348 Shares 9090 views

Jak rozpoznać objawy zawału serca

Objawy zawału serca zostały opracowane w wyniku nagłego przerwania dopływu krwi do mięśnia sercowego, powodując jej rozwijającej się martwicy. Zawał mięśnia sercowego oznacza postać choroby niedokrwiennej serca.

W rozwoju zawału zamknięcia są niezbędne faktoromi skrzepliny wieńcowej serca, co prowadzi do powstawania dużych kieszeni martwicy mięśnia (martwicy), a także zwężenia naczyń sercowych na skutek tworzenia się blaszek miażdżycowych.

Jeśli zwężenie tętnic wieńcowych jest szeroko rozpowszechniona w przyrodzie (dwa lub więcej tętnic zaangażowane w proces), z istniejącymi myocardiosclerosis rozwija microinfarction. Objawy to są mniej wyraźne niż od stopnia uszkodzenia. Chociaż jest to najmniejszy atak serca, może to prowadzić do tych samych powikłań i skutków, które rozwijają się w dużej ogniskowej martwicy.

mięśnia sercowego objawy

Na początku choroby, pacjenci skarżą się na ciężkim i długotrwałym bólem w klatce piersiowej. Jest to klasyczna wersja bolesności lokalizacji. Ból utrzymuje się przez kilka godzin, a nie przechodzi po zażyciu azotany. Istnieją inne możliwości lokalizacji bólu, na przykład, może to nastąpić w żołądku (brzusznej gastralgichesky lub wariantu) w nadbrzuszu z jednoczesnym duszności (astmę przykład wykonania). Ból może mieć z tyłu, szyjki i ramienia. Często ostry ból jest tak silna, że nie jest wstrząs kardiogenny z niewydolności lewej komory i obrzęk płuc. Często zakłócony rytm serca, tętno przyspiesza i ciśnienie krwi spada na odwrót. Jeśli wystąpi migotanie komór, może przyjść śmierć kliniczną.

Jeżeli w ciągu pierwszych godzin po wystąpieniu ataku na kardiogramu rejestrowane arytmii komorowych pozamaciczną, może wskazywać na przywrócenie drożności tętnicy wieńcowej serca.

Oprócz ból serca, Początkowe objawy zawału serca, – wysokim ciśnieniem, co jest złagodzenie bólu, zwykle ma miejsce szybki serca, wzrost temperatury ciała stan podgorączkowy. Temperatura wzrasta do trzech lub czterech dni. We krwi powoduje zwiększenie liczby białych krwinek, zwiększoną szybkość sedymentacji erytrocytów i poziom odpadów azotowych (nie skorzystać z objawem moczanowej sercowego). Wszystko to są objawy reakcji zapalnej. W ciągu pierwszych godzin, że nastąpił wzrost enzymów: kinazy kreatynowej, ALT, AST, LDH.

Na kardiogramu do zdjęć zawał wzrost odcinka ST charakterystyczne szerokości zęba Q występowanie komorowych złożonych QS prowadzi w tych, w których doszło do martwicy mięśnia sercowego. Dla dokładniejszej diagnozy, szczególnie z wielokrotnym mięśnia sercowego musi podjąć szereg Cardiograms.

Jeśli nie był to niewielki atak serca, objawy często nie są tak wyraźne, a ból nie może być tak intensywne. Osoba może go przenieść „na nogach”, lub mylone z dusznicą bolesną, to przypadkowo wykryte na elektrokardiogram. Objawy zawału serca z małych zmian ogniskowych powszechnie u osób cierpiących na dusznicę bolesną przez długi czas lub cardiosclerosis. W tych przypadkach, w których odbywa się w początkowych stadiach choroby tętnicy wieńcowej, zawału serca niewielka jest jak zapowiedź rozległych przezściennych zmian.

W pierwszych dniach pacjent może być zbyt euforii, ewentualnie powtarzane odnowienie ból w sercu, występowanie zaburzeń rytmu serca i arytmii.

Może rozwinąć się jako powikłanie ściany serca lub tętniaka aorty, niewydolności serca i obrzęku płuc, zator narządów naczyniowych skrzepów i kończyn.

leczenie

Leczenie zawału serca koniecznie przeprowadzane w szpitalu. Ciężkie przypadki są traktowane w intensywnej terapii. Przypisane azotany w postaci infuzji dożylnej dużej dawki heparyny, środki przeciwbólowe. Stosowane polaryzacyjne mieszaniny zawierającej beta-blokery potasowe inhalacji tlenem. Pacjent musi być zgodne z leżenia w łóżku i być jako zamknięty przez naprężenia i odkształcenia.