponieważ w takim bólu szpuli odczuwalne podczas ciśnieniem.

Stopień mobilności zębów

W celu określenia mobilności zębów, w medycynie, istnieje kilka klasyfikacje:

 • 1 stopień. Jest niestabilną pozycję zębów w stosunku do pewnych sąsiednich kłów lub trzonowców. Amplituda wychylenia gdy etap jest nie większa niż 1 mm.
 • 2 stopni. Mobilność ząb nieznacznie więcej niż 1 mm, zataczają się do przodu i do tyłu, w lewo iw prawo.
 • 3 stopni. Zęby mogą rozbić nawet pionowo w dowolnym kierunku.
 • 4 stopni. W końcowym etapie ząb obserwowano obrót wokół jego osi.

Głównymi przyczynami choroby

Pierwsze dwa rozmiary tej anomalii dentystów naprawić długą kurację. W trzecim etapie, to jest niestety niemożliwe uratować zęby, są one usuwane. Stają się luźno z różnych powodów, aby mieć pewność, aby wyeliminować, aby uniknąć usunięcia zębów trzonowych i kłów.

mobilność zęba występuje z powodu następujących problemów:

 • Wada zgryzu. Takie patologii powoduje zwalnianie trzonowych, ponieważ według pozycji górnej i dolnej szczęki.
 • Przyzębia. W tej choroby, jest niszczenie tkanek przyzębia i zanika. Choroba przyzębia dobrze reagują na leczenie, ale jest dość częstą chorobą.
 • Zapalenie dziąseł, które idzie do kości i więzadeł.
 • wpływów zewnętrznych.
 • Niewłaściwa higiena jamy ustnej, co powoduje rozwój wielu chorób.

Głównym celem dentysta – zidentyfikować przyczyny, które wywołało ruchomość zębów, po czym przepisać skuteczną terapię. Ale często komplikuje zadanie przyzębia na zaawansowanym etapie i utraty masy kostnej.

Po ekstrakcji zęba, pojawiają się nieodwracalne zmiany w tkance kostnej, co dlatego jest częściowa lub całkowita utrata. Podczas usuwania kości ruchomy zębów zatrzymuje przyjmowania obciążenia, a więc materiał powoli rozpuszcza. Wszystko to prowadzi do tego, że sąsiednie zęby trzonowe także zaczynają drgać.

Aby uniknąć takich konsekwencji, ekspertów zaleca instalowania koronę i sztuczny korzeń. Ten projekt będzie trwał przez wiele lat, poza tym ma wielkie podobieństwo do rodzimej zęba.

Co wolno robić z tej choroby?

Nie można naruszać język zębów lub palców. Nie dotykać, w przeciwnym razie może pogorszyć sytuację, która będzie prowadzić do negatywnych konsekwencji. Roth powinny polaskat ciepłej wody, przez szczotkowanie i pasta na czas powinny być opuszczone. Jeśli wszystko się utraty zębów – niezwłocznie udać się do dentysty na jego implantacji awaryjnego. nie jakościowo przywrócony ząb pozostaje możliwe, gdy zaostrzenie procesu.

Nawet w takiej sytuacji, należy pamiętać, że fragmenty opadłych kły i trzonowce mogą pozostać wewnątrz dziąsła. Jeśli nic nie zostanie zrobione, istnieje wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia powikłań.

Środki diagnostyczne w zębach szpuli

Przyzębia we wczesnych stadiach mogą być skutecznie leczone, ale większość ludzi z tego problemu nie śpieszy się do lekarza. Tylko z silnym ruchem zębów i przewody stają się narażone kości, pacjenci są niechętne, aby odwiedzić klinikę stomatologiczną. Ale zaniedbane choroby prowadzi do poważnego uszkodzenia tkanek przyzębia, dziąseł powodując rozluźnienie. To zajmie długą terapię, ściśle przestrzegając wszystkich zaleceń dentysty, aby naprawić sytuację.

W bardzo ciężkich przypadkach, odzyskiwanie atrofii kości lub szynowanie zębów. Definiowanie zębów dentystę mobilności wykonuje się na dokładne rozpoznanie wysyła pacjenta do promieni X w celu zbadania tkanki kostnej, wykrywanie wnęk ropnych, na przykład, strumienia lub torbieli i nowotworów. W razie potrzeby można ją przeprowadzić dodatkowe badania na Radiowizjografia.

Mobilność ząb: leczenie

Pojawienie się tej choroby wskazują, że czas nie jest traktowanie jamy ustnej wykonane. Ignorowanie zęby kołowrotek będzie nieuchronnie prowadzić do ich utraty. Jednak odwołanie do dentysty może pomóc w czasie, aby zatrzymać proces patologiczny.

Dzisiaj, choroby przyzębia na późniejszym etapie przez zastosowanie specjalnych urządzeń wyeliminować lub chirurgicznie. Terapia sprzętu odbywa się w różnych stadiach choroby. Poniższe procedury są zazwyczaj przeprowadzane w celu poprawy:

 • Laserowe leczenie. Taka metoda pozwala bezboleśnie zniszczenie mikroorganizmów chorobotwórczych do naprawy uszkodzonych tkanek.
 • ozonoterapia. Ozon jest w stanie zmniejszyć stan zapalny i do dezynfekcji jamy ustnej. Pożądane jest, aby połączyć tę procedurę ultradźwiękowego lub laserowego terapii w celu osiągnięcia najbardziej pożądanych wyników.
 • Leczenie drgań ultradźwiękowych pomaga skutecznie usunąć kamień nazębny, płytka, filmy mikroorganizmów i endotoksyn. Pozwala to na skuteczny sposób, aby odzyskać zniszczone kieszenie gumy z głębokości do 11 mm, uniemożliwiając dalszy rozwój patologii.

Mobilność ząb dostarcza ogromnego dyskomfortu osoby szkodliwego estetyczny wygląd. Dlatego konieczne jest, aby stale monitorować stan dziąseł i kości, a nie wydać dużo pieniędzy wtedy, i czas na leczenie. Należy pamiętać, że trudno jest wystarczająco usunąć takie patologie jak poluzowane zęby.