829 Shares 7934 views

Ivan-herbata: korzyści i szkody. Jak zaparzyć Wierzba Jurek

W Rosji od czasów starożytnych znane i aktywnie wykorzystywane do różnych celów, takich jak zioła wieloletnich Wierzba Jurek. Korzyści i szkody z niej zostało skontrolowane więcej niż jedno pokolenie Rusi i recept z mikstur leczniczych i napojów z niego przekazany. Tego rodzaju trawy, jak to wygląda i co to może być wykorzystywane we współczesnym życiu, ten artykuł pokaże.


wygląd

Przed opisaniem botanicznych cech roślin, pamiętajmy, jak to wygląda. Każdy z nas widział trawę kilka razy, ale to, co nazywa Wierzba Jurek, nie mógł odgadnąć. Polany i drogi, wylesianie i spalone obszary od końca wiosny można zobaczyć trawę. Roślina jest bardzo wysoka, a w korzystnych warunkach mogą vymahal do dwóch metrów. Liście jego długie i wąskie, a wierzchołek kwiatostanu urządzony jest w formie piramidy fioletowo różowy kolor. To Chamerion angustifolium, lepiej znany nam jako wąski liściach wierzby Jurek.

opis botaniczny

To wieloletnie zioło należy do kipreyny rodziny i rozpowszechniony w całej półkuli północnej. Dziś znamy około 50 różnych gatunków wierzby zioła, która rośnie na Ziemi. Europejskim terytorium naszego kraju można znaleźć 17 gatunków tej rośliny.

Łodyga na Wierzba Jurek i jeden pionowo, mogą dorastać do 2 metrów wysokości. Korzeń repens i potężny, jego średnia długość około 1 m. Liście owalne, szpiczaste z krótkimi ogonkami. Duży, kolorowych w purpurowe-różowe lub purpurowe odcienie kwiaty są zebrane w szczotki stożkowej w górnej części rośliny. Fireweed kwitnie w połowie czerwca i trwa do kwitną o jeden i pół miesiąca. Gdy owoc – pola wydłużone długości 8 cm, wypełnionych wiele małych nasion pileated. W tym układzie, nasiona mogą być przenoszone przez wiatr na duże odległości. Z wielu innych nerek powstających na bazie systemu głównego, można łatwo rozmnażania wegetatywnego wierzby zioła. Korzyści i szkodliwości takich szybki i intensywny, że flora może szybko zapełnić miejsce pożarów lasów, przyczyniając się tym samym do szybszego wzrostu krzewów i drzew. Z drugiej strony, jeśli złapany strefie podmiejskiej, porośnięta trawą, wtedy walka będzie bardzo trudne. Wystawione przez mały kawałek kłącza z bud na wiosnę przyszłego roku zamieni się w kompletnej maszyny i mija się z celem, jeśli nasiona dojrzewają, wiatr będzie w stanie doprowadzić ich nawet gdzie Wierzba Jurek nie istniał wcześniej.

Jak prawidłowo nazwać?

Przez wieki ludzie mają różne nazywa Wierzba Jurek. Właściwości i cechy zewnętrzne ras roślin takie nazwiska jak:

 • Cypr;
 • dremuha;
 • latridiidae;
 • alkohol;
 • strażak;
 • melnichnik;
 • pożar trawy;
 • Koporye herbata ;
 • nostrzyka;
 • kurtka;
 • Arise-trawę;
 • skripun;
 • Breadbox.

Breadbasket wierzbowej herbacianym nazwano ponieważ w dawnych czasach wysuszony i zmielony korzeń ich wosku dodaje się do mąki podczas zagniata i pieczywo.

A co tam jest?

W ten prosty i wszędzie tam są rośliny takie jak wierzbownicy jak znaleźli naukowcy, zawiera wiele minerałów, witamin i innych niezbędnych substancji i korzystne dla człowieka. Przede wszystkim należy stwierdzić, że kilka razy liście tej rośliny są lepsze od każdej owoców cytrusowych na zawartość witaminy C, dzięki czemu mogą być stosowane do wytwarzania różnych mieszanek warzywnych i wiosna witaminy sałatki. W wyniku badań stwierdzono, że wierzby roślina ma właściwości przeciwutleniające, spowalnia starzenie się komórek i rozwoju raka.

Ponadto w skład wierzbowej zioło flawonoidów, takich jak kwercetyna oraz kamferol obecne są taniny pirogallovye i pektyny, kumaryny i kwasy organiczne. W tym zioła lecznicze zawierające związki mineralne i pierwiastki, takie jak żelazo i wapń, potas, miedź, magnez, mangan, fosfor, molibden, nikiel, selenu, cynku, tytanu, boru i sodu śladowych.

Co nie pomaga?

O właściwościach leczniczych wierzbowo-zioło rosyjskich ludzie wiedzieli już w XII wieku, używane, i biednych i bogatych. W niektórych przypadkach to pomaga?

 1. Jako kojące, relaksujące i uspokajające agentów.
 2. Ma działanie przeciwzapalne, przeciwgorączkowe i łatwy efekt sudorific.
 3. Łagodzi bóle głowy i skutecznie pomaga w atakach migreny.
 4. To przyczynia się do zwiększenia syntezy w organizmie limfocyty T działając jako immunostymulatora.
 5. Skutecznie zwalcza patogeny.
 6. Przyspiesza przemianę materii, może być stosowany w leczeniu chorób układu pokarmowego i walki z otyłością.
 7. Jest on stosowany do zapobiegania i leczenia chorób raka prostaty i prostaty.

Jak zrobić herbatę?

Należy pamiętać, że z takich roślin jak zioła leczniczego wierzbowej, można wytworzyć wiele rodzajów leków herbat, jak również różnych herbat, napary. Najprostszym sposobem, aby dostać filiżanki tego napoju – jest kupić w opakowaniu aptecznym już przygotowane i suszone zioła, zapakowane w saszetkach. Napełnić wrzącej wody, pozostawić na kilka minut – i można pić. Jednak lepiej jest kupić Cypr nie jest w workach, a także suchej trawy. Powstaje pytanie: „Jak zaparzyć herbatę wierzby?” Jedna osoba powinna około 2-3 g suchej trawy, napełnić go 200 ml wody i gotować blisko spodka. Herbata parzona, w 10-15 minut można pić. Warto pamiętać, że można go używać tylko przed posiłkami i nie więcej niż dwie filiżanki dziennie.

Przygotować wywar i infuzji

Po nauczyć się parzyć Wierzba Jurek, niech dowiedzieć się, jak zrobić leczniczy wywar z niego: jest to niezbędne do podjęcia 3 łyżki suszonych kwiatów i liści, a następnie zalać je szklanką wrzącej wody w pojemniku szkliwa. Naczynia z trawy i utrzymać wodę na słabo wrzącej łaźni wodnej przez 10-15 minut. Następnie brzeczkę ostygnięcia do temperatury pokojowej i ścisnąć za pomocą grubości gazę. To musi być zrobione przed lub w trakcie posiłku na parę łyżek. Przechowywać powstałego wywaru może być nie więcej niż pięć dni w lodówce.

W przypadku infuzji kipreya się 20 g suszonych ziół wierzby zioła, wlać 200 ml wrzącej wody, nalegają na dwie godziny w temperaturze pokojowej. Następnie filtrować i zabrać go 3 razy dziennie po 1 łyżce przed posiłkiem.

Nie przesadzaj!

Nie ma szczególnych ograniczeń w korzystaniu z takich ziół jak Wierzba Jurek. Korzyści i szkodzi zależy tylko od tego, czy to zaleca się następnie. Od Fireweed dość silnych właściwościach uspokajających i przeciwgorączkowych, lekarze nie zalecają biorąc napoje z nim, razem z preparatami farmaceutycznymi o podobnym działaniu. Ponadto, nie należy korzystać z herbaty z tej rośliny na codzień, jak częste przyjmowanie kumaryny zaczynają gromadzić się w wątrobie i wywierać toksyczny wpływ na niego.

Istnieje wiele stanów i zaburzeń chorobowych, w których należy stosować z ostrożnością Wierzba Jurek. Korzyści i szkody powinien być starannie monitorowane przez lekarzy w recepcji oznacza pacjentów z:

 • żylaków;
 • kłębuszkowe zapalenie nerek;
 • zakrzepowe zapalenie żył;
 • arytmia.

Nie jest konieczne stosowanie Wierzba Jurek dla dzieci poniżej 6 roku życia, a po powinny być stosowane z maksymalną ostrożnością. W ciąży i karmiące piersią, aby nie zaszkodzić dziecku, należy przed zażyciem skonsultować się z lekarzem herbatki ziołowe lub wlewy wierzbownicy.

Ile to kosztuje?

W aptece można kupić Wierzba Jurek, którego cena może wahać się od 55 rubli, a wyższe dla '50 zioła koszt zależy od producenta i miejsca zbiórki wierzbownicy. Oczywiście, lepiej jest znaleźć, zebrać i wysuszyć go sobie, ale to przyjazne miejsca, gdzie ta roślina rośnie, całkiem sporo. Iz wolnego czasu we współczesnych ludzi jest problematyczne. W sklepach można znaleźć również Wierzba Jurek, tylko cena będzie kilka razy większy niż w aptece. Z tych samych 50 gramów będzie musiał zapłacić 130 rubli i więcej. Asortyment jest na pewno bogatsza: jest mieszaniną wierzbownicy z różnych ziół i kwiatów leczniczych.

Gdzie i za ile kupić Wierzba Jurek, do Ciebie, ale pamiętaj, że przed zażyciem naturalny środek, trzeba skonsultować się z lekarzem obserwując ty, nie szkodzić ich zdrowiu.