773 Shares 8963 views

Zaparcia po porodzie: przyczyny i leczenie

Zaparcia po porodzie wyprzedza nawet te kobiety, które nigdy w życiu nie miał problemów z trawieniem i krzesła. Jakie są jej przyczyny i cechy leczenia?

Zaparcia po porodzie: przyczyny

 1. Nagłe zmiany hormonalne tle.
 2. Rozciąganie i osłabienie mięśni krocza i brzucha.
 3. Ciśnienie macicy, które we wczesnym okresie po urodzeniu wzrosła i nadal naciskać na jelitach.
 4. Lęk procesu napinania powodu stawów, które często występuje u kobiet po cesarskiego cięcia.
 5. Nieprawidłowo dobrana dieta dla młodych matek.
 6. stres psychiczny związany z opiekę nad dzieckiem oraz zakup nowego stanu cywilnego.
 7. Wrodzona zwłaszcza struktura jelit, na przykład rozszerzyć swoje niektóre działy.

rodzaje zaparć

Atonicznych. Wspólna u matek po cięciu cesarskim lub z powodu niedożywienia. Towarzyszy uczucie, że jest pełna jelit, ból, wzdęcia, apatia i ospałość. Proces bolesnej defekacji, w którym pierwsza część jest zbyt duża, a na końcu – bezkształtnej cieczy.

Spastyczne. Powodem tego – zwiększone napięcie mięśniowe. Główną przyczyną tego typu zaparcia jest czynnik psychologiczny. Kału ma postać „kału koza” (zwartych elementów zaokrąglonych).

Zaparcia po porodzie: wybierz właściwą dietę

Aby rozwiązać problemy zaparcia i rozważa piersią swoje dziecko (w celu uniknięcia wystąpienia reakcji alergicznych) matki powinny poważnie potraktować swoją dietę. Będzie przydatny gryka, jęczmień i proso płatki, musli, pieczywo (mała ilość), płatki owsiane, oleje roślinne, owoce (oprócz egzotycznych), czereśnie, warzywa (świeże i gotowane na parze, duszone lub gotowane): buraki , marchew, cukinia, dynia, brokuły, kapusta, kalafior. Nie być w porządku do picia kompot z suszonych owoców i pić kwaśne produkty mleczne.

Zaparcia powinny być wykluczone z diety śluzowych zup, mocnej herbaty, biały chleb, kasza, ryż biały, gruszki, jagody, truskawki, jeżyny, orzechy, fasola, odmiany sera.

Zaparcia po porodzie: do ćwiczeń

Jeśli rodzić w sposób naturalny, czyli bez cięcia cesarskiego, po czym w następnym dniu po porodzie może przystąpić do kompleksu specjalnych ćwiczeń, które nie tylko nie będzie tylko dobry zapobieganie zaparciom, ale także pomoże Ci szybko uzyskać kształt i zmniejszyć fizyczne i psychiczne okresu zmęczenie po porodzie. Ćwiczenia kredytu można nie więcej niż 10 minut dziennie.

 1. W pozycji leżącej na plecach, nogi lekko ugięte, ramiona wzdłuż tułowia i wziąć głęboki oddech, „nadmuchać” brzuch. Wstrzymaj oddech i wydech mocno usta, wciągając brzuch tak mocno, jak to możliwe.
 2. Sytuacja jak w zastrzeżeniu 1, tylko kolana są dociskane do siebie. Wdechu dokręcić mięśni dna miednicy (jak dla zapobiegania wypróżnienia), wstrzymaj oddech, wydech, odpocząć.
 3. Stanowisko według zastrzeżenia 1, przy wdechu, podnieś lewą rękę i prawą nogę w górę i opuść je podczas wydechu. Powtarzać na przemian nogi i ramiona.
 4. W pozycji stojącej, ręce wyciągnięte do przodu, nogi ramię szerokość od siebie na ciało obraca się w prawo, kładąc prawą rękę z powrotem do maksimum. Powrót do pozycji wyjściowej. Powtórz na drugą stronę. Stopy na podłodze nie schodzą.
 5. W pozycji na czworakach wdychać, pogrążając brzucha i krocza, przytrzymaj wdech, wydech z relaksem. Ćwiczenia mogą być wykonywane nie wcześniej niż 4-5 dni po urodzeniu.

Zaparcia po porodzie: leczenie środków ludowej

atonicznych zaparcia

 1. Picia codziennie rano na czczo zimną wodę, korzystnie surowej (woda mineralna bez gazu).
 2. Weź kminek, anyż, koper w równych ilościach i wymieszać. Dwie łyżki ziół zalać wrzącą wodą (250 ml) i następnie pozostawić na 20 minut szczepu i napojów trzy razy dziennie 1/3 szklanki do 30 minut przed posiłkiem.

spastyczne zaparcia

 1. Jadalnia łyżka agrestu jagód zalać szklanką wody, gotować przez 10 minut, odcedzić i pić wywar z czterech razy dziennie przez ¼ kubka.
 2. Zetrzeć surowe ziemniaki na drobnej tarce. Ścisnąć rozcieńczonego soku i wody w stosunku 1: 1. Pij ¼ szklanki trzy razy dziennie na 30 minut przed każdym jedzeniem recepcji.

Zaparcia po porodzie: leczenie lekami

Wystarczy pamiętać, że te środki przeczyszczające jak Fortrans, forlaks, regulaks, gutalaks, dulkolaks, hiitozan Dr Theiss, nie może być podjęta w okresie karmienia piersią. I leki rozluźnienie jelit przez Senna (Glaxo, trisasen, sennalaks, Senade) wolno stosować w okresie karmienia piersią, ale bardzo ostrożnie, ponieważ mogą one powodować ból w jelitach u niemowląt. Oraz spastyczne zaparcia nie jest zalecane, a ich odbiór.